آمریکا برای متقاعد کردن پکن به توافق تجاری امتیاز بیشتری می دهد

به گزارش بلاگ پو، مقامات دولت ترامپ در حال بحث درباره لغو بخشی از تعرفه های وضع شده در خصوص کالاهای چینی به عنوان امتیازی برای متقاعد کردن پکن جهت انعقاد یک توافق تجاری غیرجامع هستند.

آمریکا برای متقاعد کردن پکن به توافق تجاری امتیاز بیشتری می دهد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش بلاگ پو به نقل از فایننشال تایمز، مقامات دولت ترامپ در حال بحث درباره لغو بخشی از تعرفه های وضع شده در خصوص کالاهای چینی به عنوان امتیازی برای متقاعد کردن پکن جهت انعقاد یک توافق تجاری غیرجامع هستند که می تواند به جنگ تجاری 16 ماهه بین دو اقتصاد بزرگ دنیا پایان دهد.

به گفته 5 منبع آگاه، کاخ سفید در حال آنالیز لغو تعرفه 15 درصدی وضع شده علیه 112 میلیارد دلار کالای چینی شامل پوشاک، لوازم خانگی و مانیتورهای تخت است. این تعرفه ها روز اول سپتامبر وضع شده اند.

در حالی که مذاکره کنندگان دو کشور سرگرم نهایی کردن مفاد آتش بس تجاری ای هستند که قرار است طی هفته های آینده بین شی جینپینگ و دونالد ترامپ به امضا برسد، اقدام احتمالی آمریکا در لغو تعرفه ها به معنای محقق شدن یکی از درخواست های اصلی پکن خواهد بود.

اما واشنگتن احتمالا انتظار دارد پکن نیز در مقابل کاری انجام دهد که می تواند شامل وضع مقرراتی در زمینه حمایت از مالکیت معنوی شرکت های آمریکایی، شفافیت بخشی بیشتر در خصوص میزان خرید محصولات کشاورزی از آمریکا و یک مراسم رسمی برای امضای توافقنامه در خاک آمریکا باشد.

واشنگتن پیشتر طرح قبلی خود برای افزایش تعرفه 250 میلیارد دلار کالای چینی از 25 به 30 درصد را لغو نموده است. این افزایش تعرفه قرار بود از روز 15 اکتبر اجرایی گردد، اما پس از دیدار مذاکره کنندگان چینی از کنگره در اوایل ماه اکتبر لغو شد.

مقامات آمریکایی همچنین گفته اند، اگر چین با آمریکا به توافق برسد، وضع تعرفه بر 156 میلیارد دلار کالاهای مصرفی چینی که قرار است در 15 دسامبر اجرایی گردد نیز منتفی خواهد شد.

مقامات چینی از واشنگتن خواسته اند تا گام های بیشتری بردارد و بعضی از تعرفه های موجود علیه کالاهای چینی را بردارد. مقامات دولت ترامپ تاکنون با این درخواست مخالفت نموده اند.

یک منبع اگاه گفته، هرچند اجماعی رو به گسترش در درون دولت ترامپ در حال شکل گیری است که بر اساس آن آمریکا باید در خصوص تعرفه های فعلی به چین امتیاز بدهد، اما هنوز تعیین نیست که آیا شخص ترامپ با این تصمیم موافقت خواهد نمود یا نه.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 13083

به "آمریکا برای متقاعد کردن پکن به توافق تجاری امتیاز بیشتری می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا برای متقاعد کردن پکن به توافق تجاری امتیاز بیشتری می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید