واکنش معاون وزارت ورزش و جوانان به ترویج چند همسری در کشور

به گزارش بلاگ پو، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان این که در حال حاضر اولویت کشور ازدواج جوانان است، گفت: از کسانی که می خواهند در مورد ترویج ازدواج دوم فرهنگ سازی یا یاری نمایند، خواهش می کنم که این هزینه را به خیرین ازدواج بدهند تا جوانان کشور که دچار موانع اساسی در امر ازدواج هستند، مشکلاتشان حل گردد.

واکنش معاون وزارت ورزش و جوانان به ترویج چند همسری در کشور

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، محمدمهدی تندگویان با بیان این که در حال حاضر ازدواج جوانان و شکل گیری آن جزو اولویت های اصلی کشور است، گفت: این در حالی است که آمار ازدواج اول برای جوانان نیز نه تنها در حال کاهش است بلکه به دنبال مسائل موجود شاهد افزایش سن ازدواج آنها نیز هستیم.

او با اشاره به گسترش بعضی از تبلیغات در فضای مجازی برای ترویج ازدواج دوم اضافه کرد: بنابراین وقتی با مشکل اساسی تری روبه رو هستیم، مطرح کردن این موضوع نمی تواند جزو اولویت های ما قرار بگیرد. از سوی دیگر کشور ما کشوری نیست که از لحاظ ساختار جنسیتی دچار مشکل باشد و احتیاج داشته باشیم تا موضوع ازدواج دختران یا زنان دچار تجرد قطعی را مطرح کنیم.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به این که در حال حاضر در کشور بین جمعیت زنان و مردان تناسب برقرار است و در مرحله بحران نیستیم تا این موضوع را مطرح کنیم، اظهار کرد: اگر هم قرار است این اتفاق ترویج گردد، بهتر است در مورد ازدواج مجدد برای کسانی که توانایی این را دارند که با زن سرپرست خانواری که سن بالایی دارد و گرفتار نگهداری فرزندانش است، ترویج گردد. همچنین این ازدواج باید مشروط بر رعایت تمام حقوق همسر اول و با رضایت قانونی و ثبت شده وی باشد اما این موضوع برای بانوان و دخترانی که در آستانه ازدواج اول قرار دارند صدق نمی کند و توصیه نیز نمی گردد؛ چراکه این موضوع به بافت جمعیتی کشور برای ازدواج پسران جوان آسیب می رساند.

تندگویان با تاکید بر این که اولویت ما در حال حاضر ازدواج جوانان است، ادامه داد: شرایط فعلی فرهنگ ما چنین موضوعاتی را نمی پذیرد و ترویج چنین موضوعاتی نیز پاسخگو نیست. جامعه فعلی ما با موضوعات مختلف فرهنگی، مسائل مالی و آسیب های اجتماعی موجود این فرهنگ را نمی پذیرد. هنوز نتوانسته ایم برای موضوع ازدواج ساماندهی مناسبی داشته باشیم که حالا بخواهیم روی مدل های مختلف ازدواج بحث کنیم.

او ادامه داد: از کسانی که می خواهند در مورد ترویج ازدواج دوم فرهنگ سازی یا یاری نمایند، خواهش می کنم که این هزینه را به خیرین ازدواج بدهند تا جوانان کشور که دچار موانع اساسی در امر ازدواج هستند، مسائلشان حل گردد. باید در مورد این موضوعات مدیریت منابع فرهنگی داشته باشیم و بر این اساس اولویت ما فرهنگ سازی برای ازدواج جوانان است و این هزینه ها باید روی این موضوع متمرکز گردد تا آمار ازدواج جوانان افزایش یابد.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 14877

به "واکنش معاون وزارت ورزش و جوانان به ترویج چند همسری در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش معاون وزارت ورزش و جوانان به ترویج چند همسری در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید