تفریحات شهر ماله

به گزارش بلاگ پو، جاذبه های گردشگری جزایر مالدیو

ماله (Malé)، شهر پایتختی و پر جمعیت ترین شهر جمهوری مالدیو با جمعیتی بیش از 133 هزار نفر می باشد. تراکم جمعیت در این شهر جزیره ای در رتبه اول در تمام دنیا قرار گرفته است. شهر ماله از نظر موقعیت جغرافیایی در لبه جنوبی North Malé Atoll واقع شده است. از نظر تقسیمات شهری، ماله شامل یک جزیره مرکزی، فرودگاه و دو جزیره دیگر تحت مدیریت شورای شهر ماله قرار گرفته است.

تفریحات شهر ماله

آب و هوای شهر ماله:

آب و هوای این منطقه به صورت موسمی گرمسیری است و ترکیبی از دو فصل مرطوب و خشک را ارائه می دهد. فصل مرطوب از ماه مه تا دسامبر ادامه دارد و سایر ماه ها دارای شرایط آب و هوایی خشک هستند. متوسط درجه حرارت هوای ماله حدود 30 درجه سانتی گراد می باشد.

جاذبه های گردشگری این شهر به قدری جذاب اند که توریست های زیادی علاقه مند به سفر به این جزیره های دیدنی هستند. هتل ها و مکان های اقامتی، جزایر زیبا، سواحل بی نظیر و طبیعت چشم نواز، مکان هایی هستند که در شهر ماله می توان از آنها لذت برد. در ادامه با جاذبه های تفریحی شهر ماله بیشتر آشنا خواهید شد.

تفریحات شهر ماله

1- غواصی Dive Boat

یکی از تفریحات شهر ماله استفاده از خدمات کلوب غواصی مالدیو است. این تفریح جذاب و هیجان انگیز برای گردشگران و علاقه مندان به تماشای دنیای زیر آب ارائه می گردد. بچه ها، جوانان و حتی افراد میانسال می توانند از غواصی زیر آب لذت ببرند. دنیای زیر آب در آب های جزیره مالدیو توصیف ناپذیر است و بهترین مکان برای دستیابی به دنیای ناشناخته های اعماق آب می باشد. تفریحات شهر ماله با غواصی به وسیله یک قایق مخصوص امکان پذیر است.

کلوب غواصی که در این جزیره واقع شده است تورهای گردشگری زیر آب را به صورت گروهی برگزار می نماید. راهنمای این تورهای گردشگری به زبان های انگلیسی، عربی، آلمانی و ژاپنی تسلط دارند. مدت زمان غواصی با قایق در زیر آب های شهر، حدود چهار ساعت طول می کشد. هزینه این تفریحات آبی، حدود 41 دلار است. برنامه های غواصی که در این کلوب ارائه می گردد متفاوت است اما شامل بازدید از مناطق زیر می باشد:

Manta Point, Feydhoo Wall, Fish Tank, Banana Reef, and Kurumba Wall

2- پیاده روی و گردشگری در مناطق محلی شهر ماله

یکی از تفریحات شهر ماله، گردش و تفریح در محله های بومی جزیره است. این تور گردشگری یک جذابیت ویژه ای دارد چرا که در حین گردش می توان با زبان رسمی مردم مالدیو آشنا شد. اگرچه بسیاری از مردم به زبان انگلیسی صحبت می نمایند اما زبان رسمی مردم مالدیو Dhivehi است. با این حال، گردشگری به مدت یک روز کامل برگزار می گردد؛ در این تفریح می توانید با زبان رسمی مردم مالدیو آشنا شوید و چیزهای جدید یاد بگیرید.

قیمت این تور گردشگری حدود 80 دلار است. راهنمای تور به زبان انگلیسی و ژاپنی مسلط است. تورهای گردشگری کوتاهتر، حدود 3 ساعت در نظر گرفته شده است. هنگامی که از این تورها استفاده می کنید، بعضی از وسایل شخصی و خوراکی جزئی با خود به همراه داشته باشید؛ همچنین اگر قصد بازدید از جاذبه های گردشگری را دارید پول نقد به همراه بردارید. این گردشگری شما را با فرهنگ و عقاید مردم شهر آشنا می نماید.

3- قایق سواری بر روی امواج با قایق های بادبانی

یکی از جذاب ترین تفریحات آبی در شهر ماله در آب های اقیانوسی سوار شدن بر قایق های بادبانی و حرکت بر روی امواج است. آب های اقیانوس هند، اطراف جزیره مالدیو را احاطه نموده اند و با امواج آرام اما گاهی متلاطم، بهترین مکان برای قایق سواری هستند.

اگر به ورزش های هیجان انگیز علاقه مند هستید از این ورزش می توانید به عنوان یک تفریح لذت ببرید. دقت داشته باشید که اگر قصد قایق سواری با قایق های بادبانی را دارید حتماً در محدوده های مشخص شده حرکت کنید. بهترین زمان برای قایق سواری، ماه مه تا اکتبر است. این کار به مهارت شنا احتیاج ندارد. اگر مهارتی در قایق سواری ندارید می توانید در مکان های نزدیک تر به ساحل تمرین به بپردازید.

4- قایقرانی

یکی دیگر از تفریحات بسیار جذاب و هیجان انگیز در شهر ماله سوار شدن بر قایق توریستی و گردشگری و گردش در اطراف جزیره است. این قایق های گردشگری دارای ظرفیت محدود هستند و اغلب به صورت دو یا 5 نفر می توانند با آن حرکت نمایند.

لحظات خاطره انگیزی را در آب های اطراف جزیره ماله تجربه خواهید کرد. بهترین زمان برای قایقرانی در اقیانوس هند در ماه نوامبر تا آوریل است. هزینه استفاده خدمات قایقرانی 70 تا 90 دلار برای هر نفر است.

5- کایاک سواری

کایاک سواری، یک تفریح هیجان انگیز که جذاب و ماجراجویانه در شهر ماله است. کایاک ها عموماً قایق های دوکی شکل هستند که یک نفر در وسط آن قرار می گیرد و با پارو بر روی آب حرکت می نماید. کایاک سواری بر روی آب های شفاف و نیلگون اقیانوس هند در اطراف جزیره ماله، نه تنها یک تفریح وصف ناپذیر است، بلکه به یک ورزش آبی نیز مبدل شده است.

بهترین زمان برای کایاک سواری، ماه های آوریل تا اکتبر است. برای قایق سواری باید در شنا مهارت داشته باشید. خدمات اجاره کایاک برای گردشگران عموماً دو ساعت در نظر گرفته شده است که قیمت آن 30 تا 50 دلار به ازای هر نفر است.

6- کایت سواری روی آب

یکی دیگر از تفریحات جزیره ماله، کایت سواری بر روی آب می باشد. کایت سواری بسیار جذاب و پرهیجان است. در این تفریحات آبی، فرد بر روی تخته موج سواری می ایستد و به وسیله حرکت کایت که با نیروی وزش باد حرکت می نماید، بر روی آب های اقیانوسی به حرکت در می آید.

این ورزش جذاب یکی از تفریحات آبی مورد علاقه بسیاری از گردشگران و ورزشکاران است. بهترین زمان برای کایت سواری روی آب، ماه آوریل تا اکتبر است. هزینه این تفریحات آبی 60 تا 90 دلار برای هر نفر به ازای هر ساعت است.

7- قایق شیشه ای

سوارشدن بر قایق شیشه ای و گشت و گذار بر روی آب های جزیره مالدیو، یکی از بی نظیرترین تفریحاتی است که تمام توریست ها به آن علاقه دارند. یک قایق شیشه ای عبارتند از قایق هایی که کف آن با پنل های شیشه ای ساخته شده و گردشگران می توانند در اطراف قایق بنشینند و کف اقیانوس را از داخل شیشه ها تماشا نمایند.

احساس بی نظیر تماشای گیاهان و حیوانات اقیانوسی در حالی که قایق در سطح آب حرکت می نماید، یک هیجان وصف ناپذیر در شهر ماله است. بهترین زمان برای سوار شدن بر قایق شیشه ای، ماه آوریل تا اکتبر است. هزینه این قایق حدود 30 دلار می باشد.

8-جت اسکی

یکی از تفریحات شهر ماله، جت اسکی بر روی آب های اقیانوسی است. این ورزش جذاب به صورت تک نفره یا دو نفره انجام می گردد و عموماً به مهارت زیادی احتیاج دارد. کسانی که در این ورزش مهارتی ندارند می توانند به همراه راهنمای حرفه ای بر جت اسکی سوار شوند.

بهترین زمان برای لذت بردن از تفریحات جت اسکی، ماه آوریل تا اکتبر است. اگر قصد دارید از این تفریح بهره ببرید، همراه یک مربی بر روی جت اسکی سوار شوید. هزینه جت اسکی در شهر ماله حدود 70 تا 185 دلار برای هر نفر است. این قیمت با توجه به دستگاهی که انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود.

9- راه رفتن زیر آب

شاید تعجب کنید اگر بگوییم راه رفتن زیر آب در آب های جزیره ماله یک ورزش هیجان انگیز شناخته می گردد. افرادی که به این ورزش جذاب علاقه دارند و همچنین گردشگران خارجی می توانند با سفر به شهر ماله، زیباترین و بی نظیرترین مناظر زیر دریایی را از نزدیک تماشا نمایند.

موجودات شگفت انگیز که در آب و هوای گرمسیری اقیانوسی زندگی می نمایند به وسیله این تفریح جذاب، قابل تماشا هستند! بهترین زمان برای راه رفتن در آب های جزیره ماله، ماه ژانویه تا آوریل است. این کار به مهارت شنا احتیاجی ندارد چرا که ورزشکاران از ماسک مخصوص و کپسول اکسیژن استفاده می نمایند. هزینه این تفریح آبی حدود 150 دلار است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: دلتابان
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 11563

به "تفریحات شهر ماله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفریحات شهر ماله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید