910 میلیارد تومان پول مترو در انتظار تأییدیه بانک عامل

به گزارش بلاگ پو، مدیرعامل متروی تهران در مورد سرانجام 910 میلیارد تومان اوراق مشارکت مانده برای توسعه خط 6 و 7 مترو توضیحاتی را ارائه کرد.

910 میلیارد تومان پول مترو در انتظار تأییدیه بانک عامل

علی امام در گفت وگو با خبرنگاران، در مورد انتها انتشار اوراق مشارکت برای توسعه خطوط 6 و 7 مترو گفت: سال گذشته شورای شهر تهران مجوز انتشار 1300 میلیارد تومان اوراق مشارکت را صادر کرد که مقرر شد این مبلغ برای توسعه حمل و نقل عمومی به خصوص توسعه خط 6 و 7 مترو مورد استفاده قرار گیرند.

وی با بیان اینکه انتشار این اوراق به دو قسمت تقسیم شد و دو بانک عامل برای انتشار این اوراق در نظر گرفته شده اند، شرح داد: در قسمت اول 390 میلیارد تومان توسط بانک صنعت و معدن منتشر شد که در اواخر مهر ماه امسال به مترو تزریق شد.

وی با بیان اینکه قسمت اصلی این اوراق 910 میلیارد تومان بود که بانک آینده به عنوان بانک عامل شناخته شد، گفت: متاسفانه بر خلاف بخشنامه بانک مرکزی، مسئولان این بانک هنوز آن را پرداخت نمی کنند.

امام با بیان اینکه بر اساس بخشنامه بانک مرکزی، بانک عامل باید بلافاصله پول را به حساب ناشر اوراق که در اینجا شهرداری تهران است بدون هیچ توجیهی واریز کند، ادامه داد: اما متاسفانه از اواخر تیر ماه تا کنون که 5.5 ماه می گذرد هنوز پرداخت این پول صورت نگرفته است.

مدیرعامل متروی تهران با تاکید بر اینکه قرار بود این 910 میلیارد تومان اوراق مشارکت در خط 6 و 7 مترو صرف شود و می توانست منشأ اتفاقات خوب باشد اما تا کنون نتیجه ای نداشته است، گفت: البته بانک عامل در ماه گذشته دچار تغییر مدیریتی شد و نتیجه تمام جلسات که در سطوح مختلف برگزار کردیم، بی نتیجه ماند.

وی در مورد چرایی پیچیدگی این موضوع شرح داد: شهرداری تهران به عنوان ناشر اوراق باید وثیقه ای را در بانک بگذارد که در مورد نوع تضامین با مدیریت قبلی به نتیجه رسیده بودیم اما مدیریت فعلی تضامین شهرداری را قبول نمی کند و ما در یک چرخه گرفتار شدیم.

امام افزود: شهردار تهران از طریق همتی رئیس بانک مرکزی پیگیری هایی را انجام داده است و حتی طی ماه های اخیر جلساتی برگزار گشت اما به نتیجه عملی نرسید.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 19013

به "910 میلیارد تومان پول مترو در انتظار تأییدیه بانک عامل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "910 میلیارد تومان پول مترو در انتظار تأییدیه بانک عامل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید