اقدام جالب معترضان تکنولوژی تشخیص چهره در واشنگتن ، اسکن چهره 13 هزار نفر با دوربین روی سر!

به گزارش بلاگ پو، پس از آن که واشنگتن، استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره را به رسمیت شناخت، گروههای زیادی نسبت به این جریان معترض شدند و در نهایت نیز معترضان با لباسهایی سفید و دوربین روی سر تجمع کردند.

اقدام جالب معترضان تکنولوژی تشخیص چهره در واشنگتن ، اسکن چهره 13 هزار نفر با دوربین روی سر!

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، معترضان کوشش کردند برای نشان دادن ناامنی حاصل از استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره در اماکن عمومی از روشی به عنوان مقابله به مثل استفاده نمایند. درواقع آنها با یاری نرم افزاری تجاری که متعلق به آمازون است، چهره 13،740 نفر از جمله یکی از اعضای کنگره را اسکن کردند.

سه معترض مذکور لباس های سفیدی پوشیده بودند که دارای علائمی بودند. برای مثال روی این لباسها نوشته شده بود: تشخیص چهره در حال پیشرفت است. سپس آنها چهره رهگذران را با استفاده از تلفن های هوشمند نصب شده بر روی سر خود اسکن می کردند. آنها از نرم افزار شناسایی چهره تجاری آمازون با نام Rekognition استفاده کردند.

معترضین اظهار داشتند که تشخیص چهره در ایالات متحده کنترل نشده است. شرکت های خصوصی و دولت ایالات متحده به طور فزاینده ای این فناوری را اتخاذ می نمایند و این موضوع باعث ترس از نظارت استبدادی می گردد.این اعتراض به صورت زنده پخش شد و اطلاعاتی مبنی بر تعداد افراد اسکن شده منتشر شد. تعداد نهایی 13740 نفر بود که شامل هفت روزنامه نگار و یک نماینده کنگره؛ نماینده دموکرات مارک دوسالنر از کالیفرنیا نیز می شد.

وب سایتی که در آن اعتراض به صورت زنده پخش شد ، به افراد امکان می داد تصویر خود را بارگذاری نمایند تا آنالیز نمایند که آیا در بین 13،740 چهره اسکن شده قرار گرفته اند یا خیر. این گروه خواستار قانون فوری ممنوعیت استفاده از فناوری تشخیص چهره توسط دستگاه های دولتی و اجرای قانون است.

کارشناسان هوش مصنوعی نگرانی های خاصی راجع به استفاده از نرم افزار شناسایی چهره آمازون توسط نیروی پلیس ابراز نموده اند ، زیرا محققان دریافتند که احتمالاً این تکنولوژی درباره زنان و رنگین پوستان خطا می نماید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: انتخاب
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 16147

به "اقدام جالب معترضان تکنولوژی تشخیص چهره در واشنگتن ، اسکن چهره 13 هزار نفر با دوربین روی سر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام جالب معترضان تکنولوژی تشخیص چهره در واشنگتن ، اسکن چهره 13 هزار نفر با دوربین روی سر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید