برنامه سفر ارزان به تهران در تعطیلات نوروز کلید خورد

به گزارش بلاگ پو، سفر ارزان در تهران برای مسافران نوروزی

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان تهران از آغاز طرح سفر آسان در این استان همزمان با تعطیلات نوروزی خبر داد. تورهای سه روزه تهران با اقامت در هتل 5 ستاره و گشت، 379 هزار تومان قیمت گذاری شده است. امیرپویان رفیعی شاد با اشاره به این که تهران در تعطیلات نوروز مقصد گردشگران نبوده و استانی برای گذر محسوب می شود که مسافران آن بیشتر به انگیزه دیدن خویشاوندان به آن سفر می کنند و در خانه نزدیکانشان نیز اقامت دارند و کمتر به هتل می روند، به ایسنا گفت: در راستای سیاست سفر ارزان در تهران و معرفی این استان به عنوان مقصد گردشگری، تورهای سه روزه ای با پایین ترین حد قیمت طراحی شده که در تعطیلات نوروز اجرا می شود. با خبرنگاران همراه شوید تا در مورد این خبر بیشتر بدانیم.

برنامه سفر ارزان به تهران در تعطیلات نوروز کلید خورد

تبدیل تهران از محل گذار به مقصد گردشگری

وی این تورها برای سفر ارزان در تهران را در نتیجه تشکیل کمیته نوروزی تهران گردی با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دانسته و افزود: در حال حاضر تعدادی از دفاتر خدمات مسافرتی در این کمیته عضو هستند، هرچند که برای عضویت سایر آژانس ها هیچ محدودیتی معین نشده است. یکی از مصوبات این کمیته، تشکیل تورهای سه روزه با اقامت در هتل های 5 ستاره تهران به همراه وعده های صبحانه و گشت های شهری با پرداخت همه ورودیه ها بوده که قیمت آن به ازای هر نفر 379 هزار تومان است. این درحالی است که فقط قیمت یک شب اقامت در هتل 5 ستاره تهران بین 800 تا 900 هزار تومان است و قطعا در حالت عادی قیمت چنین توری بیش از سه برابر نرخ تورهای طراحی شده برای نوروزی خواهد بود. به گفته او، تا کنون 900 نفر شب یا به عبارتی دیگر 300 نفر در این تورهای سه روزه سفر ارزان در تهران نام نویسی قطعی کرده اند اما پیش بینی بر این است که یک تا دو هزار نفر از برگزاری این تورهای تهران استقبال کنند.

استقبال مردم از سفر ارزان در تهران

رفیعی شاد اظهار کرد: برای معرفی تهران به عنوان یک مقصد گردشگری نه فقط به عنوان محلی برای گذر موقت مسافران، از تمام ابزارهای تبیلغاتی استفاده شده و مجموعه دیرین دیرین هم انیمیشنی درباره سفر ارزان در تهران تهیه کرده است تا از این طریق مسافران بیشتری امسال به این شهر و مناطق کم برخوردار سوق داده شوند. او افزود: امیدواریم در این هفته آخر که معمولا در برنامه ریزی سفر ایرانی ها تاثیر گذار است، جمعیت بیشتری در طرح سفر ارزان در تهران شرکت کنند. رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان تهران درباره این که شهروندان تهرانی نیز امکان حضور در این تورها را دارند، توضیح داد: با توجه به این که محل اقامت در این تورها درنظر گرفته شده، طبیعتا تهرانی ها کمتر از چنین توری استقبال می کنند.

برنامه های گردشگری برای ساکنان تهران

البته همزمان پروژه تهران گشت از سوی شهرداری تهران با همکاری تعداد دیگری از آژانس های گردشگری برای نوروز اجرا می شود که قیمت تورهای یک روزه آن ها از 40 تا 100 هزار تومان است که این نرخ ها با توجه به مدت زمان و سطح کیفیت خدمات تور، معین خواهد شد. شهروندان تهرانی در صورت تمایل می توانند در این تورها شرکت کنند. رفیعی شاد درباره نحوه دسترسی به تورهای نوروزی تهران گفت: قرار است استان تهران سامانه ای را برای معرفی دفاتر خدمات مسافرتی مجری این تورها راه اندازی کرده و روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران شماره تماسی را به این منظور اعلام کند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: الی گشت
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 5497

به "برنامه سفر ارزان به تهران در تعطیلات نوروز کلید خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه سفر ارزان به تهران در تعطیلات نوروز کلید خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید