برگزاری جشنواره ها نقش مهمی در ایجاد انگیزه برای روستاییان دارد

به گزارش بلاگ پو، به گزارش خبرنگاران، احمد برادران روز یکشنبه در نخستین جشنواره سفالگری در روستای برآباد با بیان اینکه یکی ازپتانسیل های مهم این روستا سفالگری است افزود: در گذشته بیش از60 کارگاه سفال درمنطقه فعال بوده است ومتاسفاته با جهش زمان دیگرهیچ کارگاهی بافی نمانده است.

برگزاری جشنواره ها نقش مهمی در ایجاد انگیزه برای روستاییان دارد

وی با بیان اینکه تامین زیرساخت های روستایی محوراصلی برنامه ریزی برای روستاها می باشد شرح داد: یکی از عوامل مهم در توسعه روستاها، مشارکت مردم است و توسعه روستاها باید مبتنی بر نیازسنجی مردم روستاها باشد .

وی با اشاره به اینکه هم اکنون روستاهای ما دارای ظرفیت خوبی در حوزه اجرا هستنداضافه کرد: انتظارما ازتعاونی های روستایی حضور جدی در عرصه مشارکت های عمومی و سازندگی است و مدیران شرکت های تعاونی و دهیاران باید در این زمینه ورود جدی داشته باشند.

وی همچنین با بیان اینکه برگزاری جشنواره های مختلف در روستاها می تواند زمینه سازمعرفی توانمندی های آنان باشد گفت: جشنواره های فرهنگی وهنری در روستاها قطعا باعث دلگرمی روستاییان می شود وهمچنین می تواند نقش مهمی در معرفی توانمندی اقشارمختلف داشته باشد.

برادران خواستارمعرفی توانمندی های روستاییان این شهرستان شد وبیان کرد: با احیاء ظرفیت هنری روستای برآباد روستا در زمینه توسعه و پیشرفت متحول خواهد شد وهمچنین برای تعداد بسیار زیادی ازجوانان اشتغالزایی خواهد داشت.

فرماندار ویژه سبزوار به اهمیت خلق مجدد آثار هویتی در منطقه اشاره کرد ویادآورشد: برای ارتقاء این صنعت فاخر و احیاء کارگاه های سفالگری قطعاً تسهیلات و منابع بانکی در اختیارعلاقه مندان سفالگری قرارخواهد گرفت.

وی اضافه کرد: برگزاری جشنواره سفالگری در روستای برآباد یکی از اقداماتی است که می تواند برای توسعه گردشگری در منطقه سبزوار و احیا این فاخر موثرباشد

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 20258

به "برگزاری جشنواره ها نقش مهمی در ایجاد انگیزه برای روستاییان دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری جشنواره ها نقش مهمی در ایجاد انگیزه برای روستاییان دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید