ادبیات

زیباترین مقاصد توریستی جهان

انتخاب برترین مکان از بین تمامی مکان های دیدنی کاری بسیار سخت و سخت است. اما می توانید مطمئن باشید که هر یک از مقاصد زیر را انتخاب کنید پشیمان نخواهید شد و سفری رویایی و دیدنی را پیش روی خواهید داشت

5 آذر 1400

هنرمندان پیشکسوت طومار نوشتند، گلایه از تبعیض و نگرانی از ادغام

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت از امضای یک طومار خطاب به دولت، توسط اعضای این موسسه درباره طرح ادغام موسسه در بنیاد رودکی خبر داد.

30 آبان 1400

ماجرای تنها ایرانی عضو حزب نازی

کسی به درستی نمی داند، اما خبر داریم که از 1318، همراه با بهرام شاهرخ، رادیو فارسی برلین را اداره می کرد. بنابراین، داوود منشی زاده دست کم از سال 1316، جذب سازمان های اطلاعاتی آلمان نازی شده بود.

30 آبان 1400

قهرمان سازی از جاسوسی که وطنش را به انگلیسی ها فروخت

قاصد فیلمی است که به نوعی قدرشناسی انگلیسی ها از مهم ترین جاسوس شان در دوران جنگ سرد به حساب می آید؛ البته نه یک جاسوس انگلیسی که اگر چنین بود، کار برایشان راحت تر و معقول تر بود، بلکه یک وطن فروش روس.

30 آبان 1400

آخرین مهلت ارسال اطلاعات دارندگان مدال های نقره و برنز کشوری

تهران (پانا) - آخرین مهلت ارسال اطلاعات دارندگان مدال های نقره و برنز کشوری جهت استفاده از سهمیه المپیاد در کنکور سراسری 1400 چهاردهم شهریورماه است.

30 آبان 1400

اعلام نتایج مرحله اول هفتمین دوره جایزه شعر احمد شاملو

تهران (پانا) - نتایج مرحله اول هفتمین دوره جایزه شعر شاملو اعلام شد.

30 آبان 1400

بیماری های غدد اشکی

آب ریزی از چشم عبارت است از جاری شدن غیرطبیعی و مستمر اشک از چشم به دلیل افزایش فراوری آن و یا به دلیل ضعف یا اختلال تخلیه و یا وجود اشکال در ورود اشک به داخل بینی.

30 آبان 1400

نویسندگان از دوسالانه ملی جایزه ادبی بوشهر استقبال خوبی کردند

به گزارش خبرنگاران، سینا برازجانی بعد از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: بخش داستان دوسالانه ملی جایزه ادبی بوشهر در دوره های پیش نیز با استقبال نویسندگان و ناشران مطرح کشوری روبه رو شده بود که خوشبختانه در این دوره نیز شاهد اقبال هم نویسندگان باتجربه...

30 آبان 1400

ارواح اتاق زیر شیروانی منتشر شد

مجموعه داستان ارواح اتاق زیرشیروانی نوشته انریکه اندرسون ایمبرت منتشر شد.

30 آبان 1400

ستارگانی که رییس کشور شدند

وب سایت فرادید: ولودیمیر زلنسکی، کمدین اکراینی، برندۀ انتخابات ریاست جمهوری اوکراین شد و در زمرۀ چندین ستاره، از رونالد ریگان بازیگر تا ژورژ وه آی فوتبالیست، نهاده شد که در کشور های خود صاحب مناصب رده اول سیاسی شده اند.

30 آبان 1400

جملات سنگین تنهایی؛ 45 جمله بی نظیر درباره تنها بودن

جملات سنگین تنهایی مجموعه ای از جملات غمگین تنهایی، جملات بزرگان در خصوص تنهایی و حتی جملات مثبت هستند که تنهایی را می ستایند. متن غمگین تنهایی و جملات کوتاه و سنگین تنهایی نیز در این دسته جای می گیرند.

30 آبان 1400

دست ندادن دختر جودوکار ایرانی و واکنش عجیب مسئول مسابقات!

بازیهای جهانی کارگری در اسپانیا با حاشیه هایی همراه بود.

30 آبان 1400

کتابخانه سلطنتی نیاوران، گالری نفیس از کتب و آثار هنری

مجموعه فرهنگی نیاوران یکی از ده جاذبه اصلی شهر تهران است که گردشگرانی که برای تماشای پایتخت می آیند سراغش را می گیرند. مجموعه ای باصفا با درختانی بلند و بناهایی که هر کدام بخشی از تاریخ معاصر ایران و تهران را روایت می نمایند. اما یکی از بخش های کمتر شناخته...

30 آبان 1400

صلح به زبان آیین و شعر سخن می گوید

رئیس پژوهشکده مردم شناسی پژوهشگاه، زبان آیین و شعر را بهترین زبانی دانست که فرهنگ و تمدن ایرانی برای نمایش صلح بکار گرفته است.

30 آبان 1400

ثبت ملی قبرستان تاریخی شهر چادگان

رئیس اداره میراث فرهنگی چادگان از ثبت ملی قبرستان تاریخی این شهر به شماره 32145 در فهرست آثار تاریخی کشور اطلاع داد.

30 آبان 1400

نظر کاربران خبرنگاران درباره یک عکس: خوراک برای فریب ساده لوحانه

مخاطبان خبرنگاران درباره تصویر وضعیت دو رئیس جمهور در زمان کشته شدن بن لادن و البغدادی معتقدند که این تصاویر تنها یک ژست تبلیغات انتخاباتی و فریب رسانه ای است.

30 آبان 1400

مونوکروماتیک, سبکی تک رنگ در دکوراسیون داخلی

امروزه در بحث ساختمان سازی دو موضوع ساخت و طراحی داخلی از اهمیت بالایی در بین معماران و طراحان برخوردار است. ساختمانی که تمام اصول مهندسی در مراحل ساخت آن رعایت شده است اما طراحی داخلی آن بر اساس اصول دکوراسیون داخلی و طرح های نوین صورت نگیرد از نظر زیباشناسی...

30 آبان 1400

مینی شعر؛ جان من و جان تو...

خبرنگاران: شعر، نشانه یک زندگی عالی و بشری است. انسان با خیال زندگی می نماید و بهترین چیزی که خیال را تحت تاثیر قرار می دهد شعر است، شعر، حقیقتی است که اگر نمی گردد سراینده آن بود، دست کم می توان خواننده آن شد و از روزمرگی رهید.

30 آبان 1400

داستانی درباره برگزیت برگزیده بخش داستان جایزه کاستا شد

در هشتمین روز از سال میلادی جدید مراسم اعلام برندگان جایزه کاستا برگزار و جوایز متخبین اهدا شد.

30 آبان 1400

ارسال بیش از 180 اثر به ششمین جایزه شاملو

با انتها یافتن زمان ارسال کتاب به جایزه شاملو، دبیرخانه این جایزه از ارسال بیش از 180 عنوان کتاب برای داوری اطلاع داد.

30 آبان 1400
تعداد: (600)