کرونا در انگلیس و راهکارهای خروج از مقررات منع رفت وآمد

به گزارش بلاگ پو، روزنامه دیلی میل انگلیس در گزارشی با اشاره به بحران کرونا در دنیا و دورنمای ناپیدای خروج از محدودیت های منع رفت وآمد سه راه چاره مختلف را از نگاه کارشناسان مورد آنالیز قرار داده است.

کرونا در انگلیس و راهکارهای خروج از مقررات منع رفت وآمد

این گزارش می افزاید: محدودیت های تردد در انگلیس ممکن است ماه ها ادامه پیدا کند چون این کشور نه به آمار واقعی مبتلایان به کرونا دسترسی و نه ابزاری برای انتها دادن به این شرایط در اختیار دارد.

گفته می گردد که انگلیس دو هفته به لحاظ شرایط همه گیری کرونا با ایتالیا فاصله دارد. با توجه به اینکه این کشور هنوز پیروز به کنترل کرونا نشده، انتظار می رود که امروز (شنبه) مقررات منع رفت وآمد را تا 3 می (14 اردیبهشت) تمدید کند.

پزشکان در انگلیس می گویند تا زمانی که امکان آزمایش انبوه سرم شناسی در سراسر کشور وجود نداشته باشد خروج از محدودیت های کنونی تصمیم عاقلانه ای نیست.

آزمایش های سرم شناسی اغلب بر این اساس استوارند که به جای یافتن آنتی ژن یا عامل بیماری زا در بدن، آسان تر است که پاسخ اختصاصیِ بدن به آنتی ژن (پادتن (آنتی بادی)) ویروس جستجو گردد. بر این اساس، بالا بودن سطوح پادتن در خون نشانهٔ مواجههٔ فرد با ویروس تلقی می گردد.

در حال حاضر روزانه 15 هزار آزمایش کرونا در انگلیس انجام می گردد که این میزان در قیاس با 70 هزار آزمایش روزانه در آلمان ناچیز است. همچنین ماه ها تا ساخت واکسن کرونا فاصله وجود دارد.

به گفته رئیس سازمان بهداشت دنیای، خروج از محدودیت ها کنونی مانند جنگ با آتش با چشمان بسته است.

انگلیس تا به امروز پیروز به شناسایی حدود 65 هزار بیمار مبتلا به کرونا شده در حالی که کارشناسان معتقدند 10 درصد جامعه (6.6 میلیون نفر) احتمالا به این ویروس مبتلا شده اند. البته در این زمینه اختلاف نظرهایی وجود دارد.

براساس شیوه محاسبه محققان دانشگاه ایمپریال کالج لندن، پیش بینی می گردد که حدود 1.98 میلیون نفر به کرونا مبتلا شده اما دانشمندان دانشگاه آکسفورد این رقم را تا 33 میلیون نفر پیش بینی می نمایند. بنابراین به نوشته دیلی میل بدون داشتن تصویر واقعی از شرایط، ارائه هرگونه راه حل بی فایده خواهد بود.

این نشریه در ادامه سه راه حل 1) محاسبه دقیق آمار قابل اعتماد مبتلایان، 2) کوشش برای کشف درمان و واکسن کرونا و 3)گسترش طرح غربال گری را پیشنهاد و مورد آنالیز قرار داده است.

این نشریه انگلیسی نوشت: جامعه تا زمانی که مقامات در شناسایی و قرنطینه افراد مبتلا به کرونا سریع عمل نکند، یا تصویری از افرادی به این بیماری مبتلا و ایمن هستند نداشته باشد، در امان نخواهد بود.

پروفسور پاول هانتر از دانشگاه ایست انگلیا در زمینه می گوید بدون پیگیری گسترده طرح غربالگری، توقف محدودیت های کنونی تصمیم درستی نخواهد بود. او می افزاید که در فرآیند برطرف محدودیت ها باید به سرعت افراد مورد آزمایش قرار گیرند تا به شرایط عادی بازگشت.

دولت انگلیس وعده داده تا انتها ماه جاری میلادی روزانه 100 هزار نفر در طرح غربالگری کرونا مورد آزمایش قرار گیرند، با این حال کارشناسان تحقق این ادعا را با توجه به امکانات موجود تا حد زیادی غیرممکن می دانند.

دیلی میل همچنین یادآور شد که تا به امروز هیچ دارویی برای درمان کرونا کشف نشده و این بدین معناست که پزشکان در جنگ با این بیماری سلاحی در بساط ندارند.

در آمریکا دونالد ترامپ داروی درمان مالاریا را پیشنهاد نموده که باعث می گردد از تهاجم دستگاه ایمنی بدن به خود جلوگیری کند. در انگلیس هم دانشمندان دانشگاه آکسفورد داروی ترکیبی ضد اچ آی وی را پیشنهاد نموده که باعث می گردد فرآیند بازتولید ویروس متوقف گردد. اوایل داروی ابولا مورد استفاده نهاده شد اما زمانی که جایگزین های بهتری مطرح شد، کنار گذاشته شد.

با این حال دیلی میل گزارش داد که داده های آماری به حدی محدود است که نمی توان نتیجه گیری قطعی برای درمان کرونا ارائه داد. بر همین اساس ساخت واکسن به مراتب دورتر از است و دانشمندان در بهترین حال پیش بینی می نمایند که دستکم 18 ماه زمان احتیاج است.

بعضی دانشمندان معتقدند تا کشف واکسن کرونا نباید مقررات منع رفت وآمد را لغو کرد؛ با این حال بعضی دیگر می گویند که زمان کشف واکسن طولانی است و این گزینه در درازمدت امکان پذیر نیست. آنها معتقدند که اگر از روش دارودرمانی بتوان با کرونا مقابله کرد می توان بعضی محدودیت ها را کاهش داد.

دسترسی به آمار قابل اعتماد درباره تعداد افراد مبتلا به کرونا از دیگر محورهای پیشنهادی دیلی میل برای خروج از مقررات منع رفت و آمد است.

این نشریه با اشاره به تاکید رئیس سازمان بهداشت دنیای مبنی بر پیگری طرح غربالگری کرونا در تمام کشورها اضافه نمود اما ابعاد همه گیری این ویروس تا حد زیادی برای کشورها ناشناخته است. در انگلیس آمارها از 65 هزار نفر مبتلا به کرونا حکایت دارد اما تعداد واقعی از میلیون ها نفر حکایت دارد.

دومینیک راب وزیر امور خارجه انگلیس چندی پیش در کنفرانس خبری دولت اذعان کرد که ادامه این شرایط برای جامعه سخت است اما مردم خواست تا مقاومت نموده و در خانه بمانند. وی اضافه نمود: شمار فوتی ها در کشور همچنان رو به افزایش و آمارها به اوج نرسیده است. بنابراین هنوز زود است که محدودیت ها برداشته گردد.

وزیر خارجه انگلیس ادامه داد: باید طبق برنامه پیش برویم و به توصیه دانشمندان عمل کنیم.،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 14 خرداد 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 23737

به "کرونا در انگلیس و راهکارهای خروج از مقررات منع رفت وآمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در انگلیس و راهکارهای خروج از مقررات منع رفت وآمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید