اختصاصی، تازه ترین اقدام خزانه داری آمریکا علیه ایران

به گزارش بلاگ پو، وزارت خزانه داری آمریکا امروز جمعه ایران را در زمره قلمروهای قضایی موجد نگرانی های خاص از لحاظ پولشویی قرار داده و نهادها و سازمان های مالی آمریکا را به اتحاذ تدابیری ویژه در مراودات مالی با طرف های مرتبط با ایران ملزم کرده است.

اختصاصی، تازه ترین اقدام خزانه داری آمریکا علیه ایران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بررسی ها نشان می دهد وزارت خزانه داری آمریکا امروز جمعه با اعمال دستورالعمل هایی علیه ایران موسوم به تدابیر خاص نوع 5 تهران را در زمره قلمروهای قضایی موجد نگرانی های خاص از لحاظ پولشویی قرار داده و نهادها و سازمان های مالی آمریکا را به اتحاذ تدابیری ویژه در مراودات مالی با طرف های مرتبط با ایران ملزم کرده است.

وزارت خزانه داری آمریکا در بخشی از بیانیه ای که امروز جمعه برای اعلام راه اندازی یک مکانیسم ادعایی برای مبادلات انسان محبت آمیز با ایران صادر کرده به صورت مختصر به اعمال این دستورالعمل جدید علیه ایران اشاره کرده است.

در این بیانیه اشاره شده شبکه اجرایی جرائم مالی خزانه داری آمریکا (FinCEN) همزمان با راه اندازی مکانیسم جدید برای تسهیل مبادلات انسان محبت آمیز با ایران، با استناد به بند 311 قانون میهن پرستی، مصوب سال 2001 قواعد جدیدی برای محافظت از نظام مالی آمریکا در برابر فعالیت های مالی مخرب ایران به کار گرفته است.

شبکه اجرایی جرائم مالی وزارت خزانه داری (FinCEN) یکی از اداره های وزارت خزانه داری آمریکا است که مأموریت خودش را گردآوری و تحلیل اطلاعات درباره مبادلات مالی با هدف ادعایی مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم در داخل و خارج از آمریکا معرفی می کند.

جستجو در وب سایت شبکه اجرایی جرائم مالی نشان می دهد این اداره امروز در بیانیه ای با بیان این ادعا که جمهوری اسلامی ایران جزو قلمروهای قضایی موجد نگرانی های عمده در زمینه پولشویی است قواعدی موسوم به تدابیر خاص نوع 5 را علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کرده است. اعمال این محدودیت، ذیل بند 311 قانون میهن پرستی اجرا شده است.

بند 311 قانون میهن پرستی آمریکا به شبکه اجرایی جرائم مالی وزارت خزانه داری اجازه می دهد در صورتی که تشخیص دهد یک قلمرو قضایی یا نهاد مالی در خارج از ایالات متحده موجد نگرانی های عمده پولشویی است، نهادها و سازمان های داخلی آمریکا را به اتحاذ تدابیری خاص در برابر آنها ملزم کند.

قانونگذاران آمریکایی مدعی هستند پنج اقدام ویژه ای (خاص) که در بند 311 آمده اند اقداماتی هستند که برای محافظت از نظام مالی آمریکا در برابر پولشویی و تأمین مالی تروریسم تصویب شده اند. اقدامات ویژه نوع 1 تا 4، نهادهای تحت پوشش آمریکا را به محدودیت هایی مانند نگهداری اسناد، جمع اوری اطلاعات و گزارش دهی های بیشتر ملزم می کنند.

تدبیر خاص نوع 5 به شبکه اجرایی جرائم مالی اجازه می دهد در صورتی که تشخیص دهد حساب کارگزاری یا حساب payable-through که قرار است برای یک بانک خارجی یا به نیابت از آن افتتاح شود به نحوی با یک قلمرو موجد نگرانی های پولشویی مرتبط است، برای افتتاح آن حساب ها در داخل آمریکا محدودیت هایی اعمال کند.

شبکه اجرایی جرائم مالی در بیانیه امروز خود درباره ایران، ضمن تکرار ادعاها گفته است: شبکه اجرایی جرائم مالی این حکم نهایی را ذیل بند 311 قانون میهن پرستی صادر می کند تا از افتتاح یا نگهداری حساب های کارگزاری در ایالات متحده برای نهادهای مالی ایران یا به نیابت از آن جلوگیری کرده و استفاده از حساب هایِ کارگزاریِ نهادهایِ مالیِ خارجی در بانک هایِ آمریکاییِ تحت پوشش، جهت انجام تراکنش های مربوط به نهادهای مالی ایران را ممنوع کند.

در این بیانیه تصریح شده این قواد ده روز بعد از انتشار آن لازم الاجرا خواهند بود.

استیون منوشین، وزیر خزانه داری آمریکا درباره اقدام امروز شبکه اجرایی جرائم مالی گفته است: اقدام امروز شبکه اجرایی جرائم مالی ماهیت فریبکارانه فعالیت های مالی ایران را آشکار می کند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 14287

به "اختصاصی، تازه ترین اقدام خزانه داری آمریکا علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاصی، تازه ترین اقدام خزانه داری آمریکا علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید