واکنش بطحایی به جایزه خودروی سواری برای نفر برتر کنکور 98

به گزارش بلاگ پو، وزیر آموزش و پرورش به موضوع تبلیغات اهدای خودروی سواری و 99 جایزه به برترین های کنکور 98 توسط آموزش و پرورش یک استان، واکنش نشان داد.

واکنش بطحایی به جایزه خودروی سواری برای نفر برتر کنکور 98

به گزارش خبرگزاری فارس، یکی از نکاتی که سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش بر آن تأکید دارد و بارها در سخنرانی ها، جلسات و همایش ها بر آن اشاره نموده، تأثیر منفی کنکور در نظام آموزش و پرورش است اما به نظر می رسد عملکرد بدنه آموزش و پرورش این باور را ندارد.

در شرایطی که وزیر آموزش و پرورش، کنکور را دشمن تربیت می داند و معتقد است که کنکور تیشه به ریشه تربیت صحیح می زند، اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان تبلیغات می نماید که به نفر برتر کنکور، خودروی سواری جایزه می دهد و همچنین 99 جایزه دیگر نیز برای برترین های کنکور در نظر گرفته است.

بطحایی در واکنش به موضوع تبلیغات اهدای خودرو و جایزه به برترین های کنکور توسط آموزش و پرورش به خبرنگار فارس، گفت: آموزش و پرورش که خودروی سواری نمی تواند به کسی بدهد.

وزیر آموزش و پرورش در واکنش به این جمله که شاید با همکاری اسپانسرها این اقدام در حال اجرا است، اظهار کرد: این موضوع را عقب نشینی تلقی نکنید؛ برای اینکه به نقطه مورد نظرمان برسیم باید فرایندی را طی کنیم؛ در حالی که در رشته پزشکی تعداد داوطلبان آن، چندین ده برابر ظرفیت هاست و به عنوان یک رشته ممتاز در کشور شناخته می گردد، نمی توانیم بگوییم بچه ها در کنکور شرکت نکنید و پزشکی نروید.

وی ادامه داد: برای رسیدن به آن نقطه، زمان لازم دارد؛ باید اولیا و افکار عمومی آماده شوند و به تدریج همین حرف ها که گفته می گردد، تسری پیدا کند؛ رسانه ها باید یاری شایان توجه در این زمینه داشته باشند تا ما بتوانیم به آن نقطه برسیم.

بطحایی توضیح داد: نشانه ها حاکی از آن است که ما در یکسال گذشته قدم های خوبی را در این زمینه برداشتیم یعنی افکار عمومی در حال حاضر کم کم دارد به این موضوع توجه می نماید که نیازی نیست فرزندم با سختی و فشارهای روحی و عصبی، بهترین ایام عمرش را به آماده شدن برای کنکور در فلان رشته اختصاص دهد و این اتفاق به تدریج می افتد.

وی درباره تبلیغات کنکور توسط آموزش و پرورش بعضی استان ها گفت: مجددا تأکید می کنم که آموزش و پرورش نباید خودش به موضوع کنکور دامن بزند و من درباره هرمزگان پیگیری می کنم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

asiaro.ir: سفر به آسیا و کشورهای شرق آسیا، آسیای مرکزی و خاورمیانه

thailandro.ir: سفر به تایلند با همه خوشی ها و تفریحات هیجان انگیز

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 5332

به "واکنش بطحایی به جایزه خودروی سواری برای نفر برتر کنکور 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش بطحایی به جایزه خودروی سواری برای نفر برتر کنکور 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید