آیا شما مزایای استفاده از شامپو بدون سولفات را می دانید؟

به گزارش بلاگ پو، اگر واقعا به موها و سلامتی خود توجه داشته باشید، خواندن این مقاله در خصوص مزایای شامپوهای بدون سولفات به شما یاری خواهد نمود.

آیا شما مزایای استفاده از شامپو بدون سولفات را می دانید؟

مترجم: مهناز مزارعی

منبع:راسخون

اگر واقعا به موها و سلامتی خود توجه داشته باشید، خواندن این مقاله در خصوص مزایای شامپوهای بدون سولفات به شما یاری خواهد نمود.

همه ما از این واقعیت آگاهیم که تقریبا تمام شامپوهایی که ما استفاده می کنیم شامل مواد شیمیایی و مواد مختلف است. از این مواد شیمیایی می توان، سدیم لوریل سولفات و انواع مشابه آن سدیم لورث سولفات و آمونیوم لوریل سولفات را نام برد. با افزایش بحث در خصوص اثرات مضر سولفات بر سلامت موها، ما در خصوص مزایای شامپو بدون سولفات صحبت می کنیم. با توجه به این واقعیت که بیشتر محصولاتی که ما استفاده نموده ایم و همچنان استفاده می کنیم، شامل سولفات است. احتیاج است درک کنیم که آیا این مواد شیمیایی واقعا بر سلامت و محیط ما تأثیر می گذارد؟ این همان چیزی است که در این مقاله مورد بحث قرار می گیرد و بعلاوهدر خصوص مزایای محصولاتی که این مواد مضر را شامل نمی شوند بحث می گردد.

مزایای شامپو بدون سولفات با این همه چیزهایی که مورد بحث، صحبت قرار گرفته و نوشته شده است برای اثبات اینکه چرا سولفات برای مو بد است، اغلب تعجب می کنید که آیا این بحث ها فقط اخبار است یا اطلاعاتی درباره چیزی که وجود دارد، هستند؟ آیا می دانید تقریبا 95٪ از مارک های شامپو معمولی که ما به صورت منظم مصرف می کنیم شامل سولفات می باشد. این مواد شیمیایی برای ارائه فوم به شامپوهای ما استفاده می گردد که بیشتر ما فکر می کنیم چیز خوبی است. یکی دیگر از دلایل استفاده از این عنصر در شامپو این است که آن مقرون به صرفه است. مطالعات بعلاوه بیان می نمایند که سولفات ها واقعا می تواند به وسیله سلول های پوست جذب گردد و این می تواند منجر به مسائل بسیاری از مو و مسائل سلامتی گردد. بعلاوه فرمول های شیمیایی مبتنی بر مواد شیمیایی، بیشتر آنها حاوی سولفات هستند، بعلاوه از سیلیکون ها و سدیم تشکیل شده است که می تواند مسائل زیادی را در بلند مدت ایجاد کند. به همین علت است که بیشتر مردم در خصوص شامپو های طبیعی بدون سولفات و سدیم می توانند موهای خود را تمیز نمایند اما آنها را سالم نگه می دارند. در حال حاضر نگاهی به بعضی از مزایای شامپو بدون سولفات می اندازیم.

کاهش تحریک پذیری: مطالعات نشان می دهد که سولفات ها باعث تحریک می شوند که پوست سر را تحریک می نمایند. افرادی که از شامپو بدون سولفات سدیم استفاده نموده اند متوجه شده اند که تحریک به طور قابل ملاحظه ای در چند استفاده اول کاهش می یابد.

خوب برای موهای رنگی: یکی دیگر از شایستگیها این است که این شامپوها وقتی که در برابر شامپوهای سولفات دار استفاده می شوند، فرایند رنگ زدن را کاهش می دهند. بنابراین، اگر اخیرا موهای خود را رنگ نموده و می خواهید رنگ را به مدت طولانی تر نگه دارید، از شامپو بدون سولفات بهره ببرید. کاهش خشکی پوست سر: سولفات ها باعث تحریک پوست می شوند و بعلاوه باعث حذف روغن های طبیعی پوست می شوند، پوست شما را خشک می نماید بسیاری از افرادی که شامپو بدون سولفات مصرف نموده اند احساس می نمایند خشکی مو و سایر مسائل مرتبط با آن کاهش می یابد. خشکی پوست سر بعلاوه می تواند به شوره سر، خارش، جوش بر روی پوست سر و منجر گردد. با استفاده از شامپو بدون سولفات سدیم قطعا بعضی از مسائل شما تسکین خواهد یافت.

کاهش مقدار مو: آیا می دانید که به طور معمول یک فرد هر روز حدود 100 مو را از دست می دهد. تصور کنید چه اتفاقی می افتد وقتی که سولفات ها به این فولیکول های مو حمله می نمایند. سولفات ها واقعا می توانند در فولیکول های مو جذب شوند و موهای شما شنماینده تر، و کسل نماینده می شوند.

فرموها را کاهش می دهد: بسیاری از کاربران ادعا می نمایند که این شامپو موجب کاهش موی سر و موهای زائد می گردد موها بیشتر سالم بوده و دارای درخشش هم هست.

کاهش موهای سفید: یکی دیگر از مزایای این است که ترکیبات طبیعی آن بعلاوه باعث کاهش موهای سفید می گردد که یکی دیگر از مسائل رایج مو است که در حضور سولفات ها ایجاد می گردد، زیرا این ماده در مواد پاک نماینده وجود دارد. بنابراین، اگر شما نمی خواهید مردم فکر نمایند که شما 50 ساله هستید، زمانی که 30 ساله شده اید، بنابراین از شامپو بدون سولفات بهره ببرید.

بسیاری از مردم از شامپوهای بدون سولفات راضی نیستند زیرا آنها کف پودر و فوم را دریافت نمی نمایند که باعث می گردد آنها فکر نمایند مو و پوست سر به درستی تمیز نمی شوند. به یاد داشته باشید که شامپو فوم به معنای شامپو خوب نیست. منظورم اینه که شما با فوم چه کار میکنید، وقتی موهایتان روی پوستتان قرار نگیرد ؟ اگر شما به طور جدی رشد موی ضخیم تر و شفاف را در پوست سر سالم می خواهید، می توانید از شامپو بدون سولورات سدیم لورث بهره ببرید. اگر چه ممکن است هزینه آن کمی بیشتر از شامپوهای معمولی است که شما استفاده نموده اید، این قطعا موهای سالمتری را به شما می دهد، به همین علت ما از ابتدا شامپو را استفاده می کنیم، درست است؟ بنابراین، دفعه بعد که شما یک شامپو نو، را خریدید مواد تشکیل دهنده را کاملا آنالیز کنید.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: راسخون
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 56136

به "آیا شما مزایای استفاده از شامپو بدون سولفات را می دانید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا شما مزایای استفاده از شامپو بدون سولفات را می دانید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید