واکنش وزارت دفاع ترکیه به قطعنامه های آمریکا و فرانسه

به گزارش بلاگ پو، به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، وزارت دفاع ترکیه امروز یکشنبه با انتشار بیانیه ای اقدامات اخیر مجلس نمایندگان آمریکا در تصویب دو پیش نویس قطعنامه و نیز اقدام مجلس فرانسه علیه آنکارا را محکوم کرد.

واکنش وزارت دفاع ترکیه به قطعنامه های آمریکا و فرانسه

وزارت دفاع ترکیه در این بیانیه ادعا شده است: رویکرد، اهداف و عزم ترکیه برای رفع این تهدیدات همواره مطرح شده است. اولویت ترکیه که از پیشینه عضویت 70 ساله در ناتو برخوردار است، اقدام مشترک با هم پیمانان خود برای رفع تهدید تروریسم است.

بیانیه مذکور در ادامه می افزاید: در این راستا، مذاکرات طولانی داشته و فعالیت های مشترکی انجام داده است. اما علیرغم حصول توافق در بسیاری از موارد موافقت نهایی صورت نگرفته و متاسفانه ترکیه در زمینه مبارزه با تروریسم تنها مانده است. از این رو 9 اکتبر 2019 عملیات چشمه صلح به منظور تامین امنیت منطقه و مرزهایمان، بازگشت داوطلبانه خواهران و برادران سوری از طریق ایجاد منطقه امن در شرایط مطمئن آغاز شد.

در بیانیه صادره از سوی وزارت دفاع ترکیه در این خصوص آمده است: تصویب 2 پیش نویس قطعنامه جداگانه تحریم علیه ترکیه به دلیل عملیات چشمه صلح کشور در شمال سوریه و اعلام حوادث 1915 تحت عنوان نسل کشی ارامنه مغایر با توافق امضا شده در 17 اکتبر 2019 و روح شراکت استراتژیک و هم پیمانی ناتو است.

گفتنی است مجلس نمایندگان آمریکا در 29 اکتبر با تصویب 2 پیش نویس قطعنامه جداگانه، اعمال تحریم علیه ترکیه به دلیل عملیات چشمه صلح کشور در شمال سوریه و اعلام حوادث 1915 تحت عنوان نسل کشی ارامنه را پیشنهاد کرد.

نمایندگان مجلس سفلای فرانسه نیز 31 اکتبر به اتفاق آراء، پیش نویس قطعنامه ای را به تصویب رساندند. در این قطعنامه عملیات چشمه صلح که ارتش ترکیه جهت جلوگیری از ایجاد کریدور تروریستی در مرزهای جنوبی خود و تضمین صلح و آرامش منطقه انجام داده، محکوم شده است.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 14754

به "واکنش وزارت دفاع ترکیه به قطعنامه های آمریکا و فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزارت دفاع ترکیه به قطعنامه های آمریکا و فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید