پاسخ فدراسیون اسکی به صحبت های سرمربی مستعفی تیم ملی صحرانوردی

به گزارش بلاگ پو، سخنگوی فدراسیون اسکی درخصوص مصاحبه روز گذشته سرمربی مستعفی تیم اسکی صحرانوردی با خبرنگاران، توضیحاتی را ارائه کرد.

پاسخ فدراسیون اسکی به صحبت های سرمربی مستعفی تیم ملی صحرانوردی

به گزارش خبرنگار ورزشی بلاگ پو، حسین ساوه شمشکی سرمربی مستعفی تیم ملی اسکی صحرانوردی روز جمعه در گفت وگو با بلاگ پو، صحبت هایی را درخصوص دلایل این استعفا از جمله تهمت های غیر اخلاقی یکی از ملی پوشان به او و عدم پیگیری این ماجرا از سوی فدراسیون عنوان نمود (لینک مصاحبه). مرتضی محسن پور مدیر روابط عمومی و سخنگوی فدراسیون اسکی درباره صحبت های مطرح گردیده در این مصاحبه به بلاگ پو گفت: ابتدا باید بگویم که حسین ساوه شمشکی روز 26 شهریور استعفا نموده و این موضوع روز 27 شهریور مورد موافقت فدراسیون اسکی نهاده شد. ساوه شمشکی به عنوان سرمربی تیم صحرانوردی با مصطفی میرهاشمی رئیس کمیته اسکی صحرانوردی دچار مسائل متعددی بود و این مسائل زمانی به اوج خود رسید که میرهاشمی، برادرش مجتبی را به عنوان سرمربی جدید تیم صحرانوردی به رئیس فدراسیون پیشنهاد و معرفی کرد و اختلافات پس از این اقدام میرهاشمی به اوج رسید و در نهایت، هم او و هم ساوه شمشکی استعفا کردند که این استعفاها برای آرامش تیم ملی اسکی صحرانوردی با موافقت فدراسیون همراه شد.

وی درباره صحبت های ساوه شمشکی درخصوص اتهامات سمانه بیرامی باهر، ملی پوش اسکی صحرانوردی گفت: ساوه شمشکی و بیرامی باهر مسائل زیادی با یکدیگر داشتند و اوج این مسائل در زمان المپیک زمستانی 2018 بود. این موضوع از طریق نایب رئیس بانوان فدراسیون اسکی پیگیری شد و در نهایت مسئولان فدراسیون به این جمع بندی رسیدند که چنین اقدامی صورت نگرفته و در واقع ادعای ساوه شمشکی رد شد. باید به این نکته اشاره کنم که ساوه شمشکی اواخر سال گذشته برای سفر بیرامی باهر به مسابقات ترکیه، یک چک ضمانت 500 میلیون تومانی بدون اطلاع فدراسیون و به صورت غیرقانونی از این ورزشکار گرفته بود و در نهایت پس از گذشت بیش از 6 ماه با پیگیری بیرامی باهر و با ورود فدراسیون به این موضوع چک را به بیرامی باهر پس داد.

سخنگوی فدراسیون اسکی درخصوص ادعای ساوه شمشکی مبنی بر اینکه فدراسیون به او حقوق کمی داده، مطرح نمود: حسین ساوه شمشکی کارمند آتش نشانی شهر شمشک و دربندسر است و در زمان انتصاب به عنوان سرمربی تیم ملی، فدراسیون نامه ای رسمی به آتش نشانی ارسال کرد تا این مربی بتواند به عنوان سرمربی فعالیت خود را در فدراسیون دنبال کند. در حقیقت او حقوق اصلی و کامل خود را با نامه نگاری رسمی فدراسیون اسکی در مدت زمانی که به عنوان سرمربی در فدراسیون حضور داشت، دریافت می کرد و مبلغی که از سوی فدراسیون داده می شد اضافه بر آن مبلغ حقوق بود. گفتنی است که ساوه شمشکی از تیرماه 96 به عنوان سرمربی انتخاب شد و در دو مسابقه و اردوی تدارکاتی ترکیه و ارمنستان نیز حضور یافت و به عنوان نفر سرمربی تیم ملی نیز راهی المپیک زمستانی 2018 شد.

محسن پور درباره این صحبت ساوه شمشکی که گفته بود شخصاً از رئیس و دبیر فدراسیون درخواست پیگیری ماجرا را کردم. آنها ابتدا گفتند که 10 روز سکوت کنم تا موضوع پیگیری گردد، اما دبیر فدراسیون پس از آن گفت که بی خیال شوم و مطرح نمود که داریم موضوع را ماست مالی می کنیم، اظهار کرد: با پیگیری هایی که انجام دادم متوجه شدم چنین چیزی وجود نداشته و اگر ساوه شمشکی نتواند اتهامش نسبت به دبیر فدراسیون را ثابت کند، حق پیگیری قضایی از سوی این مقام مسئول وجود دارد. همچنین گفتنی است برخلاف گفته ساوه شمشکی، سمانه بیرامی باهر هرگز به کمیته انضباطی فدراسیون احضار نگردیده و این ادعای مطرح گردیده از سوی وی نیز تکذیب می گردد و در این مورد هم حق پیگیری از سوی بیرامی باهر وجود دارد.

مدیر روابط عمومی فدراسیون اسکی در سرانجام از زحمات ساوه شمشکی و میرهاشمی در مدت زمان تصدی سرمربی گری تیم ملی و ریاست کمیته اسکی صحرانوردی قدردانی و تشکر کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 دی 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 1804

به "پاسخ فدراسیون اسکی به صحبت های سرمربی مستعفی تیم ملی صحرانوردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ فدراسیون اسکی به صحبت های سرمربی مستعفی تیم ملی صحرانوردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید