گلاره ناظمی: حضور در جام باشگاه های زنان آسیا حق ما بود، سخت گیری بیشتر می شود

به گزارش بلاگ پو، مسئول برگزاری مسابقات فوتبال زنان در مورد سیزدهمین دوره لیگ برتر و برنامه فصل جدید رقابت ها توضیحاتی ارائه داد.

گلاره ناظمی: حضور در جام باشگاه های زنان آسیا حق ما بود، سخت گیری بیشتر می شود

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، سیزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال زنان با قهرمانی تیم شهرداری سیرجان در اسفند 1399 به خاتمه رسید؛ لیگی 11 تیمی که به دلیل شیوع کرونا در کشور برای اولین بار در دو گروه برگزار گشت.

گلاره ناظمی، مسئول مسابقات فوتبال زنان در گفت وگو با خبرنگاران به این دوره از مسابقات اشاره و بیان کرد: روال برگزاری مسابقات با وجود شیوع کرونا تغییر کرد و مجبور شدیم تیم ها را گروه بندی کنیم تا در این سال کرونایی از فوتبال دور نمانیم و مهم تر از آن بازیکنان، کادر فنی، داوران و مسئولان برگزاری مسابقات به سلامت در کنار خانواده های خود باشند، بنابراین با رعایت پروتکل های بهداشتی کار را پیش بردیم. شاید ابتدا به نظر می رسید که رعایت این پروتکل ها برای زنان آسان نباشد اما با تعامل هیات ها، باشگاه ها و فوتبالیست ها بدون مشکل پیش رفتیم، به گونه ای که جز 4-5 بازیکن که تست شان مثبت شد و بعد از دو هفته با تست منفی برگشتند، کسی از این ماجرا آسیب ندید.

او در مورد کیفیت لیگ اظهار کرد: چند سال است که شاهد فرایند رو به رشدی در لیگ زنان هستیم و سال 99 هم با اینکه فقط چهار تیم به مرحله نهایی صعود کردند اما ذوب آهن و ایلام هم پتانسیل حضور در مرحله نهایی را داشتند. سیزدهمین دوره مسابقات تک قطبی نبود و تا آخرین لحظه نمی دانستیم کدام تیم قهرمان می شود. این نظم و پویایی به همت تیم ها اتفاق افتاده است.

ناظمی در مورد حضور تیم های ضعیف در لیگ که کیفیت لازم را ندارند و با تفاضل گل منفی به دسته یک سقوط می کنند، گفت: در فصلی که گذشت فقط تیم شیراز این شرایط را داشت و از آنجایی که مدارک خود را ارسال نکرده بود، در مراسم قرعه کشی از جدول مسابقات کنار گذاشته شد اما با توجه به درخواست تیم قشقایی که از تیم های معتبر لیگ یک است و هدفش حمایت از زنان بود به آنها فرصت حضور دادیم. فکر می کردیم این حمایت در طول فصل بیشتر شود و حضور خوبی داشته باشند اما چنین اتفاقی نیفتاد.

او اضافه نمود: تکلیف فصل جدید ما تا چند ماه آینده مشخص می شود و امیدوارم استان ها زودتر اقدام کنند چون تیمی که دو هفته قبل از مسابقات بسته می شود، کیفیت لازم را ندارد و این شرایط بر روحیه بازیکنانش تاثیر می گذارد. از طرف دیگر، آن حد از اختلاف برای لیگ زنان هم خوشایند نیست. ضمن اینکه یکی از اتفاقات خوب لیگ کاهش انصراف ها بود. به گونه ای که فقط تیم شیراز از یک دیدار انصراف داد. قطعا برای فصل آینده تیم هایی که در تاریخ مد نظر مدارک خود را تکمیل نکنند، از جدول حذف می شوند و سخت گیری بیشتری خواهیم داشت که تیم های حاضر حتما در مسابقات خود شرکت کنند تا نظم و شیرازه لیگ به هم نخورد و حق تیم های دیگر ضایع نشود.

مسئول مسابقات فوتبال زنان در مورد شروع فصل جدید لیگ گفت: مسابقات ما همیشه از مهر شروع می شود اما شرایط کرونا زمان بندی دقیق را می گیرد. اگر کرونا در سال آینده ریشه کن شود، لیگ را به روال سال های قبل برگزار می کنیم.

او به پیشنهاد برگزاری جام حذفی اشاره و بیان کرد: برگزاری جام حذفی جزو برنامه های 1400 سازمان لیگ فوتبال است. البته غیر از این برگزاری دسته یک به صورت لیگ، لیگ دو و پایه هم جز برنامه های سال های آینده است. کار را با حضور تیم های فعلی شروع می کنیم، شاید برخی از تیم های حاضر در لیگ برتر و دسته یک مردان هم تمایل داشته باشند و حمایت کنند. از آنها درخواست داریم با توجه به اینکه باشگاه فرهنگی ورزشی هستند، کار فرهنگی انجام دهند و از زنان حمایت کنند.

ناظمی در مورد برخورد سلیقه ای با خبرنگاران و عکاسان مرد در فوتبال زنان اظهار کرد: حراست باشگاه های در مورد ورود عکاسان و خبرنگاران مرد تصمیم نمی گیرند و این وظیفه برعهده حراست فدراسیون فوتبال است. در سیزدهیمن دوره، این مجوز برای آنها صادر نشد و باید ببینیم که در آینده چه می شود.

مسئول کمیته مسابقات فوتبال زنان در مورد بهترین اتفاقاتی که فوتبال زنان در سال 99 تجربه کرد گفت: حضور تیم شهرداری سیرجان در اولین دوره جام باشگاه های فوتبال زنان آسیا یکی از بهترین اتفاقات بود چون جز معدود کشورهایی هستیم که 13 سال است لیگ برتر داریم و حقمان حضور در این مسابقات بود. خوشبختانه با توجه به رایزنی هایی که داشتیم با درخواست ما موافقت شد. امیدوارم در سال جدید به رنکینگ فیفا هم برگردیم و اتفاقات خوبی پیش روی فوتبال زنان باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 45007

به "گلاره ناظمی: حضور در جام باشگاه های زنان آسیا حق ما بود، سخت گیری بیشتر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلاره ناظمی: حضور در جام باشگاه های زنان آسیا حق ما بود، سخت گیری بیشتر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید