228 رشته به تعداد رشته های دانشگاه فنی و حرفه ای افزوده می گردد

به گزارش بلاگ پو، به گزارش خبرنگاران، ابراهیم صالحی عمران بعد از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران در محل دانشگاه فنی و حرفه ای استان زنجان با بیان اینکه 200 هزار دانشجو در 160 رشته تخصصی کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه های فنی و حرفه ای سراسر کشور در حال تحصیل هستند، اضافه کرد: این دانشجویان در 173 دانشکده به صورت تکنسین و حرفه ای دروس فنی را فرا می گیرند.

228 رشته به تعداد رشته های دانشگاه فنی و حرفه ای افزوده می گردد

وی ادامه داد: هدف اصلی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور تربیت نیروی تکنسین بوده و تربیت نیروی تکنسین در بین نیروهای مهارتی از صندلی ویژه ای برخوردار است و تکنسین و کارگر ماهر در بحث فراوری بسیار مؤثر هستند.

صالحی از گرفتن مجوز افزایش رشته برای سال تحصیلی جدید اطلاع داد و گفت: 228 رشته کارشناسی ناپیوسته به رشته های این دانشگاه اضافه نموده می گردد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور با اشاره به جذب 150 نفر هیئت علمی جدید در این دانشگاه، اضافه نمود: همچنین 1300 نیروی حق التدریس این دانشگاه به صورت رسمی جذب خواهند شد.

صالحی عمران با بیان اینکه به روزرسانی رشته های دانشگاه فنی و حرفه ای در دستور کار است، ادامه داد: در حال حاضر به روزرسانی رشته های دانشگاه فنی و حرفه ای در دستور کار واقع شده است و در این زمینه هیچ گونه عجله ای نداریم و سعی می گردد این اقدام بر اساس آمایش سرزمین انجام گردد.

وی اضافه نمود: دانشگاه فنی و حرفه ای یک دستگاه ماموریت گرا بوده و فعالیت این دانشگاه رابطه تنگاتنگی با مقوله اقتصاد در کشور دارد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه هدف این دانشگاه تربیت نیروی کارآفرین و خود اشتغال است، گفت: 100 درصد دانشجویان دانشگاه های فنی و حرفه ای وارد بازار کار می شوند.

صالحی عمران با اشاره به اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای برای دولت کادر تربیت نمی کند، اضافه نمود: در حال حاضر و در شرایط بحرانی اقتصادی و وجود تحریم های متعدد، تکیه بر توانمندی های داخلی در عرصه های اقتصادی می تواند در بهبود شرایط بسیار کمک کند.

وی ادامه داد: آموزش های فنی می تواند به تربیت نیروهای متخصص کمک کند و نقش دانشگاه فنی و حرفه ای در تربیت نیروی فنی با توجه به ارتباط با بدنه کار بسیار مؤثر است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای در استان زنجان بیش از 2000 دانشجو دارد و این دانشگاه می تواند کمک قابل توجهی در بحث اشتغالزایی و رونق اقتصادی داشته باشد.

صالحی عمران با بیان اینکه در سال گذشته چهار رشته به دانشگاه فنی و حرفه ای استان زنجان اضافه گردیده است، گفت: مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز در استان زنجان در نظر گرفته گردیده است و علاوه بر آن در استان زنجان تجهیزات مناسب کارگاهی نیز وجود دارد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: 180 میلیون تومان برای تجهیز دانشگاه فنی و حرفه ای پسران استان زنجان مدنظر قرار گرفته و 90 میلیون تومان برای تجهیز دانشگاه فنی و حرفه ای دختران برای تجهیز کارگاه و آزمایشگاه پیش بینی گردیده است.

صالحی عمران گفت: بسیاری از مشکلات دانشگاه فنی و حرفه ای مربوط به موضوع فرهنگی و امر فرهنگ سازی است و بسیاری از والدین و خانواده ها نسبت به رسالت و وظایف این دانشگاه آشنایی ندارند.

با حضور صالحی عمران هفدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه فنی و حرفه ای با شرکت بیش از 400 ورزشکار، مربی و سرپرست از سراسر کشور شروع شد.

ورزشکاران دانشجو از 10 منطقه آموزشی دانشگاه های فنی وحرفه ای کشور در این رقابت ها حضور دارند که تا اول شهریورماه در سه رشته والیبال، تنیس روی میز و تکواندو به رقابت می پردازند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 شهریور 1397 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 530

به "228 رشته به تعداد رشته های دانشگاه فنی و حرفه ای افزوده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "228 رشته به تعداد رشته های دانشگاه فنی و حرفه ای افزوده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید