ایرانی بیار فالوئر ببر!

به گزارش بلاگ پو، در گوشه دور افتاده از دنیا، حتی فرسنگ ها و کیلومترها در قلب اقیانوس ها یا پایین ترین نقطه دنیا، اگر فردی پیدا گردد که اظهارنظری درباره ایران کند یا اقدامی مرتبط با ورزش یا چهره های ورزشی کشورمان انجام دهد، در خانه مجازی خود(منظور صفحه رسمی اش) به ناگهان میزبان میلیون ها ایرانی خواهد بود.

ایرانی بیار فالوئر ببر!

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه خبرنگاران؛ به تعبیر ساده تر ایرانی ها در صحنه مجازی، همواره آماده اند. امروز، کاربران کشورمان تبدیل به سرمایه اینستاگرام یا فیسبوک (البته دومی کمی قدیم تر) شده اند چون همواره حی و حاضر و آماده به خدمت یا آماده به حمله هستند و می توانند در چشم به هم زدنی معادلات کل دنیا را به هم بریزند.

حمله به ویلیامز

به عنوان مثال بعد از بازی معروف ایران و عراق در جام ملت های استرالیا که بنجامین ویلیامز استرالیایی با آن اشتباه مرگبارش رسما تیم ملی را به خانه فرستاد، طرفداران در صحنه حاضر و شاکی، به تمام بنجامین ویلیامزهای کره زمین حمله کردند. حالا فرقی نمی کرد این بنجامین در پروفایلش نوشته باشد بچه برزیل است یا بچه آفریقای جنوبی. هر ویلیامزی که آن شب در دسترس بود مورد نوازش طرفداران ایرانی در فضای مجازی نهاده شد. 3 سال بعد ویلیامز در گفت و گویی جالب پرده از آن روزهای سخت برداشت. او در توصیف آن روزها گفت: خوشبختانه من هیچ گاه در شبکه های اجتماعی فعالیتی نداشته ام. طرفداران ایرانی عصبانی شده بودند و به صفحه فیسبوک یک شخص دیگر که بن ویلیامز نام داشت، حمله نموده بودند. من هیچ کدام از نظرات را نخواندم ولی همسرم این کار را کرد. او دیده بود که ما و فرزندمان تهدید به مرگ شده ایم. همانطور که تصور می کنید، همسرم دیگر از این که شب ها در خانه بماند، احساس امنیت نمی کرد. پلیس فدرال استرالیا، داورها را تا خاتمه رقابت ها به دقت زیر نظر داشت. افسری که مراقب ما بود به ما گفت که در امان هستیم ولی از نظر من، مرزها شکسته شده بود. بله، این اتفاقات به لطف میلیون ها طرفدار ناراضی افتاد که در آن غم انگیزترین آدینه سال، هاج و واج اما گوشی به دست، آخرین پنالتی وحید امیری را تماشا کردند که وارد دروازه نشد. ویلیامز به رختکن نرسیده، میلیون ها ایرانی سایر ویلیامزهای دنیا را نشانه رفتند و او تا به خودش بیاید، فهمید طرفداران شوخی ندارند و اگر در آن لحظه از زندگی دستشان به او برسد، قیمه قیمه اش می نمایند!

نزدیک بود رونالدو فارسی حرف بزند

بدون شک در بین باشگاه های خارجی که با ایرانیان همکاری نموده اند، پورتو بیشتر از همه از قدرت مجازی ایرانی ها شگفت زده شده است. روزی که مهدی طارمی به این باشگاه پرتغالی ملحق شد اینستاگرام آنها حدود یک میلیون و 300 هزار فالوئر داشت اما با جذب مهدی عدد فالوئرها ثانیه به ثانیه و گاهی صدم به صدم بالا می کشید. طرفداران ایرانی جوری پورتویی ها را غافلگیر کردند که آنها هول شدند و در چند ساعت بیش از 10 استوری و دو سه پست برای مهدی منتشر کردند. یوونتوس در زمان انتقال رونالدو به اندازه پورتو در زمان انتقال مهدی پستی از ابرستاره فوتبال دنیا منتشر نکرد! در مدت کوتاهی 2 هزار فالوئر به تعداد دنبال نمایندگان صفحه پورتو اضافه شد و همینطور عدد بالا و بالاتر می رود. در حال حاضر این باشگاه بالای یک میلیون و 700 هزار فالوئر دارد که بیشترا ایرانی هستند. گاهی کاسبان ایرانی حتی محصولات خود را در کامنت های صفحه پورتو تبلیغ می نمایند همانطور که اگر الان به صفحه رونالدو بروید، بیش از تمام پرایدهایی که در ایران هست، تبلیغ پراید یا سی جی 125 را در آنجا می بینید. چند وقت پیش که کریس لایو رفت، ملت ایران به قدری برای او پیغام فرستادند که دست آخر از همه ایرانی ها تشکر کرد و حتی نزدیک بود فارسی حرف بزند.

بیرانوند سفارش فالوئر داد!

به لطف انتقال بیرانوند به آنتورپ یا رامین رضائیان به الغرافه و بعد السیلیه، صفحه رسمی این باشگاه ها هم تکانی اساسی خورد. رامین در اولین تجربه بین المللی اش به صفحه رسمی اوستنده بلژیک هم رونق داد. تا قبل از او، تعداد فالوئرهای آنها هزار نفر بود و بعد از ورود رامین تا 15 هزار نفر رفت. تمام رکوردهای صفحه این باشگاه هم متعلق به رامین است. در حالی که بیشتر پست های آنها زیر 10 هزار فالوئر دارد، فقط یک عکس رامین 10 هزار لایک گرفته که احتمالا برای همواره رکورد آنها باقی می ماند. یک ویدئوی رامین هم بالای 60 هزار بازدید داشت. ایرانی های همواره حاضر این روزها هم در باشگاه آنتورپ دست به یک تاریخ سازی مجدد زدند. بماند که روز ورود علیرضا در فضای مجازی برایش فرش قرمز پهن کردند و با کامنت های یکپارچه فارسی به استقبال او رفتند، این روزها هم به یکی از بازیکنان آنتورپ یاری می نمایند تا فالوئرهایش بالا برود. یکی از بازیکنان این تیم اخیرا صفحه اش را در فضای مجازی از دست داد و بیرانوند در ویدئویی از مردم ایران خواست تا کاری نمایند او فقدان این صفحه را احساس نکند. این شکلی بود که در کمتر از یک ساعت حدود 5هزار ایرانی به صفحه تازه آن بازیکن رفتند تا مبادا غمگین باشد. در واقع گاهی بازیکنان سفارش فالوئر در فضای مجازی می دهند و در کسری از ثانیه سفارشات زده می گردد و پیج ها بالا می رود.

آقای تیلور حسن یزدانی قویه!

تیلور یکی از معروف ترین کشتی گیران آمریکا در دنیا، بدشانسی آورده که در وزن حسن یزدانی کشتی می گیرد. او جدی ترین رقیب حسن در المپیک است. به همین دلیل روزی 3000 پیغام از سوی ایرانی ها دریافت می نماید. این را خودش در مصاحبه ای گفته و اضافه نموده بود: همه از یزدانی تعریف می نمایند. من خودم می دانم او کشتی گیر خوبی است! با این حال، همچنان مردم روزی 3000کامنت برای تیلور درباره حسن می گذارند و یک بار دیگر به او یادآور می شوند یزدانی کشتی گیر خوبی است!

سعید اکبری- گروه ورزش / روزنامه خبرنگاران

رکورد پورتو با ایرانی ها

فرمول پیشرفت در اینستاگرام که تمام مردم دنیا به آن رسیده اند این است؛ یک صفحه بزنیم و عکس ایرانی ها را بگذاریم. مثلا کنفدراسیون فوتبال آسیا که بازار مشتریانش در فضای مجازی کساد بود و با بدبختی تمام لایک و فالوئر و ویو می گرفت، در اقدامی هوشمندانه اینستاگرام فارسی خود را راه انداخت. دیری نپایید این صفحه از صفحه رسمی کنفدراسیون جلو زد و همین حالا دو میلیون و 400 هزار فالوئر دارد. آنها راهش را هم خوب یاد گرفته اند. مدام نظرسنجی می گذارند و چپ و راست از مردم ایران نظر می خواهند تا طرفداران هم به وجد بیایند و تا می توانند برایشان کامنت بگذارند و در نظرسنجی ها شرکت نمایند. اینستاگرام سایت دنیای والیبال هم یاد گرفته و زیاد عکس بازیکنان ایرانی و تیم ملی را منتشر می نماید و جالب است که پست های مربوط به ایرانی ها لایک های بیشتری می گیرد.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 47570

به "ایرانی بیار فالوئر ببر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرانی بیار فالوئر ببر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید