توافق تجاری 13.5 میلیارد یورویی حاصل سفر ماکرون به چین

به گزارش بلاگ پو، دومین سفر ماکرون رئیس جمهور فرانسه به چین با توافق تجاری 13.5 میلیارد یورویی انتها یافت.

توافق تجاری 13.5 میلیارد یورویی حاصل سفر ماکرون به چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه و شی جین پینگ همتای چینی او یک قرارداد تجاری به ارزش 13.5 میلیارد یورو امضا کردند. این قرارداد شامل صنایع هوایی، بخش مالی و محیط زیست می گردد. ماکرون در دیدار خود با شی در پکن گفت: اروپا و چین بر این باورند که جنگ تجاری تنها بازنده به جا می گذارد. رهبران هر دو کشور هم چنین بر پایبندی خود به پیمان اقلیمی پاریس تاکید نمودند.

سفر ماکرون به چین در حالی صورت می گیرد که تنش مالی میان چین و آمریکا افزایش بی سابقه ای یافته است. اتحادیه اروپا نیز چین را متهم می نماید که به رغم وعده های مکرر از انجام اصلاحات ضروری در زمینه مبادلات تجاری خودداری می نماید و به این ترتیب به شرکت های اروپایی اجازه فعالیت منصفانه در چین را نمی دهد.

به گزارش یورونیوز، رئیس جمهوری فرانسه روز دوشنبه برای ملاقات با مقامات چین و مصاحبه درباره یک توافق جدید تجاری وارد شانگهای شده بود. این دومین سفر ماکرون به چین محسوب می گردد.

ماکرون در این سفر کوشش کرد تا معاملات جدید تجاری با دومین اقتصاد بزرگ دنیا صورت دهد و به این وسیله به شرکت های فرانسوی برای گسترش فعالیت هایشان با پکن یاری کند.

مشاور ماکرون گفته بود که شرکت های فرانسوی انتظار دارند که در این سفر حدود 40 قرارداد در زمینه های کشاورزی، توریسم، بهداشت و سلامت با طرف های چینی منعقد نمایند.

رئیس جمهوری فرانسه، روز سه شنبه گفت که همکاری میان اروپا و چین برای کاهش انتشار گاز های گلخانه ای مشخص نماینده خواهد بود. همزمان با این سخنان دولت ترامپ فرآیند خروج از توافق اقلیمی پاریس را به طور رسمی شروع کرد.

این اقدام ایالات متحده که به اطلاع سازمان ملل رسیده است، نخستین گام رسمی در روندی یک ساله برای خروج از پیمان دنیای برای مقابله با تغییرات آب و هوایی است.

یک مقام رسمی دفتر ریاست جمهوری فرانسه با ابراز تأسف از اقدام ایالات متحده مبنی بر خروج از این توافق در عین حال تاکید نمود که ماکرون و شی تعهدات خود درباره توافق پاریس را بار دیگر تأیید می نمایند.

چین و فرانسه در نشست سالجاری سران گروه 20 متعهد شدند که سهم خود را در خصوص تغییرات اقلیمی فراتر از موارد فعلی به روز نمایند.

توافق اقلیمی پاریس که در سال 2015 بین 187 کشور امضاء شد، کشورها را تشویق می نماید که در صورت امکان تعهداتی را متقبل شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 13096

به "توافق تجاری 13.5 میلیارد یورویی حاصل سفر ماکرون به چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق تجاری 13.5 میلیارد یورویی حاصل سفر ماکرون به چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید