توزیع میوه شب عید بر اساس نوسانات بازار

به گزارش بلاگ پو، مدیرکل تعاون روستایی استان فارس گفت: بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار استان، توزیع میوه شب عید با توجه به نوسانات قیمت میوه در این مقطع، صورت خواهد گرفت.

توزیع میوه شب عید بر اساس نوسانات بازار

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از ایرنا، هدایت الله رحیمی دوشنبه 12 اسفند اضافه کرد: زمانی که نرخ میوه در دو هفته انتهای سال تغییر محسوس و شدیدی پیدا کند توزیع میوه سریعاً شروع خواهد شد ولی اگر قیمت در این ایام جهش نداشته و متعادل باشد تصمیم درباره توزیع میوه تنظیم بازار به سه تا 4 روز انتها سال موکول خواهد شد.

وی همچنین گفت: اگر قیمت ها در آستانه سال جدید نوسان نداشته باشد میوه ذخیره شده توسط ستاد تنظیم بازار اصلاً توزیع نخواهد شد و این محصولات در ایام دیگر سال آینده توزیع می شود.

رحیمی گفت: خرید میوه های پرمصرف در شب عید شامل پرتقال و سیب درختی تا 15 اسفند به اتمام خواهد رسید، میوه های خریداری شده در سردخانه نگهداری خواهد شد.

وی به دلایلی از ارائه میزان خریداری شده میوه شب عید خودداری کرد و ادامه داد: پرتقال خریداری شده از نوع والنسیا جنوب است که برداشت آن از 20 بهمن شروعشده است و از همین زمان خریداری و ذخیره سازی این پرتقال ها شروع و کماکان تا سه روز آینده ادامه دارد.

مدیرکل تعاون روستایی استان فارس اضافه کرد: قیمت گذاری میوه هم در روزهای انتهای اسفند با توجه به شرایط بازار تعیین می شود، این اداره وظیفه تنظیم بازار را بر عهده دارد و تأمین بازار با بخش خصوصی است که این بخش با عوامل خود این کار را انجام خواهد داد.

وی ادامه داد: تنظیم بازار به هیچ عنوان رقیب بخش خصوصی نیست و هیچ علاقه ای هم برای این کار ندارد و هدف تنها این است که جهش غیرمعقولی در نرخ میوه در ایام انتها سال به دلیل تقاضای اضافه ای که ایجادشده رخ ندهد.

رحیمی اضافه کرد: تقاضای اضافه در ایام انتهای سال توسط ستاد تنظیم بازار پوشش داده می شود که نوسان قیمت در این ایام ایجاد نشود.

مدیرکل تعاون روستایی استان فارس خاطرنشان کرد: در حال حاضر به اندازه کافی برای کنترل نوسان قیمت سیب و پرتقال برای مصرف شب عید در استان فارس ذخیره سازی این اقلام اجرا شده است.

وی در پاسخ به این سؤال که نوروز سال گذشته چه میزان میوه توسط ستاد تنظیم بازار در فارس توزیع شده، گفت: سال گذشته سه هزار تن پرتقال و دو هزار تن سیب در بازار استان باهدف تنظیم نرخ ها توزیع شد.

رحیمی خاطرنشان کرد: به طور میانگین روزانه بین سه تا پنج هزار تن انواع میوه و تره بار در شیراز توزیع می شود.

وی اضافه کرد: میانگین سرانه مصرف سیب و پرتقال در استان فارس تقریباً ماهیانه برای هر فرد بین یک و نیم کیلوگرم تا دو کیلوگرم است اما در ایام انتها سال تقاضا نسبت به دیگر ایام سال بیشتر خواهد شد و امسال نیز بر اساس برنامه ریزی های اجرا شده تغییرات قیمت کنترل خواهد شد.

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

مجله سرگرمی: مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 21038

به "توزیع میوه شب عید بر اساس نوسانات بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع میوه شب عید بر اساس نوسانات بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید