آمادگی جهاددانشگاهی اردبیل برای ورود به تحقیقات محصولات خشکه میوه

به گزارش بلاگ پو، رییس جهاددانشگاهی استان اردبیل با اشاره به ظرفیت های کشاورزی خلخال به ویژه بخش باغات در منطقه شال، از آمادگی این نهاد برای ورود به بخش تحقیقات محصولات خشکه میوه چون گردو و فندق اطلاع داد.

آمادگی جهاددانشگاهی اردبیل برای ورود به تحقیقات محصولات خشکه میوه

به گزارش خبرنگاران، مهران اوچی اردبیلی در نشست آنالیز راه اندازی مرکز آموزش جهاددانشگاهی در شهرستان خلخال با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل با اعلام خبر فوق اضافه نمود: توسعه زیرساخت های لازم و انجام تحقیقات مورد احتیاج این بخش می تواند چهره اقتصادی و کشاورزی این شهرستان را تغییر دهد.

رییس جهاددانشگاهی استان اردبیل در ادامه با بیان اینکه جهاددانشگاهی تمام خدمات پژوهشی و آموزشی خود را در خلخال ارائه خواهد نمود، اضافه نمود: بر اساس تفاهم نامه همکاری جهاددانشگاهی و استانداری اردبیل، این واحد آمادگی دارد با همکاری مسئولان استان و شهرستان نسبت به ایجاد مرکز آموزشی در خلخال اقدام کند.

وی ایجاد مراکز آموزشی جهاددانشگاهی در شهرستان های استان را از برنامه های توسعه ای جهاددانشگاهی استان اردبیل عنوان و توضیح داد: تمام خدمات آموزشی این نهاد به سمت تخصصی شدن و مهارت افزایی پیش می رود تا بتواند در کاهش میزان بیکاری استان مؤثر عمل کند.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل افزود: در این راستا، جهاددانشگاهی اردبیل نسبت به برگزاری دوره های تخصصی مهارت محور از جمله تکنسین داروخانه، تکنیک های کاربردی در آزمایشگاه تشخیص طبی، دستیار دندانپزشک، یاری های اولیه و فوریت های پزشکی، کاربرد گیاهان دارویی در درمان بیماری ها اقدام نموده است.

بهروز ندایی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل نیز در این نشست گفت: جهاددانشگاهی، به عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی باید بیشتر فعالیت های خود را در حوزه پژوهشی و تحقیقاتی متمرکز کند تا شاهد تأثیرات آن در سطح استان و کشور باشیم.

وی اضافه نمود: باید عملکرد جهاددانشگاهی با سایر مراکز آموزشی دولتی و خصوصی متفاوت باشد تا بتوانیم با بهره گیری از ایده های نخبگان فعال استان، کمبودهای موجود در حوزه های کشاورزی، پزشکی و ... را به طور علمی و تخصصی حل و فصل کنیم.

ندایی با اشاره به حمایت های انجام گرفته از توسعه فعالیت های جهاددانشگاهی در سطح استان، اعلام کرد: اعتبارات پژوهشی بسیار خوبی وجود دارد که باید به طور کامل به وسیله نهادهای مربوطه جذب شوند و در مقابل این حمایت ها، انتظار می رود خروجی ها مطلوب و ملموس باشد.

بر اساس اعلام روابط عمومی جهاد دانشگاهی، در سرانجام نشست مقرر شد جهاددانشگاهی استان اردبیل به صورت امانی در یکی از ساختمان های علوم پزشکی خلخال فعالیت های خود را شروع کند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 3827

به "آمادگی جهاددانشگاهی اردبیل برای ورود به تحقیقات محصولات خشکه میوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی جهاددانشگاهی اردبیل برای ورود به تحقیقات محصولات خشکه میوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید