ارتباط فواصل کوتاه زایمان و ریسک بالای مرگ نوزادان

به گزارش بلاگ پو، به گزارش خبرنگاران، سوسی لی، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه نیویورک، درباره این مطالعه می گوید: مطالعه بر روی میمون ها نشان داد خطر فاصله کوتاه بین زایمان ها مرتبط با احتمال زنده ماندن خواهر و برادرهای بزرگ تر یا کوچک تر است.

ارتباط فواصل کوتاه زایمان و ریسک بالای مرگ نوزادان

فواصل کوتاه زایمان دارای پیامدهای منفی برای انسان ها هم است. در این مطالعه، حدود 9000 گزارش زایمان از حدود 1400 میمون مادر آنالیز شد.

تحقیقات نشان می دهد که فاصله زیاد یا کم میان زایمان ها، موجب بروز خطراتی هم برای مادر و هم برای فرزندان می گردد، بنابر این فاصله گذاری بین حاملگی ها، گام مهمی در راه تأمین سلامت مادر و کودک است.

به گفته محققان، فاصله کم بین حاملگی ها باعث افزایش خطر مرگ نوزادان و نیز افزایش عوارضی مانند مرگ نوزادی و کاهش وزن نوزاد می گردد.

نتایج این تحقیق همچنین نشان داد، فاصله کوتاه بین حاملگی ها با افزایش خطراتی همچون وزن کم هنگام تولد، مرده زایی و مرگ نوزادی، خطر مرگ مادر، کم خونی مادر و خونریزی سه ماهه بارداری همراه است چرا که مادر فرصت بازیابی سلامت به طور کامل را نداشته است.

محققان تاکید می نمایند اگر حاملگی ها با فاصله کمتر از 2 سال باشد علاوه بر اینکه امکان بروز عوارض مرگ و میر نوزاد، تولد نوزاد با وزن کم را افزایش می دهد احتمال زایمان زودرس قبل از انتها 9 ماه حاملگی، بروز کم خونی در کودک، تحلیل ذخایر بدنی مادر (آهن و کلسیم)، سوءتغذیه کودک بعد از تولد، افزایش بیماری های عفونی در کودک و کاهش هوش و عقب ماندگی درسی را نیز در پی دارد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 5515

به "ارتباط فواصل کوتاه زایمان و ریسک بالای مرگ نوزادان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط فواصل کوتاه زایمان و ریسک بالای مرگ نوزادان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید