1600 آسانسور در پی قطعی برق حادثه آفریدند

به گزارش بلاگ پو، سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران درباره قطعی برق در این روز ها و مواردی که شهروندان باید رعایت نمایند، توضیحاتی داد.

1600 آسانسور در پی قطعی برق حادثه آفریدند

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران، جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در تبادل نظر با خبرنگاران اظهار کرد: این روز ها به علت قطعی برق تعداد زیادی از شهروندان در آسانسور ها مانده اند. در شش روز گذشته که روز های تاریخی در این سازمان بود و یک هزار و 600 مورد حادثه آسانسور داشتیم. یک ایستگاه ما در حوالی میدان آزادی در یک روز فقط 30 مورد عملیات برای حادثه آسانسور داشتند و در یک ایستگاه در شرق تهران هم 25 مورد این چنینی داشت.

وی ادامه داد:وقتی که نوسانات برقی و قطعی برق داریم، حوادثی در پی آن رخ می دهد. در برخی از مواقع حتی برق هم قطع نمی گردد، ولی یک شوک الکتریکی باعث می گردد تا کابین آسانسور متوقف گردد و اصطلاحا گیر کند. هر دستگاه آسانسوری یک توان مشخصی برای جابه جا کردن افراد دارد میزان بیشتر از حد، اگر کلید ها زیاد فشار داده گردد، تکان زیادی وارد گردد، سرویس به موقع انجام نگردد و یا برق قطع گردد، باعث گیر کردن آسانسور می گردد.

ملکی گفت: آسانسور های تازه سیستمی دارند که برق هم قطع گردد تا نزدیکترین طبقه می رود، ولی در بیشتر آسانسور ها این سیستم وجود ندارد. در مواقعی که آسانسور گیر می نماید باید آرامش خود را حفظ کنیم، نگران کمبود اکسیژن نباشیم و قرار نیست که در این شرایط آسانسور سقوط کند، ولی اگر داخل ساختمانی تنها هستید ریسک نکنید و سوار آسانسور نگردد. اگر شخصی در آسانسور گیر کرد ابتدا بدون بالا و پایین پریدن زنگ آسانسور را بزنید و اگر تلفن آنتن نداشت و زنگ هم خراب بود، چند ضربه به درب و قسمت فلزی آن بزنید و سعی نکنید خودتان که در آسانسور هستید خود را از این شرایط خارج کنید و از افراد بیرون از آسانسور یاری بخواهید.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران بیان نمود: این قطع و وصل باعث برق گرفتگی کسی نشده، ولی امکان آتش سوزی در این شرایط وجود دارد. در لحظه ای که برق بعد از قطع شدن وصل می گردد برق زیادی وارد مدار می گردد و ممکن است به دستگاه ها آسیب برساند و شهروندان با استفاده از سه راهی هایی که محافظ دارند می توانند از بروز این مشکل جلوگیری نمایند.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 51372

به "1600 آسانسور در پی قطعی برق حادثه آفریدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "1600 آسانسور در پی قطعی برق حادثه آفریدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید