تولید روزانه 100 تن پسماند بیمارستانی در تهران

به گزارش بلاگ پو، خبرنگاران : مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تهران از تولید 100 تن پسماند بیمارستانی در روز خبر داد.

تولید روزانه 100 تن پسماند بیمارستانی در تهران

به گزارش خبرنگاران ،صدرالدین علیپور درباره پسماندهای کرونایی گفت: با آمدن ویروس کرونا علاوه بر افزایش پسماندهای بیمارستانی و پزشکی میزان استفاده از ماسک، دستکش، ظروف یکبارمصرف و پلاستیک در شهر تهران افزایش چشمگیری یافته که در افزایش پسماند خانگی نیز تاثیرگذار بوده است.

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تهران ادامه داد: میزان تولید پسماندهای بیمارستانی در گذشته 60 تا 70 تن در روز بود که در اسفندماه به 110 تن هم رسید و یک مدت به دلیل کاهش آمار مبتلایان به بیماری کرونا میزان تولید پسماندهای بیمارستانی کاهش یافت، اما اخیرا به 100 تن در روز رسیده است.

علیپور گفت: خوشبختانه با ورود خودروهای حمل زباله ناوگان جدیدی را در بحث پسماند پزشکی در شهر تهران اضافه کردیم و این خودروها مجهز به سیستم موقعیت یاب یا جی پی اس هستند و درباره رفت و آمد و حمل پسماندهای بیمارستانی از اطمینان خاطر بیشتری برخورداریم.

وی با اشاره به رعایت شیوه نامه ها در زمان کرونا برای افرادی که تماس مستقیم با زباله های کرونایی دارند، گفت: تلاش کردیم کارکنانی را که تماس مستقیم با زباله های بیمارستانی دارند با پوشش کامل تجهیز کنیم تا سلامت آنان به خطر نیفتد و خوشبختانه تا به امروز آمار مبتلا به بیماری کرونا در بین این افراد نداشتیم.

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تهران در پاسخ به اینکه آیا نظارت کاملی بر روی جمع آوری پسماندهای بیمارستانی از بیمارستان ها انجام می شود؟ اضافه کرد: تاکید مجدد به بیمارستان ها درخصوص تفکیک پسماند به صورت درست و بی خطرسازی و اتوکلاوشدن داریم تا سلامت افرادی که این پسماندها را جمع آوری و دفن می کنند، به خطر نیفتد.

وی شرح داد:، اما قانون در بحث پسماندهای پزشکی صراحتا تعیین کرده که این کار بر عهده وزارت بهداشت است و ناظر و صحت جمع آوری و بی خطرسازی زباله ها برعهده سازمان محیط زیست است و ما تنها مسئولیت جمع آوری زباله ها را از درب بیمارستان ها داریم و مسئولیت درون بیمارستان ها برعهده ما نیست لذا از محیط زیست می خواهیم در این زمینه نظارت هایشان را دقیق تر انجام دهند تا زباله ها بی خطرسازی و به آرادکوه منتقل شود.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 36726

به "تولید روزانه 100 تن پسماند بیمارستانی در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید روزانه 100 تن پسماند بیمارستانی در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید