خاتمه عملیات بازسازی کاخ سرهنگ آباد اردستان

به گزارش بلاگ پو، مهدی مشهدی شامگاه چهارشنبه در کارگروه تسهیلات و خدمات سفر شهرستان، اظهار کرد: شهرستان اردستان با قدمت بسیار زیاد و بناهایی هزار ساله و داشتن یک پایگاه جهانی و یک پایگاه ملی، هنوز نتوانسته صندلی خوبی در گردشگری داشته باشد.

خاتمه عملیات بازسازی کاخ سرهنگ آباد اردستان

وی با بیان این که با حمایت هایی که مسئولان شهرستان اردستان از مجموعه میراث فرهنگی داشتند سال گذشته اداره میراث فرهنگی اردستان حدود 2 میلیارد و ششصد میلیون تومان اعتبار توانسته جذب کند، اضافه نمود: هم چنین حدود 28 پروژه را توانستیم اقدامات بازسازیی و حفاظتی شان را انجام دهیم.

سرپرست اداره میراث فرهنگی اردستان با بیان این که در امسال برای اولین بار در شهرستان اردستان نخستین ثبت میراث ناملموس ثبت ملی شده است، گفت: در حوزه صنایع دستی اقدامات خوبی از جمله احیای هنر چادر شب بافی بوده است که به تازگی کلاس های آموزشی این حرفه آغاز شده است.

مشهدی با بیان این که قدمت هنر چادر شب بافی و پارچه بافی در منطقه اردستان بیش از 1500 سال است، گفت: این هنر پس از 10 سال که از رونق افتاده بود، اکنون در شهرهای زواره و اردستان با خرید و نصب دو دستگاه پارچه بافی احیا شده است.

وی با اشاره به اتمام عملیات بازسازی و بازسازی عمارت کاخ سرهنگ آباد گفت: اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کار بازسازی و مقاوم سازی این بنای تاریخی را اخیرا به انتها رساند. آخرین قرارداد به مبلغ دو میلیارد و 170میلیون ریال از محل اعتبارات ملی جذب شده و در مجموع عملیات مقاوم سازی ضلع غربی، اتاق ها، هشتی ورودی، ایجاد سقف ها و کاه گل پشت بام صورت گرفته و کار ایزولاسیون آن انجام و تیرهای چوبی سقف دوم هم نصب شده است.

سرپرست اداره میراث فرهنگی اردستان اضافه نمود: تا کنون از اعتبارهای دولتی مبلغ 7 میلیارد ریال در این مجموعه هزینه و تعداد 5 دوربین مدار بسته و چند دوربین مخفی هم در مجموعه نصب شده است.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: گردشبان
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 52701

به "خاتمه عملیات بازسازی کاخ سرهنگ آباد اردستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاتمه عملیات بازسازی کاخ سرهنگ آباد اردستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید