5 پیشنهاد کاری پردرآمد مخصوص خانم ها در ایران

به گزارش بلاگ پو، این روز ها داشتن شغلی پر درآمد دغدغه فکری بسیاری از خانم ها شده است. یک شغل خوب و پردرآمد که با روحیه شما سازگار باشد، نه تنها باعث بالا رفتن استقلال اقتصادی است بلکه از لحاظ روانی باعث بالا رفتن اعتماد به نفس می گردد.

5 پیشنهاد کاری پردرآمد مخصوص خانم ها در ایران

به گزارش، بدون شک برای رسیدن به هر حرفه و شغلی باید جهتی را طی کنیم، پس بهتر است قدم در راهی بگذاریم که می دانیم هدفی طلایی انتظار ما را می کشد.

از قلم نیاندازید که هر راهی مسائل و سختی های خود را دارد. اگر در طول جهت به درستی قدم برندارید در آخر راه با مشکل روبرو می شوید و به نتیجه موردنظر نمی رسید. البته در این مشاغل هیچ ترتیب آماری وجود ندارد؛ همه چیز نسبی است و به توانایی های شما بستگی دارد.

در روزگاری که زیبا بودن و زیبا دیده شدن برای همه ما پر اهمیت است، بسیاری از خانم ها مدت زمان زیادی از وقت خود را در آرایشگاه ها می گذرانند. علاوه بر آن هر روز بر تعداد و تنوع روش های زیبایی مانند کاشت ناخن، اکستیشن و... افزوده شده و این امر باعث جذب بیشتر خانم ها به آرایشگاه ها می گردد. کافی است شما مدت کوتاهی حدود یک تا دو سال را به یادگیری حرفه آرایشگری اختصاص دهید. سعی کنید در این مدت توانایی های خود را ارتقا دهید تا صاحب یکی از مشاغل پر درآمد ایران شوید. خانم ش با 20 سال سابقه در این حرفه می گوید: کافی است فرد پس از دوره دیدن با اصول اولیه کار آشنا باشد. اگر در زمینه ای کمی ضعیف است همکاری را انتخاب کند که در آن زمینه مهارت دارد تا با همکاری یکدیگر آرایشگاه را اداره نمایند.

هر چند هزینه روزانه آرایشگری نسبتا زیاد است، اما به نسبتی که لوازم کار ما گران می گردد، هزینه ای که از مشتریان دریافت می کنیم بالا می رود. مزیت مثبت این حرفه علاوه بر درآمد بالا، محیط شغلی آرام و به دور از خطرات و گرما یا سرمای محیط بیرون است. از معایب این حرفه می توان به این موضوع اشاره نمود که شما باید بعد از اتمام دوره آموزش آرایشگری، اقدام به افتتاح آرایشگاه کنید. هزینه های اولیه که شامل اجاره مکانی مناسب، لوازم آرایشی بهداشتی و... می گردد هم نسبتا زیاد است، اما درصورتی که مراحل را دقیق و درست طی کنید، استقبال از آرایشگاه شما درآمدی فوق العاده برای تان درپی دارد.

پزشکی یکی دیگر از مشاغل پر درآمد است. سلامت جسم و بدن همیشه برای افراد مهم است و مردم همیشه، حتی بدون آنکه خود بخواهند به پزشکان احتیاج دارند. علاوه بر آن این روز ها بازار جراحان زیبایی و متخصصان پوست و زیبایی داغ داغ است و تعداد مراجعه نمایندگان آن ها هر روز بیشتر از روز قبل است. البته ناگفته نماند که دستیابی به این شغل احتیاج به کوشش و صبر و حوصله بیشتری دارد. خانم ف. شاه بختی که 11 سال است در این زمینه و در حوزه دندان پزشکی فعالیت می نماید، می گوید: اگر خانمی احتمال دهد که بعد از دریافت مدرک به دلیل جنسیتش مراجعه نماینده زیادی ندارد، کاملا در اشتباه است. من از اوایل کارم مراجعه نماینده داشتم و از درآمدم راضی هستم.

دریافت عکس یادگاری در مناسبت های مختلف همیشه مورد علاقه مردم بوده است. ممکن است به دلیل عرضه گوشی های دوربین دار و دوربین های عکاسی خانگی در بازار، این تصور وجود داشته باشد که مردم دیگر به آتلیه های عکاسی مراجعه نمی نمایند، در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است و گذر بیشتر مردم حداقل چند بار در زندگی خود برای داشتن عکس حرفه ای به آتلیه های عکاسی می افتد. برای رسیدن به این حرفه کافی است در یکی از کلاس های آموزش عکاسی، که در این روز ها تعداد آن ها هم کم نیست، شرکت نموده و در طول کلاس مهارت خود را بالا ببرید. ممکن است در ابتدا هزینه کلاس و تهیه دوربین عکاسی بالا به نظر برسد، اما از قلم نیاندازید این هزینه یک سرمایه گذاری است.

کافی است پشتکار و ابتکار به خرج دهید تا مردم با دیدن چند نمونه از کار های شما برای اینکه از آن ها عکس بندازید در صف باشند. در این صورت شما 10 برابر هزینه اولیه خود درآمد کسب می کنید. از نظر خانم ح. حسینی که 4 سال است آتلیه تخصصی دارد، مزیت این حرفه در این است که عکاس قادر است مشتریانش را خودش انتخاب کند و هیچ مراجعه نماینده آقایی را نپذیرد. هزینه روزانه آن کم است و کافی است یک دوربین حرفه ای بخرید و تا چندین سال از آن بهره ببرید. کاهش تعداد مراجعه نمایندگان در ماه های خاص سال و هزینه های ارتقا دادن ابزار کار نکته منفی این شغل محسوب می گردد.

پیشنهاد شغل وکالت به دلیل تقاضای مشتری ها کمی غم انگیز به نظر می رسد، اما حقیقت همیشه تلخ بوده و بسیاری از افراد در شرف طلاق احتیاج به یک وکیل دارند. علاوه بر طلاق و جدایی، مردم برای مسائل دیگری مثل تقسیم ارث و میراث، کش مکش راجع به یک ملک و... احتیاجمند وکیل هستند. شاید قبول شدن در رشته حقوق برای بسیاری از ما کابوس باشد، اما مسئله قابل توجه این است که آنچه در این رشته اهمیت دارد قبول شدن در آزمون وکالت بعد از دریافت مدرک لیسانس از هر دانشگاهی است. در کارت مشخصات هیچ وکیلی، دانشگاهی که او در آن مدرک گرفته ذکر نشده است. پس از آن کافی است در اولین پرونده حقوقی خود پیروز شوید تا متقاضیان خواهان دیدار با شما شوند.

خانم میم. عسگری، وکیل پایه یک دادگستری با 7 سال سابقه است. او درباره شغل وکالت می گوید: حضور زنان وکیل در حمایت از حقوق زنان بسیار تاثیرگذار است. زیرا خانم ها به خاطر جنسیت یکسان با زنان وکیل، احساس راحتی بیشتری با آنان می نمایند و در نتیجه در مسائل مربوط به حقوق زن، مراجعات خانم ها بیشتر به سوی وکلای خانم است. نکته مثبت درباره این رشته این است که حتی در صورتی که شما در پرونده ای پیروز نشوید باز هم حق الزحمه خود را دریافت می کنید. همچنین می توانید به راحتی با کسانی که به نظرتان مطلوب نیستند همکاری نکنید. نکته ناخوشایند درباره این حرفه، شکست است. اگر شما در یکی از پرونده های خود شکست بخورید اعتبار خود را برای مدت طولانی از دست می دهید. به ویژه اگر این پرونده، اولین پرونده کاری شما باشد.

دنیای امروز، دنیای حوادث غیر قابل پیش بینی است؛ به همین دلیل مردم برای محافظت کردن از جان و اموال خود همیشه از بیمه استقبال می نمایند. در صورتی که در یکی از رشته های مرتبط با مدیریت بیمه، دارای مدرک تحصیلی هستید می توانید پس از درخواست از مراکز بیمه، مدیر یکی از شعبه های دفاتر بیمه باشید. البته در صورتی که در این زمینه دارای مدرک تحصیلی نیستید هم نباید ناامید شوید. کافی است کمی صبر و پشتکار داشته باشید و بعد از شرکت در کلاس های آموزشی که توسط شرکت های بیمه برگزار می گردد و جلب رضایت آن ها صاحب دفتر بیمه شوید.

خانم ش. نیلقاز 5 سال است که مدیریت نمایندگی بیمه را بر عهده دارد. توصیه او به شما این است که از قلم نیاندازید این حرفه احتیاج به ارتباطات قوی و بازاریابی خوب دارد. در این صورت است که شعبه شما به شعبه شناخته شده تبدیل می گردد. در ازای بیمه کردن اموال مردم، شما پورسانت خود را که بین 5 تا 25 درصد است، دریافت می کنید.

منبع: آفتاب

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 18401

به "5 پیشنهاد کاری پردرآمد مخصوص خانم ها در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 پیشنهاد کاری پردرآمد مخصوص خانم ها در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید