چرا انگلیس به قطعنامه ضدایرانی آمریکا رای ممتنع داد؟

به گزارش بلاگ پو، سفیر انگلیس در سازمان ملل در بیانیه ای گفت: این کشور به قطعنامه ضدایرانی آمریکا در شورای امنیت به این دلیل رای ممتنع داده که معین بود حمایت لازم را ندارد.

چرا انگلیس به قطعنامه ضدایرانی آمریکا رای ممتنع داد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، دفتر سفیر انگلیس در سازمان ملل بامداد شنبه در بیانیه ای ضمن اظهار این مطلب، مدعی شد: ما بارها نگرانی خود را درباره رفتار بی ثبات کننده ایران در منطقه از جمله انتقال سلاح به یمن، لبنان، سوریه و عراق که نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت است، ابراز نموده ایم.

این بیانیه همچنین بدون اشاره به بی عملی کشورهای اروپا در ارتباط با برجام و عمل به تعهداتشان در این رابطه، افزود: به همین دلیل ما نیز مانند شماری دیگر از اعضای شورای امنیت که درباره انقضای برنامه ریزی شده تحریم تسلیحاتی علیه ایران ابراز نگرانی نموده اند، نگرانی خود را اعلام می کنیم.

نمایندگی انگلیس در سازمان ملل ادامه داد: وزیران خارجه سه کشور اروپایی (آلمان، انگلیس و فرانسه) تصریح نموده اند که انقضای این محدودیت ها تاثیرات عمده ای بر امنیت و ثبات منطقه ای خواهد گذاشت.

انگلیس همچنین آمادگی خود را برای همکاری با اعضای شورای امنیت و مشارکت کنندگان برجام برای تضمین حمایت این شورای از چنین اقدامی اظهار داشت و در عین حال تاکید نمود که با اراده به برجام پایبند است.

با این وجود، لندن توضیح داد که به همراه آلمان و فرانسه اگرچه به پیشبرد مذاکرات در چارچوب مکانیسم حل اختلاف متعهد است، اما از استفاده از مکانیسم ماشه به دلیل آنکه با کوشش ها برای حفظ برجام مغایر است، حمایت نمی کند.

  • عکس | نشست مجازی رای گیری قطعنامه ضد ایرانی آمریکا
  • اولین واکنش آمریکا پس از رای نیاوردن قطعنامه ضد ایرانی
  • بیانیه پمپئو پس از شکست قطعنامه ضد ایرانی آمریکا | حمله به شورای امنیت
  • قطعنامه ضد ایرانی آمریکا در شورای امنیت رأی نیاورد
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 31962

به "چرا انگلیس به قطعنامه ضدایرانی آمریکا رای ممتنع داد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا انگلیس به قطعنامه ضدایرانی آمریکا رای ممتنع داد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید