اظهار نظر جالب کارلسن درباره فیروزجا

به گزارش بلاگ پو، نفر اول شطرنج جهان درباره نابغه ایرانی شطرنج اظهار نظر جالبی کرد.

اظهار نظر جالب کارلسن درباره فیروزجا

به گزارش خبرنگاران، همواره رقابت های علیرضا فیروزجا و مگنوس کارلسن مورد توجه رسانه ها و شطرنج بازان مطرح دنیا است. حضور فیروزجا به عنوان نفر اول جوانان شطرنج دنیا و کارلسن به عنوان نفر اول شطرنج کلاسیک دنیا در یک تورنمنت به جذابیت های آن رقابت می افزاید.

در جدیدترین رقابت ها این دو شطرنج باز در سوپرتورنمنت نروژ که بعد از مدت ها به صورت حضوری برگزار می شود، دست به مهره شده اند. رقابت های رو در رو علیرضا و کارلسن همواره با جذابیت و حاشیه های خاص خود همراه است.

در گذشته به دلیل شیوع کرونا بسیاری از رقابت های شطرنج به صورت آنلاین برگزار گشت. برگزاری رقابت های آنلاین شطرنج باعث شد قدرت های شطرنج دنیا در مدت ها بسیار کوتاه با یکدیگر به رقابت بپردازند. فیروزجا در مسابقات آنلاین هم بارها مقابل کارلسن قرار گرفته بود.

در رقابت های حضوری نروژ فیروزجا بازهم نتوانست کارلسن را شکست دهد. او در یک بازی عجیب شکست خورد.

کارلسن در باره فیروزجا اظهار نظر جالبی انجام داده است. نفر اول شطرنج دنیا درباره نابغه ایرانی شطرنج گفته که فیروزجا قصد دارد که یک بازیکن بسیار، بسیار خوب برای یک مدت طولانی شود برای همین به نظر می رسد که تلاش خود را انجام می دهد.

او هم چنین می گوید که انتظار رقابت های بیش تری با فیروزجا دارد و علاقه دارد که چالش های بیش تری با نابغه شطرنج ایران داشته باشد.

در آخر کارلسن به دلیل پیروزی مقابل فیروزجا احساس خرسندی می کند.

namasho.com

نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.
منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 35129

به "اظهار نظر جالب کارلسن درباره فیروزجا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهار نظر جالب کارلسن درباره فیروزجا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید