اولین صحبت های تیم جو بایدن درباره ایران

به گزارش بلاگ پو، سخنگوی شورای امنیت ملی دولت جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا شنبه شب به وقت تهران در مصاحبه ای سخنانی علیه ایران عنوان کرد.

اولین صحبت های تیم جو بایدن درباره ایران

به گزارش فارس، وی که با شبکه خبری الجزیره تبادل نظر می کرد، گفت: با دوستان و شرکا برای مقابله با نفوذ مخرب ایران همکاری خواهیم کرد.

وی در ادامه این مصاحبه گفت: تهدید هایی که از سوی ایران ایجاد شده را را رد نموده و اقدامات تهران را شدیدا محکوم می کنیم.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه جدید آمریکا نیز اخیرا در جلسه رای اعتماد سنا ایران را عظیم ترین حامی تروریسم خوانده بود.

همچنین لوید آستین وزیر دفاع آمریکا در جلسه رای اعتماد سنا مدعی شده بود که ایران تهدیدی برای متحدان آمریکا در منطقه غرب آسیا و نیرو های مستقر این کشور در منطقه است.

مواضع ضد ایرانی دولت جدید آمریکا تنها به وزیران امور خارجه و دفاع آمریکا محدود نمی گردد. ژانت یلن وزیر خزانه داری دولت بایدن تاکید نموده که رویه اعمال تحریم علیه ایران را به بهانه هایی مانند حقوق بشر یا ادعا های حمایت از تروریسم ادامه خواهد داد.

وی گفته است: دولت بایدن و هریس، سیاست حفظ و اعمال تحریم علیه موسسات ایرانی که مرتکب نقض حقوق بشر می شوند را ادامه خواهد داد و به ارزیابی ابزار های لازم برای مبارزه با حامیان تروریسم دولتی خواهد پرداخت.

وزیر خزانه داری آمریکا خاطرنشان نموده دولت بایدن میخواهد با متحدان و شریکان آمریکا برای مقابله با آنچه فعالیت های بی ثبات کننده ایران در منطقه خوانده شده همکاری کند.

او تاکید نموده است: به طور اخص، رئیس جمهور بایدن متعهد به همکاری با متحدان و شریکانمان برای مقابله با فعالیت های بی ثبات کننده ایران در منطقه از جمله حمایت این کشور از نائبان خشن خود است.

0nlysms.ir: تنها پیامک | مجله موفقیت، پزشکی، خانواده، تکنولوژی، گردشگری، استارتاپ

thailandnet65.ir: سفر به تایلند | تور تایلند ارزان، تور لحظه آخری، تور نوروز بهار، تابستان، پاییز، زمستان

منبع: فرارو
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 43623

به "اولین صحبت های تیم جو بایدن درباره ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین صحبت های تیم جو بایدن درباره ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید