پروتکل ها و شرایط نو برای سفرهای هوایی اعلام شد

به گزارش بلاگ پو، سرپرست معاونت هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری پروتکل ها و شرایط تازه برای سفرهای هوایی که از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ شده است را تشریح کرد.

پروتکل ها و شرایط نو برای سفرهای هوایی اعلام شد

حسن خوشخو در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به شیوع سویه تازه ویروس کرونا به نام امیکرون و ورود به پیک ششم کرونا ستاد ملی مقابله با کرونا شرایط و پروتکل های تازه بهداشتی را برای انجام سفرهای هوایی داخلی و خارجی ابلاغ کرد که از روز گذشته به همه ایرلاین ها ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه پروتکل های تازه بهداشتی لازم الاجرا هستند، اضافه کرد: بر این اساس ظرفیت پذیرش مسافر در پروازهای داخلی تا 60 درصد باید کاهش پیدا کند و همه مسافران و کروی پروازی به استفاده از ماسک در حین پرواز ملزم شدند که البته این پروتکل بیشتر تاکید بر اجرای همان پروتکل هایی است که تا امروز اجرا می شدند.

خوشخو با بیان اینکه بر اساس آنچه ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ کرده، کاهش ظرفیت پذیرش مسافر تا 60 درصد تا دو هفته آینده اجرا خواهد شد، ادامه داد: داشتن کارت واکسن برای انجام پروازهای داخلی و خارجی الزامی است و همه مسافران باید هر دو دوز واکسن خود را دریافت کرده باشد در غیر این صورت بر اساس پروتکل های ابلاغیه برای اینکه بتوانند از این خدمات استفاده کنند باید تست منفی پی سی آر ارائه دهند.

سرپرست معاونت هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت: همچنین در ابلاغیه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا آمده است انگلستان که پیش از این با توجه به شیوع ویروس کرونا در فهرست کشورهای پرخطر قرار گرفته بود از این فهرست خارج شده و ممنوعیت سفر برای آن برداشته شده است بنابراین پروازهای خارجی به و از انگلستان مانند دیگر کشورها با رعایت با پروتکل های بهداشتی انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1401 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 62092

به "پروتکل ها و شرایط نو برای سفرهای هوایی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروتکل ها و شرایط نو برای سفرهای هوایی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید