پرهزینه مثل کاوه: پنالتی 80 میلیاردی

به گزارش بلاگ پو، از اولین و آخرین گلی که کاوه رضایی برای بروژ به ثمر رسانده، حدود 240 روز زمان می گذرد. یعنی 8 ماه است که مهاجم ایرانی در زمین و به بهانه گلزنی شادی نکرده و در این راه ناکام مانده.

پرهزینه مثل کاوه: پنالتی 80 میلیاردی

عملکرد ضعیف کاوه در بروژ

امیر اسدی ، سال قبل و در همین ماه ها کاوه رضایی یکی از بهترین بازیکنان فوتبال ایران بود. ستاره ای که در لیگ بلژیک و با پیراهن شارلروا می درخشید و البته مشتری های بسیاری هم داشت. در شارلروا کاوه آنقدر گل زد و موثر بود که بروژ برای جذبش هزینه هنگفتی را متحمل شد. 5 میلیون یورو برای یک بازیکن آسیایی، آن هم تنها چند ماه پس از نخستین تجربه بازی در اروپا. بروژ یکی از رکوردهای جابجایی فوتبال بلژیک را با انتقال 5 میلیون یورویی کاوه شکست تا نشان بدهد چه اعتقاد راسخی به توانایی های مهاجم ایرانی دارد.

حضور کاوه رضایی در بروژ با روزهای خوب و درخشان این تیم قدیمی و مشهور فوتبال بلژیک همراه شد. کاوه بلافاصله به ترکیب ثابت رسید و ایوان لکو هم نشان داد چقدر به حضور مهاجمی مثل رضایی احتیاج دارد. کاوه در شرایطی به بروژ رفت تا ضعف خط حمله این تیم را پوشش بدهد و به عنوان مهاجم هدف گل های پرشماری برای تیم جدیدش به ثمر برساند. انتظار طرفداران و کادرفنی بروژ نیز همین بود. جذب کاوه رضایی، برای گلزنی در ژوپیلرلیگ و لیگ قهرمانان اروپا. اتفاقی که هرگز رخ نداد و رضایی بعد از چند هفته ثابت کرد آن مهاجمی نبود که توقع اش می رفت.

-

رضایی در دومین حضور خود در ترکیب بروژ، مقابل زولته وارژیم از روی نقطه پنالتی گل زد. بروژ آن بازی را 5 بر 2 برد تا طرفداران به درخشش کاوه امیدوار شوند. رضایی بعد از آن بازی که در تاریخ 31 آگوست 2018 (9 شهریور 97) برگزار گردید، دیگر در هیچ یک از دیدارهای بروژ پیروز به گلزنی نشده و این طلسم همچنان پابرجا مانده. طلسمی عجیب که هیچ کس پیش بینی اش را نمی کرد.

کاوه رضایی بعد از گلزنی مقابل وارژیم، 2 بازی در لیگ قهرمانان اروپا انجام داده و 10 بار هم در لیگ بلژیک به میدان رفته. او بخش اعظمی از بازی های بروژ در اروپا و بلژیک را به دلیل آسیب دیدگی از دست داد و در جام ملت های آسیا هم نتوانست پیراهن ایران را بپوشد و عضوی از تیم ملی باشد. کاوه در این مدت، 7 بار هم از روی نیمکت بازی های بروژ را تماشا نموده و فرصت حضور در زمین به دست نیاورده است.

اوضاع برای کاوه رضایی در بروژ به هیچ وجه مساعد نیست. او به نیمکت چسبیده و دیگر اعتماد ایوان لکو را پشت خود نمی بیند. مربی کروات از جذب او پشیمان شده و معین است که علاقه ای به استفاده از مهاجم ایرانی تیمش ندارد. فقط می ماند 5 میلیون یورویی که هزینه جذب کاوه شد تا او فقط یک گل بزند و اغلب اوقات یک مهاجم بی خطر نشان بدهد.

-

به بازی های اخیر بروژ نگاهی می اندازیم. تیمی که در مرحله پلی اف صعود به لیگ قهرمانان اروپا - در بلژیک - شرکت نموده است. در 5 بازی اخیر بروژ نه اثری از کاوه رضایی روی نیمکت دیده شده و نه در زمین. بروژ مقابل گنت، اندرلخت، استنداردلیژ، گنک و آنتورپ به میدان رفته اما کاوه رضایی در تمام این بازی ها غیبت داشته و در ترکیب بروژ آفتابی نشده است.

کاوه رضایی آخرین بار 26 اسفند 97 و برای بازی مقابل رویال موسکرون در فهرست بروژ نهاده شد اما فرصت حضور در زمین را پیدا نکرد. او البته یک هفته قبل از آن (19 اسفند) و در روز پیروزی 4 بر صفر بروژ مقابل یوپن، از دقیقه 73 وارد زمین شد اما در گلزنی ناکام بود تا طلسم این مهاجم ایرانی همچنان پا بر جا بماند.

-

از اولین و آخرین گلی که کاوه رضایی برای بروژ به ثمر رسانده، حدود 240 روز زمان می گذرد. یعنی 8 ماه است که مهاجم ایرانی در زمین و به بهانه گلزنی شادی ننموده و در این راه ناکام مانده. همین مسئله باعث شده تا اخبار متفاوت و البته نا امیدکننده ای از بلژیک منتشر گردد. اخباری درباره حضور کاوه در فهرست فروش بروژ. اگر اتفاق خاصی رخ ندهد و مشتری جدی برای جذب رضایی پیشقدم گردد، بروژ مسئله ای برای فروش کاوه نخواهد داشت. این وسط فقط هزینه 5 میلیون یورویی روی دست بروژ می ماند و اعتراض طرفدارانی که خرید رضایی را یک اشتباه محض می دانند.

10- یک

کشتی کروز: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 6583

به "پرهزینه مثل کاوه: پنالتی 80 میلیاردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرهزینه مثل کاوه: پنالتی 80 میلیاردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید