ارزش شرکت های دانش بنیان در بورس 150 هزار میلیارد تومان است

به گزارش بلاگ پو، به گزارش خبرنگاران، سورنا ستاری عصر دوشنبه در حاشیه مراسم افتتاح ویدئو کنفرانسی مرکز نوآوری شهرهای طبس و فردوس اظهار کرد: کرونا یک آزمون برای همه کشورها در زمینه چگونگی برخورد با آن بود که به نظرم در این زمینه ایران سربلند شد.

ارزش شرکت های دانش بنیان در بورس 150 هزار میلیارد تومان است

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه ایران با تمام محدودیت های ناشی از تحریم به خوبی از عهده مقابله با این بیماری برآمد، اضافه نمود: البته درگیری با این بیماری هنوز هم ادامه دارد و باید تا پایان کار برای نتیجه گیری نهایی صبر کنیم.

ستاری ادامه داد: در موج اول و دوم شیوع کرونا ما به خوبی توانستیم تجهیزات مورد نیاز را تأمین کرده و از چند ماه پیش تا به امروز هیچ گونه تجهیزی در این زمینه از خارج از کشور وارد نمی شود.

شرکت های دانش بنیان در تقابل با کرونا بسیار پیروز عمل کردند

وی با تأکید بر اینکه همه تجهیزات پیشرفته پزشکی و چه داروهای مورد استفاده و چه تجهیزات حفاظتی چون ماسک، مواد ضدعفونی و گان در داخل کشور تأمین و تهیه می شود، اضافه نمود: شرکت های دانش بنیان ایرانی در تقابل با کرونا بسیار پیروز عمل کردند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: خراسان جنوبی هنوز تا مزیت های ذاتی خود در حوزه اقتصاد دانش بنیان فاصله زیادی دارد ولی خوشحالم که هر سال اتفاقات بسیار مثبتی در حوزه شرکت های دانش بنیان این استان رخ می دهد.

ستاری با بیان اینکه نحوه تأمین مالی شرکت های دانش بنیان به چند روش صورت می گیرد، اظهار کرد: تنها یکی از این مدل ها بحث وام و تسهیلات است.

عدم جذب سرمایه گذار بخش خصوصی مشکل شرکت های خارج از مرکز

وی با بیان اینکه یکی از مسائل شرکت های دانش بنیان در خارج از مرکز و شهرستان ها عدم حضور سرمایه گذارهای مناسب است، بیان نمود: یک استار تاپ در شهرهای بزرگ می تواند به راحتی سرمایه گذار از بخش خصوصی جذب کند.

وی با اشاره به راه اندازی صندوق پژوهش فناوری خراسان جنوبی ادامه داد: بعد از این وام های داخل استان باید از طریق صندوق پژوهش فناوری پرداخت شود.

ستاری با بیان اینکه یکی دیگر از راه های تأمین مالی شرکت های دانش بنیان جذب سرمایه از طریق بورس است، گفت: امروزه ارزش شرکت های دانش بنیان در تابلوی بورس 150 هزار میلیارد تومان است و این در حالی است که هنوز خیلی از شرکت های بزرگ دانش بنیان کشور وارد بورس نشده اند.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 27412

به "ارزش شرکت های دانش بنیان در بورس 150 هزار میلیارد تومان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزش شرکت های دانش بنیان در بورس 150 هزار میلیارد تومان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید