گیلان، علی دایی: جایی را می شناسید که به ما یاری نمایند تا بازیکن بگیریم؟!، ناسزا را من می شنوم و بازیکن ملی پوش می گردد

به گزارش بلاگ پو، سرمربی تیم فوتبال سایپا به مسائل اقتصادی این تیم اشاره نمود و گفت که تیمش در نیم فصل دوم به دلخواه او تقویت نشده است.

گیلان، علی دایی: جایی را می شناسید که به ما یاری نمایند تا بازیکن بگیریم؟!، ناسزا را من می شنوم و بازیکن ملی پوش می گردد

به گزارش خبرنگاران از رشت، علی دایی پس از تساوی دو تیم سپیدرود رشت و سایپا در نشست خبری این مسابقه گفت: بازی بسیار خوبی بود. هر دو تیم برای کسب سه امتیاز آمده بودند و فکر می کنم کیفیت بازی در نیمه اول خیلی بهتر از نیمه دوم بود.

وی اضافه کرد: متأسفانه روی دو توپی که در نیمه اول روی دروازه مان آمد، دو گل خوردیم. بعد از آن خیلی کوشش کردیم که توانستیم دو گل را جبران کنیم و در ادامه هم دروازه بان تیم سپیدرود چند توپ خوب را گرفت. اگر خوش شانس بودیم می توانستیم که نیمه اول کار را تمام کنیم. در نیمه دوم بازی پایاپای بود و سپیدرود بیشتر توپ برای گل زدن می آورد که روی دو سه ضدحمله می توانستیم به گل برسیم که نشد.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در واکنش به اعتراض های پی درپی کنار زمین به داور مسابقه گفت: شما فقط نیمکت تیم ما را دیدید و نیمکت تیم سپیدرود را ندیدید؟ این مسائل یک چیز طبیعی از سوی مربیان است و چیز خاصی نبود. به نظرم اگر تیم داوری غیر از این تیم بود، جو بازی خیلی به هم می خورد و اتفاقات دیگری رخ می داد.

دایی خاطر نشان کرد: من فکر می کنم آقای فغانی و تیم داوری اش خیلی خوب بازی را مدیریت کردند. وقتی یک داور خوب در زمین باشد، ما هم آرامش داریم. شاید اعتراض کنیم، اما طبیعی است و با فشار بازی رخ می دهد. با این حال در مجموع فکر می کنم تیم داوری خیلی خوب قضاوت کرد و تصمیمات درستی هم گرفت.

وی درباره ضعف تیمش در بخش دفاعی که چهار گل در دیدار مقابل داماش و سپیدرود دریافت نموده است، گفت: ببینید من حرف شما را کاملاً قبول دارم. ما در بخش دفاعی ضعف داریم و نتوانستیم این ضعف را پوشش بدهیم. به این دلیل که بازیکنانی را که می خواستیم جذب کنیم، به خدمت نگرفتیم. به هر دلیلی بود ما نتوانستیم تیم مان را در بخش دفاعی تقویت کنیم. اکثراً بازیکنان ما جوان هستند و آینده فوتبال ما، اما متأسفانه بی تجربه.

سرمربی تیم فوتبال سایپا ادامه داد: اگر بازیکنان ما با تجربه تر بودند، راحت تر نتیجه می گرفتیم. ما مجبور هستیم به همین شکل ادامه بدهیم و اگر دقت نموده باشید در این بازی فقط از پیمان میری که در نیم فصل دوم به خدمت گرفتیم، استفاده کردیم. شرایط مان را در نیم فصل دوم شرح ندهم بهتر است، اما در مجموع فکر می کنم امروز در زمین رشت خوب کار کردیم. در کل اعتقاد دارم هر طور هست باید مسائل دفاعی مان را برطرف کنیم.

دایی درباره اینکه به نظرش چه شخصی را به عنوان سرمربی آینده تیم ملی معرفی می نمایند، گفت: من در جایگاهی نیستم که درباره سرمربی بعدی تیم ملی نظر بدهم.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در واکنش به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه تیمش نماینده ایران در آسیاست و آیا در این شرایط جایی نیست که به آنها یاری کند تا بازیکن جذب نمایند، گفت: کاری از دست ما بر نمی آید. شما جایی را می شناسید که به ما یاری نمایند تا بازیکن بگیریم؟ اکنون در تمام جهان اولین چیزی که شما ببینید، این است که پول داشته باشید تا مربی بتواند بازیکنان مدنظرش را در اختیار بگیرد. متأسفانه ما از این موهبت الهی بی بهره هستیم و ما نتوانستیم بازیکن بگیریم.

وی ادامه داد: بروید سازمان لیگ و قراردادهای ما را ببینید که در این شرایط اقتصادی ما چگونه تیم بسته ایم. حتی به لحاظ اقتصادی خیلی کمتر از دو سال پیش تیم بسته ایم. به قول قدیمی ها، هرچه بکارید، همان را درو می کنید. ما تمام کوشش مان را انجام می دهیم، کار و تمرین می کنیم و بازیکنان ما بهتر شده و بهتر می شوند. با این حال همواره این شرایط سخت را تجربه نموده ام. هر جا رفتم با بازیکنان جوان کار کردم، فحاشی و ناسزای آن را من شنیده ام، اما دو سال بعد همان بازیکنان بزرگ و ملی پوش شده اند و توانسته اند به فوتبال این مملکت یاری نمایند.

دایی یادآور شد: در این چند سال همواره در شرایط سخت کار کردم و بیشتر از اینکه به شرایط فنی تیمم برسم، به مسائل حاشیه ای که در تیمم وجود داشته است، رسیدگی نموده ام. همواره گفته ام تیم هایی که طرفدار ندارند، حداقل باید شرایط اقتصادی شان درست باشد. بازی با سپیدرود را ببینید که با اینکه استقبال از سوی تماشاگران خوب نبود، اما بازهم ما آرزوی یک سوم همین تماشاگران را داریم که تیم مان را تشویق نمایند و به بازیکنان مان روحیه بدهند. شرایط ما با همه فرق دارد. در خانه میهمان هستیم و بیرون خانه هم میهمان و این شرایط همیشگی ماست.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا نبود مهدی ترابی در بازی سایپا تأثیرگذار بوده یا نه و اینکه چرا حامد فلاح زاده که یک سال بازی ننموده بود را امروز بازی داد و منادی را روی نیمکت نشاند و چرا صادق بارانی در لیست 18 نفره قرار نداشت، گفت: من از حامد فلاح زاده هم در نیم فصل اول استفاده کردم. شما یک مقدار اطلاعات تان غلط است. در چند بازی قبلی فلاح زاده برای ما به میدان رفت. صادق بارانی هم مصدوم بود و متأسفانه نتوانست به تیم ما یاری کند. مهدی ترابی نیز خیلی برای تیم ما زحمت کشید، اما مجبور هستیم با این شرایط کنار بیاییم و بدون او خودمان را آزمایش کنیم، کار را ادامه بدهیم و مطمئنم از بین همین بچه ها مهدی ترابی دیگری متولد می گردد.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در واکنش به این مسئله که مجموعه سایپا این فصل کار خوبی انجام داد که به جای اولویت قرار دادن فوتبال پول کارگرانش را داد و حالا باید در آسیا با مسائل اقتصادی و کمبود بازیکن رقابت کند، گفت: مطمئناً بزرگ ترین مشکل ما مشکل اقتصادی است. ما نمی توانیم مثل بقیه تیم ها بازیکن 1.5 میلیاردی و دو میلیاردی بگیریم. ما بازیکنانی که گرفتیم نهایتاً 500، 600 میلیون تومان هستند که تعداد آنها هم سه چهار نفر است. خیلی از تیم ها متأسفانه یا خوشبختانه پول داشته اند، خرج کردند و بازیکنانی که دوست دارند را گرفتند، اما ما نتوانستیم. بزرگ ترین مسئله ای که به ما ضربه زده است، همین مسائل اقتصادی بود. ما بازی اول نیم فصل دوم را هم انجام دادیم و پول مجموع بازیکنان و کادرفنی ما که 11 میلیارد نمی گردد، 10 درصد هم پرداخت نشده است. اکنون قراردادها نیز به تعویق افتاده است و از طرفی ما طرفدار هم نداریم.

علی دایی که مدت هاست با دوربین های تلویزیونی صحبت نمی کند در واکنش به این مطلب که چرا با صداوسیما صحبت نمی کند، گفت: این موضوع را از همکارتان بپرسید.

banima.ir: مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

chinaro.ir: مجله گردشگری چین، سفر به پکن، شانگهای هانگزو

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 4515

به "گیلان، علی دایی: جایی را می شناسید که به ما یاری نمایند تا بازیکن بگیریم؟!، ناسزا را من می شنوم و بازیکن ملی پوش می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیلان، علی دایی: جایی را می شناسید که به ما یاری نمایند تا بازیکن بگیریم؟!، ناسزا را من می شنوم و بازیکن ملی پوش می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید