چرا غذای رستوران های گران قیمت اینقدر کم است؟

به گزارش بلاگ پو، در مطلب زیر می خواهیم ببینیم چرا حجم غذای رستوران های گران قیمت کم است.

چرا غذای رستوران های گران قیمت اینقدر کم است؟

به گزارش ، اگر خودتان هم تجربه اش را نداشته اید، شاید از دیگران شنیده یا در فیلم ها دیده باشید که در رستوران های گران قیمت گاهی حجم غذایی که سرو می شود هیچ تناسبی با قیمت نجومی آن ندارد. این مسأله بی دلیل نیست و ما هم در این مطلب می خواهیم ببینیم چرا غذای رستوران های گران قیمت اینقدر کم است.

بسیاری از رستوران های گران قیمت غذا هایی سرو می کنند که مواد آن ها با دقت زیادی انتخاب شده است. وقتی در تهیه غذا از مواد باکیفیتی استفاده می شود که ممکن است وارداتی هم باشند، عجیب نیست که حجم غذا را کم کنند تا قیمت نهایی آن مقرون به صرفه تر باشد.

حجم غذا وقتی کم باشد، تزئین آن راحت تر است و احتمالاً به چشم مشتری شیک تر می آید و از آن لذت می برد - اول با چشم ها و سپس با حس چشایی اش.

اغلب رستوران ها معمولاً سه دست غذا سرو می شود - پیش غذا، غذای اصلی و دسر. ما گاهی تنها غذای اصلی را سفارش می دهیم. اما در رستوران های گران قیمت، تعداد این غذا ها ممکن است به 12 نوع مختلف برسد.

این 12 دست شامل فینگر فود، پیش غذا، سوپ، سالاد، ماهی، غذای اصلی اول، پاک کننده کام (غذا یا نوشیدنی ای با طعم خنثی که باقیمانده مواد غذایی را از زبان خارج می کند و اجازه می دهد طعم های نو را با دقت بیشتری ارزیابی کند)، غذای اصلی دوم، پنیر، دسر و یک نوشیدنی/ شیرینی. فکر کنید اگر همه این غذا ها در مقدار عادی سرو می شدند چطور باید آن ها را می خوردید. به همین دلیل است که در رستوران های گران قیمت حجم غذا را کمتر می کنند تا از هر چیزی بتوانید کمی بچشید.

یک غذای فرانسوی به نام Gargouillou هست که از دست کم 16 سبزی مختلف تهیه می شود که جداگانه پخته می شوند. این غذا به مانند یک اثر هنری تزئین می شود و هر مشتری ای که چشمش به این اثر قابل احترام در بشقاب بیافتد به طور حتم تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

حالا فرض کنید بخواهید در یک بشقاب پر از غذا، همه این سبزیجات کوچک را به شکل زیبایی بچینید. احتمالاً به لحاظ زیبایی شناسی چیز خوشایندی از آب در نخواهد آمد. به همین دلیل، آشپز ها ترجیح می دهند حجم غذا را کم کنند.

اولین لقمه های هر غذایی بهترین آن ها هستند. چون هر چه بیشتر غذا بخورید حساسیت پرز های چشایی تان کمتر می شود. آشپز ها با آگاهی از این مسأله، تمرکز خود را به جای کمیت غذا، بر روی کیفیت آن می گذارند.

وقتی حجم غذا کم باشد، معمولاً از تک تک لقمه های غذا لذت بیشتری می بریم، در حالی که حجم زیاد غذا خسته مان می کند.

شرکت در یک رویداد اختصاصی یا به دست آوردن چیزی که مقدار محدودی از آن تولید شده از آن چیز هایی است که به بعضی از ما حس غرور و افتخار می دهد. اینکه می گویند هر چه کمتر بهتر و چیز های خوب نایاب اند کاملاً در این مورد صدق می کند؛ بنابراین عجیب نیست دسترسی به مکان ها و غذا های مجلل همان احساس را ایجاد کند، به خصوص زمانی که غذا حاوی مقادیر اندکی از موادی باشد که به تصور ما از کیفیت بالایی برخوردارند.

وقتی حجم غذای درون بشقاب کم باشد دلیل آن برایمان سؤال می شود. وقتی قرار باشد چندین غذای مختلف را بچشید حتماً کنجکاو می شوید که بدانید غذای بعدی چگونه خواهد بود. این توقعی که در شما شکل می گیرد بسیار جالب است.

منبع:روزیاتو

abanhome.com: بازسازی ساختمان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 53189

به "چرا غذای رستوران های گران قیمت اینقدر کم است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا غذای رستوران های گران قیمت اینقدر کم است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید