بهترین رژیم های لاغری

به گزارش بلاگ پو، تهران (پانا) - بسیاری بر این باورند که فصل های گرم به دلیل شرایط خاصی که دارند زمان مناسبی برای لاغری هستند.

بهترین رژیم های لاغری

به گزارش خبرنگاران، کاهش وزن و لاغری موضوع داغ مردم در عصر مدرن است و همه آدم ها از هر جنس و سن و موقعیتی که هستند مدام به دنبال روش های برای رسیدن به تناسب اندام هستند. در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید تا بهترین رژیم لاغری در فصل بهار را بشناسید. این رژیم های لاغری یاری تان می نمایند که سریع وزن کم کنید.

1. رژیم خیار برای لاغری

خیار برای سلامتی و لاغری فوق العاده است. دانه های خیار، به کاهش وزن یاری نموده و از سوء هاضمه جلوگیری می نمایند، زیرا دانه ها و پالپ خیار، کالری پایین و آب فراوان دارند و سرشار از ویتامین ها و فیبر هستند. خیار به دلیل داشتن میزان زیاد آب و کالری پایین، رژیمی مناسب برای افرادی است که می خواهند وزن اضافی خود را کم نمایند. آب زیاد و فیبر های موجود در خیار برای دفع سموم از بدن مفید بوده و به گوارش یاری می نمایند. مصرف روزانه خیار می تواند درمانی برای یبوست مزمن باشد.

بر اساس این رژیم غذایی باید برای بیش تر وعده های غذایی و میان وعده ها خیار بخورید و از آن جایی که این رژیم غذایی کم پروتئین است، باید یک منبع پروتئین به هر وعده غذایی اضافه کنید.

در زیر فهرستی می بینید از مواد غذایی مجاز در رژیم خیار:

*سبزیجات: خیار، گوجه فرنگی، اسفناج، کرفس و سایر سبزیجات در مقادیر کم

* پروتئین: مرغ، گوشت گاو بدون چربی، ماهی، تخم مرغ، ماست یونانی، پنیر، پنیر چدار

* کربوهیدرات: برنج قهوه ای، سیب زمینی، نان تهیه شده از گندم کامل

* چربی: روغن زیتون

در رژیم لاغری خیار دستورالعمل های روشنی در خصوص نوشیدنی ها وجود ندارد، اما بیشتر نسخه های این رژیم لاغری نوشیدنی های کم کالری مانند آب و چای را توصیه می نمایند.

2. رژیم کرفس

یکی از معدود غذا های ایده آل و فوق العاده برای کاهش وزن کرفس است که می توانید بدون مشکل آن را مصرف کنید. اول به این دلیل که کم کالری است؛ و دوم این که فیبر زیادی دارد. آب فراوان موجود در کرفس می تواند یکی دیگر از مزایای فوق العاده این گیاه باشد و در واقع دلیل حضور این رژیم در فهرست بهترین رژیم لاغری در فصل بهار است.

رژیم های لاغری که این روز ها در هر برنامه تلویزیونی یا مجلات تغذیه ای متفاوت از آن ها نام برده می گردد، همواره محبوبیت شان را حفظ نموده اند، زیرا این برنامه های غذایی به شما وعده می دهند به شکل باورنکردنی و به سرعت وزن تان را کاهش دهید. رژیم غذایی آب و کرفس نیز ممکن است از آن دسته روش های کم کالری برای کاهش مقداری از وزن تان باشد؛ با وجود این، خوردن فقط کرفس و نوشیدن تنها آب می تواند شما را در شرایط کمبود مواد مغذی قرار دهد.

بنا به گفته دونالد هنسرود یکی از پزشکان مایو کلینیک، ماهیت کم کالری کرفس، به همراه آب که عاری از کالری است، این دو را در طبقه بندی مواد غذایی کالری منفی قرار می دهد؛ به این معنی که با مصرف آن ها، نسبت به کالری موجود در آن ها، کالری بیش تری می سوزانید. طبق شرح دکتر هنسرود، کوشش برای پایین آوردن وزن، تا حد ممکن، با تمرکز بر مواد غذایی کالری منفی توانایی تان را در ایجاد یک رژیم غذایی متعادل سلب خواهد نمود. با این که نوشیدن آب برای سلامتی تان لازم است، ولی هیچ کالری، ویتامین، یا ماده معدنی وارد بدن تان نمی نماید.

مطابق با موسسه ملی سلامت ایالات متحده، هنگامی که وزن تان را کاهش می دهید، چنانچه یک زن هستید، دست کم باید 1،200 کالری، و اگر مرد هستید، باید 1،600 کالری مصرف کنید تا سالم بمانید. مصرف 1،200 یا 1،600 کالری صرفا به وسیله کرفس، نه فقط برای سلامتی مضر است، بلکه تقریبا غیر ممکن است. برای تامین این مقدار کالری به وسیله کرفس، باید روزانه 75 الی 100 فنجان کرفس خام نوش جان کنید. کرفس حاوی مقدار بسیار اندکی چربی است؛ 1 فنجان کرفس فقط حاوی 0.17 گرم چربی است؛ یعنی 100 فنجان کرفس 17 گرم چربی دارد. بدن تان برای تجزیه مواد مغذی و تامین انرژی به چربی احتیاج دارد. آب معمولی نیز هیچ گونه کالری یا چربی ندارد.

یک فنجان کرفس حاوی کم تر از 1 گرم پروتئین، 1.9 گرم قند طبیعی و 1.6 گرم فیبر است. با توجه به این که روزانه به حدود 22 الی 34 گرم فیبر احتیاج دارید، چنانچه برای حفظ قوای بدنی تان بتوانید به وسیله مصرف کرفس به مقدار کافی کالری به دست آورید، حدود سه الی چهار برابر بیش تر از احتیاجتان، فیبر وارد بدن تان می کنید. همچنین، هر فنجان کرفس حاوی 40 میلی گرم کلسیم و 81 میلی گرم سدیم است.

درصورتیکه برنامه پرهیز از غذا خوردن را دستور کارتان قرار داده اید، طبق توصیه انجمن قلب آمریکا، باید مقدار سدیم مصرفی تان را به میزان روزانه 1،500 میلی گرم محدود کنید. مصرف کرفس در تمام طول روز ممکن است باعث گردد مقدار بیش از اندازه ای از سدیم وارد بدن تان کنید. همچنین، یک فنجان کرفس حاوی 36 میکروگرم اسید فولیک، 3.1 میلی گرم ویتامین C، و 453 واحد بین المللی ویتامین A است. چنانچه 20 فنجان کرفس نوش جان کنید، حدود 9،060 واحد ویتامین A مصرف نموده اید؛ مقداری بسیار بیش از حد توصیه شده برای مردان (3،000 واحد) و زنان (2،310 واحد).

بنا به گفته موسسه ملی سلامت ایالات متحده، مصرف بیش از حد ویتامین A ممکن است باعث بروز پوکی استخوان گردد. به علاوه، با اینکه آب ماده ای سلامت بخش است، ولی مقدار بسیار اندکی از ویتامین ها و مواد معدنی مورد احتیاج بدن تان را فراهم می نماید.

3. رژیم آبمیوه طبیعی

رژیم آبمیوه هم در فهرست بهترین رژیم های لاغری در فصل بهار قرار می گیرد. غالب آدم ها قادر هستند طی یک دوره 7 روزه رژیم لاغری آبمیوه 4.5 کیلوگرم یا بیشتر وزن کم نمایند. در واقع، کاهش وزن چشمگیر همواره بی خطر نیست، به همین خاطر باید سرعت کاهش وزن تان را کم کنید؛ و بعد از اتمام رژیم آبمیوه 30 روزه تان، باید رژیم روزانه تان را به رژیمی سالم تر و کم خطرتر تغییر دهید تا بدن تان وزنی را که از دست داده اید دوباره باز نگرداند.

رژیم آبمیوه، اگر در مدت زمان کوتاه مثلا سه روز تا یک هفته دنبال گردد، نسبتا بی خطر است. رژیم آبمیوه بلند مدت به جای آب کردن چربی ها، باعث تحلیل رفتن عضله ها می گردد.

عضله از آمینو اسید های ضروری درست می گردد که از پروتئین ها ساخته می شوند؛ و صرفا با مصرف سبزیجات و میوه ها پروتئین چندانی نصیب تان نخواهد شد. بنابراین، شاید بد نباشد آووکادو را به عنوان یکی از منابع میوه ای بسیار خوب برای پروتئین در رژیم آبمیوه خود بگنجانید.

پیش از آنکه رژیم آبمیوه 30 روزه را آغاز کنید چند اقدام ضروری وجود دارد که لازم می دانم در اینجا ذکر کنم. این موارد به آماده شدن شما یاری بسیاری می نمایند:

- با پزشک تان مشورت کنید، کار از محکم کاری عیب نمی نماید.

- از یک آبمیوه گیری با کیفیت بهره ببرید.

- انواع مختلفی از سبزیجات و میوه ها را برای آب دریافت خریداری کنید (ترجیحا ارگانیک). خرید بیشتر سبزیجات سبز توصیه می گردد.

- برای داشتن طعمی بهتر می توانید به آبمیوه زنجبیل یا لیمو اضافه کنید. برخی از سبزیجات مزه خوبی ندارند، بنابراین مخلوط کردن آن ها با مقدار کمی عسل، میوه ها و کمی ادویه می تواند یاری نماینده باشد.

- فقط زمانی آبمیوه را بگیرید که بلافاصله قصد خوردن آن را دارید. آبمیوه در صورت ماندن ارزش غذایی اش را از دست می دهد؛ بنابراین هیچ وقت از آبمیوه های پاکتی که در مغازه ها می فروشند ننوشید.

- علاوه بر نوشیدن آبمیوه، شما باید حداقل هر روز 8 لیوان آب بنوشید. حتی با اینکه آبمیوه هم یک نوع مایع است، اما برای هیدراته شدن به آب احتیاج دارید. بهتر است آب تصفیه شده بنوشید.

- بعد از اتمام رژیم آبمیوه 30 روزه، سعی کنید کم کم غذا های غیر آبکی بخورید. کمی طول می کشد بدن تان به غذا های غیر آبکی عادت کند. در نتیجه نباید همان روز اول بعد از اتمام رژیم یک پیتزای درسته را بخورید! ابتدا با میوه ها و سبزیجات آغاز کنید، بعد غلات و پروتئین ها را در روز بعد اضافه کنید.

4. رژیم هندوانه

استفاده از هندوانه روشی عالی برای پاک کردن بدن و کاهش وزن و لاغری بدون رژیم غذایی سخت است. هندوانه یک ادرارآور شناخته شده است. دنبال کردن رژیم هندوانه به مدت 5 روز، سلول های بدن تان را سم زدایی خواهد نمود و باعث شادابی و جوانی آن ها خواهد شد.

دنبال کردن رژیم هندوانه بسیار آسان است، زیرا تنها چیزی که لازم دارید هندوانه است و اراده! شما باید روزی 5 بار حدود 450 گرم هندوانه بخورید. توصیه می گردد که اگر مبتلا به فشار خون بالا، کاهش جریان خون، نفریت (کلیه افروختگی)، نقرس، بیماری کلیوی و کبدی، یا چاقی هستید، کمی کم تر هندوانه بخورید (حدود 330 گرم و 5 بار در روز).

در حالت ایده آل باید بکوشید برای هر 4.5 کیلو گرم توده بدن تان، حدود 450 گرم هندوانه مصرف کنید.

اگر بعد از گذراندن نخستین روز این رژیم حال تان خوب نبود، فورا رژیم را قطع کنید و اگر حال تان بدتر شد، با پزشک عمومی خود مشورت کنید. ولی اگر در روز دوم این رژیم حالتان خوب بود، شجاعانه آن را تا سرانجام ادامه بدهید.

در 5 روز این رژیم غذایی قادر خواهید بود حدود 3 کیلو و 200 گرم از وزن خود را کم کنید. پس از آن نسخه سبک این رژیم غذایی را به مدت10 روز ادامه دهید.

مجله گرگانلند

مجله گرگانلند | وبلاگ خبری گرگانلند، مجله خبری گرگان

مجله دانلود و سرگرمی

مجله دانلود و سرگرمی | معرفی بازی ها و سرگرمی های رایانه ای
منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 شهریور 1400 بروزرسانی: 1 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 49915

به "بهترین رژیم های لاغری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین رژیم های لاغری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید