آمار واقعی جان باختگان کرونا در دنیا، سه برابر آمار فعلی

به گزارش بلاگ پو، در پژوهش موسسه وابسته به دانشگاه واشنگتن برآورد شده که میزان مرگ و میر مواقعی کرونا در دنیا 6میلیون و 900 هزار نفر، یعنی سه برابر آمار سازمان دنیای بهداشت است.

آمار واقعی جان باختگان کرونا در دنیا، سه برابر آمار فعلی

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از دیلی میل، موسسه سنجش سلامت و فرگشت (Institute for Health Metrics and Evaluation) وابسته به دانشگاه واشنگتن با تجزیه و تحلیل داده های موجود از همه گیری کووید 19 مدعی شدند، این بیماری نزدیک به 7 میلیون نفر را در سراسر دنیا کشته است؛ کارشناسان ادعا می نمایند آمار واقعی بیش از دو برابر آمارهای اعلامی است.

تجزیه و تحلیل توسط دانشگاهیان دانشگاه واشنگتن نشان می دهد این بیماری منجر به جان باختن دست کم 6.9 میلیون نفر در دنیا شده است؛ طبق داده های سازمان دنیای بهداشت تا به امروز سه میلیون و دویست هزار نفر در اثر همه گیری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس این مطالعه، شمار قابل توجهی از آمار مرگ و میر در کشورهای غربی که دچار همه گیری های گسترده ای شده اند از جمله انگلیس، ایالات متحده و ایتالیا در آمار لحاظ نشده است. گفته می گردد این تفاوت آماری بیشتر به دلیل عدم آزمایش در ابتدای همه گیری است؛ زمانی که بسیاری از بیماران کووید 19 بدون تأیید ابتلا به این بیماری جان باختند.

موسسه سنجش و ارزیابی بهداشت دانشگاه واشنگتن هشدار داد، داده ها نشان می دهد تلفات واقعی همه گیری به مراتب بدتر از آنچه که تصور می گردد، است.

براساس تجزیه و تحلیل، ایالات متحده با 905 هزار و 289 مرگ بیشتر از 574،043 ثبت شده رسمی، بالاترین تعداد مرگ و میر را در سطح دنیا دارد.

پس از آن هند و مکزیک قرار دارند که هر کدام بیش از 600 هزار مرگ در اثر همه گیری داشتند و این رقم تقریبا سه برابر داده منتشر شده از سوی سازمان دنیای بهداشت است.

ادعا می گردد در انگلیس نیز شمار افراد جان باخته در اثر کرونا 209 هزار و 661 نفر است که این رقم حداقل 60 هزار نفر بیشتر از آنچه است که دولت این کشور منتشر نموده است.

کوین مک کانوی، استاد دانشگاه انگلیس می گوید: دلایلی وجود دارد که معتقد است تعداد افراد جان باخته انگلیس بالاتر از آن است که ارقام رسمی نشان می دهد زیرا در اوج موج اول حداقل 13 هزار مرگ مازاد اتفاق افتاده که به کوید نسبت داده نشده است.

تجزیه و تحلیل واشنگتن فقط شامل مرگ های ناشی از مستقیم کوید است و غیرمستقیم ناشی از همه گیری، از جمله اخلال در مراقبت های بهداشتی را شامل نمی گردد.

طاعون بوبونیک که به آن مرگ سیاه نیز میگویند، کشنده ترین بیماری بود و در قرن چهاردهم حدود 200 میلیون نفر در اثر آن جان باختند؛ آبله دومین بیماری همه گیر مرگبار در تاریخ منجربه مرگ بیش از 56 میلیون نفر شد.

به گفته محققان، مرگ و میر گزارش نشده است زیرا کشورها فقط مواردی را که در بیمارستان ها یا در بیماران با عفونت تأیید شده رخ می دهند، حساب می نمایند.

در بسیاری از نقاط، ضعف سیستم های گزارشگری بهداشت و دسترسی کم به مراقبت های بهداشتی این چالش را بزرگتر می نماید؛ موسسه سنجش سلامت و فرگشت Institute for Health Metrics and Evaluation از زمان همه گیری کرونا، پیوسته در حال رصد آمارهای مرگ و میر کشورها بوده و از جمله اثبات نموده که استفاده از ماسک تا چه اندازه در ریزش این آمار موثر خواهد بود.

طبق تجزیه و تحلیل، قزاقستان کشوری بود که بالاترین اختلاف را بین مرگ رسمی و واقعی داشت؛ این کشور فقط به طور رسمی حدود 5600 مرگ و میر ناشی از کرونا را ثبت نموده اما IHME آمار واقعی را 81 هزار و 600 نفر تخمین زده است؛ مصر نیز اختلاف مشابهی دارد؛ با حدود 13 هزار و 500 مرگ رسمی در حالی که تخمین زده می گردد در این کشور 170 هزار نفر بر اثر همه گیری جان باخته اند.

در جدول سازمان دنیای بهداشت شمار افراد جان باخته در اثر کرونا در روسیه 112هزار نفر است اما موسسه IHME رقم واقعی را 593هزار و 600 نفر می داند؛ تعداد واقعی مرگ و میر در ژاپن نیز 10 برابر بیشتر از تعداد رسمی دولت است.

کارشناسان باور دارند، بسیاری از کشورها کوشش فوق العاده ای را برای اندازه گیری تلفات همه گیری انجام داده اند، اما تجزیه و تحلیل نشان می دهد که ردیابی دقیق یک بیماری عفونی جدید و به سرعت در حال انتشار سخت است.

انتهای پیغام/

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 48418

به "آمار واقعی جان باختگان کرونا در دنیا، سه برابر آمار فعلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار واقعی جان باختگان کرونا در دنیا، سه برابر آمار فعلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید