اطلاعات مکانی با سامانه بومی یکپارچه سازی شد

به گزارش بلاگ پو، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، محمد علی عاقلی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با بیان اینکه سامانه ای برای کسب اطلاعات مکانی طراحی کردیم که تحت وب است، گفت: این محصول در دسته بندی نرم افزارهای موقعیت مکانی قرار می گیرد که تحت عنوان سامانه جامع مدیریت اطلاعات مکانی است.

اطلاعات مکانی با سامانه بومی یکپارچه سازی شد

وی با بیان اینکه این محصولی بومی مبتنی بر ابزارهای متن باز و آزاد است، گفت: داده ها و اطلاعات مکانی، از مهم ترین و زیرساختی ترین نوع داده ها، برای برنامه ریزی کلان ملی و سازمانی است که استفاده از آن موجب بی احتیاجی سازمان ها از سامانه های نرم افزاری خارجی غیر ایمن می گردد.

وی اضافه کرد: این سیستم به گونه ای طراحی شده است که عملکرد آن بهینه و مستقل از هرگونه لایسنس باشد و با توجه به اینکه بخش های مختلف آن بر اساس API های مختلف و به صورت ماژولار توسعه داده شده است، بسته به احتیاج کاربران از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است.

تأمین احتیاج شهرداری ها و شرکت های برق منطقه ای

عاقلی اضافه کرد: ذخیره سازی داده های اطلاعات مکانی معضلی بوده برای این اقدام ابزارهای بومی وجود نداشته از همین رو سازمان ها مجبور به استفاده از نرم افزارهای خارجی غیر ایمن برای مصارفی مانند ثبت و ضبط نقطه جغرافیایی یکسری از پارامترها از قبیل نقشه املاک شهری، پارک ها یا معابر در شهرداری بودند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر این نرم افزار به وسیله محققان کشور طراحی شده و کاملاً بومی است که تمام قابلیت های نمونه مشابه خارجی را دارد.

وی با بیان اینکه برای اولین بار است که چنین نرم افزاری پیاده سازی می شد، گفت: این محصول به عنوان نرم افزار مرجع توانسته از خروج ارز جلوگیری کند؛ برنا داریم در سال آینده با حضور در نمایشگاه جیتکس دبی نقش اساسی در توسعه محصول خود ایفا کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 بهمن 1400 بروزرسانی: 13 بهمن 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 59114

به "اطلاعات مکانی با سامانه بومی یکپارچه سازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعات مکانی با سامانه بومی یکپارچه سازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید