اقتصاد فناورانه صنعت نفت شاهد تحولات جدیدی است

به گزارش بلاگ پو، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به افتتاح صندوق پژوهش و فناوری نفت و اجرای طرح خرید تضمینی در صنعت نفت گفت: اقتصاد فناورانه این صنعت، شاهد تحولات جدیدی شده است.

اقتصاد فناورانه صنعت نفت شاهد تحولات جدیدی است

به گزارش خبرنگار شانا، مسعود کرباسیان امروز (دوشنبه، 23 فروردین ماه) در آیین افتتاح صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت، با بیان این مطلب افزود: سنگ بنای این تحولات به نخستین بازدید آقای زنگنه از انبار ری برمی شود. براساس مصوبه هیئت دولت، قرار بود این انبار که بالغ بر 20 هکتار مساحت دارد فروخته و ساختمانی برای شرکت ملی نفت ایران احداث شود، اما با صلاحدید وزیر نفت، تشخیص داده شد این زمین در اختیار پارک فناوری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه به زودی اقدام های خوب اجرا شده در این پارک اطلاع رسانی خواهد شد، گفت: صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت هم با هدف ارائه حمایت های مالی در این زمینه شکل گرفت. این صندوق 20 سرمایه گذار دارد که چهار سرمایه گذار آن از شرکت های زیرمجموعه نفت است و الباقی شرکت های خصوصی هستند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: این صندوق که با حمایت وزارت نفت ایجاد شده است، در آینده هم می تواند افزایش سرمایه داشته باشد و هم می تواند سرمایه های جدید جذب کند.

کرباسیان از همراهی بانک تجارت و صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در این راستا قدردانی کرد و افزود: در بحث کالا با ابلاغیه وزیر نفت که اجرای آن در دستور کار معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری قرار گرفته است، با اعطای وام کم بهره (سود بانکی متوسط 8 درصد) از تولیدکنندگان ایرانی حمایت و پس از تولید کالا، محصول یا مستقیم به بازار عرضه می شود، یا در صورتی که محصول به نفت واگذار شود، نفت اقساط را خواهد پرداخت.

وی به توافق هزار میلیارد تومانی در حوزه صندوق های جسورانه نیز اشاره و اظهار کرد: مجموع اقدام های اجرا شده با ابتکار شخص آقای زنگنه مطرح و عملیاتی شده است و امیدواریم در آینده شاهد توسعه روزافزون شرکت های دانش بنیان در کشور باشیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 46687

به "اقتصاد فناورانه صنعت نفت شاهد تحولات جدیدی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقتصاد فناورانه صنعت نفت شاهد تحولات جدیدی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید