10 اپلیکیشن برتر سال 2019 برای کنترل بچه ها توسط والدین

به گزارش بلاگ پو، وب سایت یک پزشک - میثاق محمدی زاده: در عصری هستیم که دست هر کودک، دانش آموز و دانشجویی یک اسمارت فون یا تبلت است.

10 اپلیکیشن برتر سال 2019 برای کنترل بچه ها توسط والدین

بچه ها از سنین پایین با این دستگاه ها آشنا می شوند و شاید در شروع فقط جنبه های بازی و سرگرمی برایشان داشته باشند، ولی در ادامه باید تکالیف مدرسه را انجام دهند، پروژه های کلاسی را پیاده سازی و با ده ها اپلیکیشن یادگیری و مفید کار کنند.

این دستگاه ها به اینترنت متصل می شوند و در کنار مزایا و کاربرد های مفید خود، می توانند خطرساز و تهدیدکننده ظاهر شوند. آسیب و دغدغه ای که برای والدین و پدر و مادر بسیار مهم است و استرس زا می شود.

خوش بختانه، این روز ها تعداد زیادی اپ اندروید و آی او اس در فروشگاه های اپلیکیشن ها وجود دارد که می تواند مدت زمان استفاده از صفحه نمایش ها را محدود و برخی سایت ها یا نرم افزار ها را فیلتر و بلوکه کند.

پدر و مادر ها می توانند با نرم افزار های کنترل بچه ها روی وب گردی فرزندشان نظارت داشته باشند و مجموعه قوانین برای استفاده از اینترنت و سرویس های مختلف وضع کنند.

در اینجا می خواهیم 10 نرم افزار برتر سال 2019 در حوزه کنترل والدین با رویکرد مناسب برای کاربرد های مختلف را معرفی کنیم:

بهترین اپلیکیشن رایگان کنترل بچه ها توسط والدین: Google Family Link

یک برنامه کامل و رایگان کنترل بچه ها توسط والدین برای پلتفرم های اندروید و iOS است. ضمن اینکه می تواند موقعیت فرزندان شما را در هر لحظه مشخص کند (البته برای دستگاه های اندرویدی)؛ می تواند اپ های استفاده شده را نیز ردیابی و گزارش دهد.

می توانید مشخص کنید فرزندتان در طول روز چه مدت زمانی از صفحه نمایش استفاده یا چه محتوا هایی را مشاهده کند. راه اندازی و تنظیمات اولیه آن مقداری طول می کشد، ولی پس از آن یک ابزار خارق العاده برای مدیریت فعالیت های بچه ها و فرزندان در فضای مجازی است (دانلود نسخه اندروید و iOS).

بهترین اپلیکیشن رایگان ردگیری کودک: KidLogger

KidLogger یک ردیاب کودک فوق العاده و ابزار کنترل بچه ها توسط والدین کامل برای افرادی است که نمی خواهند در ماه هزینه ای برای چنین اموری بپردازند.

این سرویس می تواند دستگاه اندرویدی، آی او اس، مک و ویندوزی فرزند شما را ردگیری و موقعیت آن را به گزارش کند یا مصرف اینترنت، وب گردی، مدت زمان استفاده از صفحه نمایش، تماس های تلفنی و ... را مانیتور و به شما نشان دهد.

شما می توانید در این نرم افزار به طور خاص و موردی، مثلا، مدت زمان استفاده از بازی های ویدیویی را محدود کنید. همین طور، امکان بلوکه کردن برخی از اپ ها یا رکورد چت های اسکایپ وجود دارد.

نسخه iOS در ردگیری موقعیت فرزند با محدودیت هایی روبرو است، ولی پس از اینکه قابلیت اتصال به GPS را فعال کردید؛ می توانید روی گوگل مپس موقعیت کودکتان را ببینید و به طور آنلاین دنبال کنید (برای دانلود نسخه های مختلف این اپلیکیشن روی پلتفرم های مختلف به بخش دانلود سایت KidLogger مراجعه کنید).

بهترین اپلیکیشن نظارت والدین: Qustodio

یکی از محبوب ترین اپ های نظارت والدین است. این اپ در پلتفرم های مختلفی مانند آی او اس، اندروید، ویندوز، مک و حتی کیندل در دسترس است. والدین می توانند گزارش های روزانه ای درباره استفاده کودک از برنامه ها و مدت زمان آن ها بگیرند.

می توانند انواع فیلتر های پیشرفته محدودکننده و کنترل کننده محتوا را تعریف کنند یا اینکه تایم اسکرین های انعطاف پذیری به برنامه بدهند. امکان انتخاب مرورگر های وب برای نظارت بر وبگردی وجود دارد (دانلود نسخه های مختلف از روی سایت Qustodio).

بهترین اپلیکیشن رایگان ردیاب گوشی تلفن همراه: PhoneTracker

برنامه PhoneTracker با استفاده از سرویس جی پی اس اسمارت فون های اندرویدی و iOS را ردگیری می کند. یک برنامه کامل و رایگان ردیاب گوشی است و نصب آن بیشتر از چند ثانیه طول نمی کشد.

با دو کلیک می توان شماره تلفن اعضای خانواده یا دوستان را به نرم افزار اضافه و اطلاعات مربوط به آن ها را در داشبورد مشاهده کرد. شرایط هر فرد اضافه شده در یک نقشه کوچک نشان داده می شود، ولی با ضربه زدن روی نقشه، باز شده و به طور کامل موقعیت آن نمایش داده خواهد شد. امکان بزرگنمایی یا کسب اطلاعات بیشتر درباره موقعیت افراد وجود دارد. (دانلود نسخه اندروید و iOS).

بهترین اپلیکیشن کنترل بچه ها توسط والدین اندروید: ESET

بسیاری از نرم افزار های کنترل بچه ها توسط والدین روی اندروید اجازه استفاده از تمام ویژگی ها را به طور رایگان نمی دهند و شما باید مشترک شوید و هزینه بپردازید. ولی اپ ESET یک غافل گیری بزرگ در این زمینه است.

به راحتی این نرم افزار را دانلود و روی گوشی یا تبلت اندرویدی خود نصب کنید تا با مجموعه ای وسیع از ابزارها، امکانات و قابلیت ها برای مانیتور کودک، ایجاد محدودیت در استفاده از اپ ها یا نصب اپ جدید از روی گوگل پلی روبرو شوید.

اپلیکیشن ESET تمام ویژگی های یک برنامه کنترل بچه ها توسط والدین را دارد به اضافه اینکه می توانید روی چند دستگاه نصب و همگام سازی کنید. همین طور، می توانید گزارش های فعالیت کودک را روی وب سایت ESET نیز مشاهده کنید (دانلود نسخه اندروید).

بهترین اپلیکیشن تایم اسکرین: RealizD

یکی از بهترین اپلیکیشن ها در اندروید و iOS برای فهمیدن مدت زمان استفاده از اسمارت فون و اپلیکیشن ها!

نه تنها این اپ به طور دقیق و تحلیلی به شما می گوید در طول روز، هفته و ماه چقدر از دستگاه خود استفاده کردید؛ بلکه مشخص می کند چند بار سراغ اسمارت فون یا تبلت خود رفتید و چه مدت زمانی میان هر بار مراجعه به دستگاه صرف شده است.

دانلود، نصب و استفاده از اپلیکیشن RealizD برای یک دستگاه رایگان است، ولی اگر والدین می خواهند روی همه دستگاه های آن ها نصب شود؛ باید عضو این سرویس شوند (دانلود نسخه اندروید و iOS).

بهترین مسدودکننده محتوا: OpenDNS FamilyShield

یک سرویس رایگان است که مانع از دسترسی همه افراد به اینترنت شما می شود. اما استفاده ویژه آن ها برای کنترل دسترسی بچه ها، فرزندان بزرگ تر و دیگران به برخی محتوا های نامناسب روی اینترنت است.

هنگامی که برای اولین بار این سرویس را راه اندازی و تنظیم می کنید؛ به طور اتوماتیک تنظیمات امنیتی آن روی هر دستگاه اعضای خانواده اعمال شده و تفاوتی نمی کند با اسمارت فون، تبلت یا کامپیوتر شخصی به اینترنت وصل شوند.

نکته مهم دیگر این است که OpenDNS FamilyShield یک اپلیکیشن قابل نصب روی دستگاه های اندرویدی یا iOS نیست؛ بلکه یک سرویس تحت وب رایگان است که می تواند دسترسی به محتوا های آنلاین را کنترل و محدود کند.

بهترین اپلیکیشن برای گیمر های نینتندو سوئیچ: Nintendo Switch Parental Controls

اپ رایگان و اختصاصی شرکت نینتندو برای نصب روی دستگاه های اندرویدی و iOS است که به نینتندو سوئیچ متصل می شوند. این برنامه مشخص می کند چه افرادی اجازه بازی دارند؛ چه بازی هایی را می توانند اجرا کنند و چقدر بازی کنند.

تمام اطلاعات به شکلی ساده و قابل فهم در این برنامه نمایش داده می شوند. مانیتور بازی های ویدیویی اجرا شده در آن بسیار راحت است و نظارت بر مدت زمان بازی بچه ها فوق العاده ساده می شود.

قدرت واقعی این اپلیکیشن در محدودسازی مدت زمان استفاده از نینتندو سوئیچ طی روز است. با صرف چند ثانیه می توانید کنسول سوئیچ نینتندو را در زمان های خاصی مانند آخر شب قفل کنید (دانلود نسخه اندروید و iOS).

بهترین اپلیکیشن برای گیمر های ایکس باکس: Microsoft Family Features

مایکروسافت مجموعه ای از ابزار های رایگان کنترل والدین طراحی کرده است تا پدر و مادر ها بتوانند نظارت کاملی روی فعالیت فرزندشان در ویندوز 10 و کنسول ایکس باکس داشته باشند.

این اپلیکیشن به طور دقیق مشخص می کند هریک از اعضای خانواده چقدر می توانند آنلاین بازی کنند و به چه بازی هایی دسترسی داشته باشند. همین طور، فیلتر هایی دارد تا بچه ها در مرورگر وب مایکروسافت اچ یا اینترنت اکسپلورر وارد وب سایت های غیرمجاز نشوند.

البته، این ابزار مسدودکننده شاید در ویندوز 10 زیاد کاربردی نباشد، چون می توان از مرورگر های وب دیگر استفاده کرد، ولی در کنسول ایکس باکس مفیدتر است. پروفایل هریک از اعضای خانواده را می توان از روی وب سایت مایکروسافت یا اپلیکیشن ها تنظیم کرد (دانلود نسخه اندروید و iOS).

بهترین گزینه برای گیمر های پلی استیشن: Family on PSN

پلی استیشن 4 یک اپلیکیشن مستقل برای کنترل فرزندان و مواردی مانند تعریف تایم اسکرین ندارد، اما ویژگی ها و تنظیماتی در این کنسول بازی هست که اجازه می دهند والدین کنترل و نظارت بیشتری بر فعالیت فرزندان داشته باشند.

این تنظیمات در جهت Settings > Parental Controls/Family Management > Family Management قرار دارند. پس از فعال کردن این تنظیم، می توان تعریف کرد در طول روز چقدر از این کنسول استفاده شده و در بازه های چه ساعت هایی باشد.

افزون بر این، می توان رتبه بندی سنی برای بازی های ویدیویی، رسانه های دیجیتالی، دیسک های DVD و Blu-ray تنظیم کرد تا هر زمان بچه ها در خانه تنها بودند؛ شما آرامش داشته باشید.

dorezamin.com: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

chinaro.ir: چین: سفر به کشور پهناور و باستانی، پکن، شانگهای ،گوانجو و هانگزو

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: برترین ها
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 16747

به "10 اپلیکیشن برتر سال 2019 برای کنترل بچه ها توسط والدین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 اپلیکیشن برتر سال 2019 برای کنترل بچه ها توسط والدین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید