ابتلای 4 نفر از کادر بهداشت و درمان قوچان به کرونا، 13 واحد صنفی متخلف پلمب شدند

به گزارش بلاگ پو، خبرنگاران/خراسان رضوی سرپرست شبکه بهداشت، درمان و مجتمع عالی سلامت شهرستان قوچان گفت: چهار نفر از کادر بهداشت و سلامت قوچان به کرونا مبتلا شدند.

ابتلای 4 نفر از کادر بهداشت و درمان قوچان به کرونا، 13 واحد صنفی متخلف پلمب شدند

داوود خوش شکن عصر جمعه هشتم فروردین ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با بیان این که چهار نفر از کارکنان بیمارستان موسی بن جعفر(ع) شهرستان قوچان به بیماری کرونا مبتلا شده اند، بیان کرد: از این میان دو نفر از افراد پرستار، یک نفر کارمند آزمایشگاه و یک نفر نیز از کمک بهیاران بخش قرنطینه بیمارستان هستند.

وی ادامه داد: حال عمومی این افراد خوب است و در منازل خود در قرنطینه هستند اما افزایش آمار مبتلایان موجب ابتلای کادر بیمارستان ها به این بیماری می شود و اگر کادر درمان نیز مبتلا شوند اوضاع سخت تر می شود پس بهترین راه برای کنترل شرایط ماندن در خانه است.

خوش شکن در ادامه از مشارکت 96 درصدی شهفرایندان قوچانی در سامانه سلامت و کسب رتبه نخست در استان خراسان رضوی خبرداد و گفت: از مجموع 175 هزار نفر جمعیت کل شهرستان تعداد 168 هزار و 745 نفر در سامانه سلامت ثبت نام کرده اند و به صورت خوداظهاری علائم خود را در سامانه ثبت کرده اند.

وی اظهار کرد: از این میان 1873 نفر نیازمند به پیگیری مراقبت سلامت بودند و از این تعداد 392 نفر نیازمند مراقبت بیمارستانی بوده و در نهایت 82 نفر بستری شدند.

سرپرست شبکه بهداشت، درمان و مجتمع عالی سلامت شهرستان قوچان شرح داد :32 تیم پنج نفره غربالگری های ثبت شده در سامانه را مراقبت می کنند ولی در صورت عدم توجه مردم به دستورالعمل های فاصله گذاری اجتماعی شرایط غیر قابل کنترل خواهد شد پس مردم به تذکرات توجه کنند و در خانه بمانند.

هادی رجائی نیا فرماندار شهرستان قوچان نیز در این نشست با اشاره به اجرای طرح محدودیت فعالیت اصناف در این شهرستان در هفته های اخیر، بیان کرد: 13 واحد صنفی متخلف به دلیل عدم رعایت ضوابط طرح پیشگیری کرونا در قوچان پلمب شدند.

وی ادامه داد: این واحدهای متخلف از جمله صنوفی بودند که باید تعطیل می شدند و یا در بازه زمانی محدود به ارائه خدمات می پرداختند که با عدم رعایت این ضوابط پلمب شدند.

رجائی نیا مطرح نمود: در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و با هماهنگی اتاق اصناف، اداره صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی واحدهای صنفی متخلف که پروتکل های اعلام شده را اجرا نکنند به مدت یک ماه پلمب شده و به پرداخت جریمه نقدی محکوم می شوند.

وی با اشاره به ابلاغ طرح سراسری فاصله گذاری اجتماعی و اجرای آن از ساعت صفر جمعه هشتم فرورودین ماه گفت: در این طرح از ورود افراد غیربومی به منطقه ممانعت به عمل می آید و به همین دلیل با همکاری فرمانداری شهرستان فاروج در استان خراسان شمالی از تردد خودروهای غیربومی به دو استان خراسان رضوی و خراسان شمالی ممانعت می شود.

فرماندار شهرستان قوچان در ادامه بیان نمود: همچنین یک ایستگاه در ورودی شهرستان از جهت مشهد مقدس و سبزوار مقابل پلیس راه پیش بینی شده و مسافرین غیربومی از این ایستگاه برگشت داده می شوند.

وی با بیان این نکته که براساس اعلام در سطح کشور هرگونه تجمع با هر عنوانی ممنوع است، اظهار کرد: از شهفرایندان قوچانی تقاضا داریم برای روز 13 فروردین برنامه ریزی نکنند چون محدودیت و ممنوعیت در ورودی محورهای گردشگری خواهیم داشت و از تردد از نقاط شهری به روستایی ممانعت می شود، همچنین درون شهر محدودیت تردد از مبدا یعنی از درب منزل اعمال خواهد شد.

رجائی نیا در ادامه با تاکید بر انجام عملیات ضدعفونی در اماکن عمومی ، گفت: شب گذشته چهارمین مرحله ضدعفونی سراسری در شهر قوچان انجام شد و این فرایند به صورت مرتب اعمال می شود.

وی در ادامه از افزایش کانون های آلوده شهرستان قوچان خبرداد و گفت: روستاهای مزرج، آقکاریز، هی هی، قیطاقی که از جمله آلوده ترین نقاط روستایی به ویروس کرونا در شهرستان قوچان شده بودند اما متاسفانه با عدم رعایت شهفرایندان نسبت به ماندن در منازل روستاهای ناوخ، شفیع، خمارتاش، عسگرآباد، اصغرآباد، نوروزی و مقصودآباد به کانون های آلوده ویروس کرونا اضافه شدند.

فرماندار شهرستان قوچان بیان کرد: همچنین علاوه بر منطقه فرهنگیان شماره دو، منطقه کوی ارتش و خیابان شهید مطهری، مناطق خیابان مولوی، بیست متری ابراهیمی و فاصله میان خیابان شهید مطهری با خیابان طالقانی از جمله موارد جدید هستند که به عنوان آلوده ترین نقاط شهر قوچان شناسایی شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 22859

به "ابتلای 4 نفر از کادر بهداشت و درمان قوچان به کرونا، 13 واحد صنفی متخلف پلمب شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتلای 4 نفر از کادر بهداشت و درمان قوچان به کرونا، 13 واحد صنفی متخلف پلمب شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید