پلاسمای بیماران بهبودیافته نقش درمانی مهمی در نجات بیماران کووید 19 دارد

به گزارش بلاگ پو، خبرنگاران/کرمان مدیرکل انتقال خون استان کرمان گفت: مطالعات انجام شده نشان داده که با توجه به اینکه بیماران کووید پادتن ضد کووید در بدن آنها ساخته می گردد، تزریق پلاسمای این افراد به بیماران کرونایی که حال مساعد نداشته، می تواند در فرایند بهبودی این افراد تاثیر گذار باشد.

پلاسمای بیماران بهبودیافته نقش درمانی مهمی در نجات بیماران کووید 19 دارد

دکتر روح الله میرزایی شامگاه چهارشنبه هشتم مردادماه در جمع خبرنگاران با اشاره به هفته اهدای خون با اشاره به اینکه سالانه 70 هزار واحد انتقال خون در استان کرمان اظهار کرد: هر واحد خون از مراجعه نمایندگان در صورت داشتن شرایط افراد، معادل 450 سی سی خواهد بود.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و استان کرمان اظهار کرد: با توجه به بحران کرونا، متاسفانه با کاهش مراجعه نمایندگان و در نتیجه با کمبود ذخائر خونی در تمامی گروه های خونی روبرو شدیم.

میرزایی با اشاره به اینکه گروه های خونی O مثبت و منفی و B با بیشترین کمبود در استان روبرو است اظهار کرد: استان کرمان، استانی با تعداد زیاد بیماران تالاسمی است به طوری که 30 تا 40 درصد خون تولیدی استان به این بیماران تزریق می گردد و این بیماران به صورت ماهانه، یک تا دو واحد تزریق خون دارند.

مدیرکل انتقال خون استان کرمان اضافه نمود: کاهش ذخائر خونی در کیفیت خدمت رسانی به این افراد می تواند موثر باشد اما خوشبختانه خون این افراد تا به امروز تامین شده است اما این کاهش ذخائر خونی باید جبران گردد.

وی با تاکید بر اینکه تمامی پروتکل های بهداشتی در تمامی پایگاه های خون سراسر استان کرمان اجرایی می گردد و جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد اظهار کرد: 62 درصد اهدای خون در استان از اهدانمایندگان مستمر گرفته می گردد.

میرزایی با اشاره به اینکه قبل از اهدای خون یکسری شرایط عمومی، جسمانی و تخصصی اهدا نماینده مورد آنالیز قرار می گیرد اضافه نمود: یکسری ریزفاکتورها نیز از بعد بیماری های عفونی از جمله ویروس HIV موجود در خون اهدا نماینده مورد آنالیز قرار می گیرد که خوشبختانه تا به امروز موردی از این نوع عفونت ها در خون های اهدایی در استان کرمان وجود نداشته است.

وی درباره بحث پلاسما درمانی بیماران کووید 19 اظهار کرد: مطالعات انجام شده نشان داده که با توجه به اینکه بیماران کووید پادتن ضد کووید در بدن آنها ساخته می گردد، تزریق پلاسمای این افراد به بیماران کرونایی که حال مساعد نداشته، می تواند در فرایند بهبودی این افراد تاثیر گذار باشد.

مدیرکل انتقال خون استان کرمان با اشاره به اینکه پلاسما درمانی در استان کرمان از 1.5 ماه پیش شروع شده است اضافه نمود: افرادی که 28 روز از بهبودی آنها گذشته می توانند به شکرانه سلامت خود پلاسما و یا خون خود را برای یاری به هم نوعان خود اهدا نمایند.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 31000

به "پلاسمای بیماران بهبودیافته نقش درمانی مهمی در نجات بیماران کووید 19 دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلاسمای بیماران بهبودیافته نقش درمانی مهمی در نجات بیماران کووید 19 دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید