100 شیء تاریخی استان کرمان در نوبت مرمت قرار دارند

به گزارش بلاگ پو، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از مرمت بیش از 50 شی ء تاریخی از ابتدای سال تاکنون اطلاع داد و گفت: در حال حاضر نیز 100 شیء دیگر در نوبت مرمت در آزمایشگاه حفاظت و مرمت اشیای تاریخی این اداره کل قرار دارند.

100 شیء تاریخی استان کرمان در نوبت مرمت قرار دارند

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمان، غلامرضا فرخی مدیرکل میراث فرهنگی استان امروز چهارشنبه 3 مرداد 97 با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون بیش از 50 شیء تاریخی مرمت شده است، اضافه کرد: این اشیا شامل سکه، مهره های برنزی هزاره سوم پیش از میلاد و تعدادی سفال و غیره بوده است.

او با بیان اینکه پیش بینی می گردد تا سرانجام امسال 100شیء تاریخی دیگر مرمت گردد، اظهار کرد: سال گذشته 180 شیء از جنس سفال، سکه، فلز و کاشی مورد مرمت نهاده شد.

فرخی با اشاره به اینکه سال گذشته آزمایشگاه حفاظت و مرمت اشیا، تاریخی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان برای دومین بار حائز رتبه برتر کشور شد، توضیح داد: این آزمایشگاه در هفته میراث فرهنگی از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور مورد تقدیر نهاده شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در ادامه گفت: بیشتر اشیای تاریخی مرمت شده حاصل از حفاری های اجرا شده در بخش های مختلف این استان بوده است.

او با بیان اینکه با توجه به ارزشی که اشیای تاریخی دارند، حفاظت و مرمت آنها الویت بندی می گردد، اظهار داشت: بسیاری از این آثار آداب و رسوم و تفکر گذشتگان را عیان می نماید و نمایش آنها باعث هویت بخشی اجتماعی خواهد شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: میراث آریا
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 10990

به "100 شیء تاریخی استان کرمان در نوبت مرمت قرار دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "100 شیء تاریخی استان کرمان در نوبت مرمت قرار دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید