الزام خالی ماندن دو ردیف آخر جایگاه های هواپیما در دوران کرونا

به گزارش بلاگ پو، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری بر الزام خالی ماندن دو ردیف انتهایی جایگاه های هواپیما در دوران شیوع ویروس کرونا تاکید نمود.

الزام خالی ماندن دو ردیف آخر جایگاه های هواپیما در دوران کرونا

تورج دهقانی زنگنه، رئیس سازمان هواپیمایی کشور از الزام برای خالی ماندن دو ردیف آخر جایگاه های هواپیما اطلاع داد. وی در خصوص فاصله گذاری اجتماعی در پروازها اذعان داشت:

سازمان بین المللی هوانوردی ایکایو با همکاری سازمان بهداشت جهانی و انجمن شرکت های هواپیمایی یاتا، انجمن فرودگاه ها و بسیاری از انجمن های هوانوردی در خصوص بیماری کرونا و نقش صنعت هواپیمایی در قالب یک برنامه، اقداماتی انجام داده است. انجمن شرکت های هواپیمایی یاتا در این راستا نتایجی را منتشر و اعلام نموده است که نیازی نیست فاصله گذاری اجتماعی داخل هواپیما رعایت گردد. اکنون در بیشتر کشورها این دستورالعمل صادر و یاتا آن را برای همه کشورهای عضو فرستاده است.

دهقانی زنگنه با اشاره به دستور وزیر راه و شهرسازی در خصوص خالی ماندن دو ردیف انتهای هواپیما، توضیح داد:

به علت کاهش سفرها، ظرفیت هواپیما به آن حد نمی رسد که دو ردیف خالی نباشد؛ ضمن اینکه نظارت سازمان روی انجام این دستور به صورت جدی وجود دارد و اگر ایرلاینی تخلف کند، قطعا با آن برخورد می گردد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص نارضایتی ایرلاین ها از به صرفه نبود بعضی از پروازها با جایگاه های خالی نیز گفت:

شرکت های هواپیمایی در خصوص پرواز با ظرفیت 60 درصد مخالف هستند؛ اما در جلسه ای مشترک ابلاغ شد که دو ردیف آخر هواپیما باید خالی بماند. هر مسافری که سوار هواپیما شد در صورت مشاهده عدم رعایت این دستور از داخل هواپیما با سازمان هواپیمایی تماس بگیرد و این تخلف را گزارش دهد، ما از طریق نمایندگانی که در فرودگاه ها داریم به این شکایت یا در مبدا یا در مقصد رسیدگی می کنیم.

هرچند لازم به یادآوری است مسافران پروازهای داخلی از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی مربوط به ویروس کرونا در محیط فرودگاه و داخل پروازها شکایت دارند و آنچه از تجربه سفر خود مطرح می نمایند، مغایر دستورالعمل های سازمان بهداشت جهانی و حتی سازمان هواپیمایی کشوری است.

منبع: کجارو / عصر ایران
انتشار: 7 خرداد 1401 بروزرسانی: 7 خرداد 1401 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 62411

به "الزام خالی ماندن دو ردیف آخر جایگاه های هواپیما در دوران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الزام خالی ماندن دو ردیف آخر جایگاه های هواپیما در دوران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید