چهار لیگ رزمی در بلاتکلیفی کرونایی، اولویتی که همه را تعطیل می کند

به گزارش بلاگ پو، خبرنگاران - گروه ورزش - محمد بیرامی: در حالی که لیگ های رشته های تکواندو، جودو، کاراته و ووشو به روزهای حساس خود برای معین قهرمان نزدیک شده بود، شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مراکز ورزشی مانع از ادامه این رقابتها شد و تیم ها و رزمی کاران حاضر در این رقابتهای جذاب را در بلاتکلیفی قرار داد.

چهار لیگ رزمی در بلاتکلیفی کرونایی، اولویتی که همه را تعطیل می کند

اما بررسی اجمالی در این خصوص نشان می دهد که برای بستن پرونده این رقابتها نیاز است که هفته های انتهای برگزار شود و در غیر این صورت می طلبد که مسئولان این لیگ ها با دقت نظر بیشتری در این خصوص تصمیم گیری کنند که زحمات یکساله تیم ها و ورزشکاران نادیده گرفته نشود.

از سوی دیگر بحث اصلی در این بین سلامتی ورزشکاران، داوران و عوامل برگزاری است و نمی توان به صرف برگزاری بدون حضور تماشاگر تصمیمی اتخاذ شود که در آینده پشیمانی در پی داشته باشد. چرا که شرایط مسابقات رزمی نیز خطر ابتلاء را به میزان بیشتری در پی خواهد داشت. هر چند به جرأت باید گفت که هر چهار رشته ای که لیگ های رزمی را برگزار می کنند، به لحاظ زیرساختی نیز مسائل زیادی دارند. به عنوان مثال تکواندو یا ووشو که سالن های اختصاصی دارند، از نبود یک سالن تمرین مناسب برای گرم کردن ورزشکاران خود رنج می برند و ورزشکاران در گوشه سالن و یا روی سکوها بدن ها را گرم می کنند.

بابایی: منتظر نظر ستاد کرونا هستیم

در همین رابطه مصطفی بابایی مدیراجرایی لیگ برتر تکواندو گفت: هنوز تصمیم خاصی در خصوص ادامه لیگ نگرفته ایم و منتظر اعلام نظر از سوی ستاد مقابله با کرونا هستیم. بدون شک اولویت ما هم سلامتی ورزشکاران و داوران است ولی باید تا 31 اردیبهشت ماه منتظر بمانیم و اگر قرار به ادامه کار باشد، پس از اعلام به تیم ها برای شروع تمرینات، اوایل تیرماه در این مورد اقدام کنیم. در لیگ برتر برای حضور در جام باشگاههای آسیا باید تکلیف تیم های اول تا سوم مشخص شود. دو دیدار شهرداری ورامین با کن و پاس قوامین با دانشگاه آزاد تکلیف تیم ها را مشخص خواهد کرد. اما در بخش بانوان بازی های زیادی برای مشخص رده بندی نهایی و معرفی تیم های برتر داریم. البته اگر همین شرایط ادامه پیدا کند پس از مشورت با تیم ها تصمیم گیری خواهیم کرد.

سلطانی: بعد از عادی شدن شرایط تصمیم گیری کنند

مرتضی سلطانی سرمربی تیم تکواندو پاس هم به خبرنگاران گفت: در شرایط فعلی به هیچ موضوعی غیر از سلامتی نمی توان فکر کرد. به همین دلیل باید تا عادی شدن شرایط منتظر بود. من امیدوارم قبل از چیزی از شر ویروس کرونا خلاص شده و همه مردم در سلامت کامل به زندگی عادی برگردند. در خصوص برگزاری هم تابع تصمیم مسئولان هستیم. امسال تیم های خوبی در لیگ حضور داشتند که برای کسب سکوهای اول تا سوم با برنامه وارد شده و تلاش زیادی کردند که نتیجه آن ارائه مبارزات دیدنی بود.

وی به شرایط تیم پاس هم در لیگ اشاره کرد و گفت: ما با یک بازی کمتر نسبت به دانشگاه آزاد چهارم هستیم که با یک تساوی در بازی رودرو می توانیم عنوان سومی را کسب کنیم. البته که دانشگاه هم از جمله تیم های خوب و با ریشه تکواندو در لیگ است که هر سال جزو تیم های مدعی قهرمانی بود که متأسفانه در لیگ 98 به مشکل برخوردند.

قمی: رده بندی فعلی را نهایی خواهیم کرد

اما سعید قمی رئیس سازمان لیگ جودو نظر دیگری دارد. وی به خبرنگاران گفت: شیوع کرونا، کشور را در شرایط خاصی قرارداده است. ما در فدراسیون جودو جلسات متعددی با کارشناسان داشتیم که بیش از هر چیز روی حفظ سلامتی حاضرین در لیگ تاکید شد به همین دلیل و به احتمال زیاد به زودی با نظر سنجی از مسئولان تیم های شرکت کننده، انتها لیگ را هر دو رده بر اساس رده بندی فعلی اعلام و به تیم ها احکام و جوایز طی مراسمی اهدا خواهد شد. ما برای سال 99 هم تقویم اجرایی داریم و باید به فکر آینده باشیم. البته همه چیز بستگی به نظرسنجی که گفتم دارد.

خمیس آبادی: تیرماه زمان برگزاری هفته انتهای

احمد خمیس آبادی رئیس سازمان لیگ ووشو هم در خصوص آخرین شرایط این مسابقات به خبرنگاران گفت: بر اساس برنامه ریزی اجرا شده و در صورت عادی شدن شرایط، روزهای انتهای خردادماه برای شروع تمرینات و رسیدن به آمادگی لازم به باشگاه یک ماه مهلت خواهیم داد و اواخر تیرماه با برگزاری مسابقات باقی مانده تکلیف را مشخص خواهیم کرد. ما در مجموع لیگ های برتر 16 بازی پیش رو داریم. تیم های صعود کننده به نیمه نهایی مشخص شده اند و با برگزاری مسابقات نیمه نهایی، رده بندی و فینال کار به اتمام خواهد رسید. البته که تاکید می کنیم اجرای این برنامه به عادی شدن شرایط و اولویت قراردادن سلامتی ورزشکاران، کادر اجرایی و داوران است.

پایدار: خردادماه تصمیم گیری می کنیم

رئیس سازمان لیگ کاراته هم گفت: در جلسه ای که با مسئولان فدراسیون و اعضای هیأت رئیسه سازمان لیگ داشتیم، تصمیم گیری در خصوص ادامه لیگ را به انتها خردادماه موکول کردیم. اگر در آن زمان شرایط برای ادامه کار فراهم شود، یک ماه ملهت آماده سازی به تیم ها داده و سپس مسابقات را برگزار می کنیم. ما در سوپر لیگ مردان سه بازی برای مشخص تیم های برتر داریم که در یک نیم روز کار تمام خواهد شد.

ابولقاسم پایدار که با خبرنگاران مصاحبه می کرد اضافه کرد: به هیچ عنوان به خود اجازه نمی دهیم تصمیمی اتخاذ کنیم که سلامتی حاضرین در مسابقات را به مخاطره اندازد. اگر شرایط عادی نشود، سناریوهای دیگری داریم که در زمان لازم مورد بررسی قرار گرفته و پس از مشورت با تیم ها اعلام خواهیم کرد.

کتیرایی: مدعی هستیم ولی تصمیم منطقی بگیرند

علیرضا کتیرایی سرمربی تیم کاراته پاس هم در این مورد گفت: این درست که تیم ما یکی از مدعیان قهرمانی است ولی واقعیت این است که در شرایط فعلی نمی توان به این مسائل فکر کرد. کرونا همه ما را در بلاتکلیفی قرار داده است و لیگ ها را در همه رشته ها به حالت تعلیق درآورده است. از آن سو هم ورزشکاران باید تسویه حساب کنند و اسپانسرها هم به دنبال نتیجه لازم از سرمایه گذاری خود هستند. قبل از هر چیز آرزوی سلامتی برای همه مردم دارم و سپس امیدوارم یک تصمیم منطقی در این خصوص گرفته شود.

سلامتی در اولویت است

نکته مهمی که در صحبت های همه این کارشناسان واضح و مشهود بود، حفظ سلامتی ورزشکاران، داوران، عوامل اجرایی و البته اصحاب رسانه بود که برای پوشش خبری به سالن های ورزشی با آن شرایط خاص مراجعه می کنند. بدون شک با ادامه شرایط فعلی به هیچ عنوان نمی توان به برگزاری مسابقات و حتی شروع تمرینات تیم ها پرداخت.

در انتها باید عنوان کنیم که برای تصمیم گیری در خصوص برگزاری مسابقات باید منتظر تصمیم ستاد مقابله با کرونا در ورزش بود. طی روزهای گذشته وزارت ورزش فعالیت 30 رشته انفرادی را مجاز گفت که در میان آنها هیچکدام از رشته های رزمی وجود نداشت و این یعنی در این رشته ها خطر ابتلاء بیشتر از سایر رشته هاست. مبادا به خواست چند تیم خاص تصمیمی اتخاذ شود که تبعات جبران ناپذیری در پی داشته باشد.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 26527

به "چهار لیگ رزمی در بلاتکلیفی کرونایی، اولویتی که همه را تعطیل می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهار لیگ رزمی در بلاتکلیفی کرونایی، اولویتی که همه را تعطیل می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید