جزئیات بسته عظیم دو تریلیون دلاری اروپا

به گزارش بلاگ پو، 750 میلیارد یورو دیگر به بودجه بسته حمایتی اتحادیه اروپا افزوده شد.

جزئیات بسته عظیم دو تریلیون دلاری اروپا

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش بلاگ پو به نقل از سی ان بی سی، پس از چندین ماه بحث انتها سران 27 کشور عضو اتحادیه اروپا بر سر لایحه حمایت مالی برای تقویت رشد مالی و کاستن از تبعات ناشی از کرونا با یکدیگر به توافق رسیدند. کمیسیون اروپا خاطرنشان کرد 750 میلیارد یورو به مجموع اعتبارات قبلی خواهد اضافه نمود که این منابع صرف حمایت از بخش های مختلف مالی به شکل وام یا یاری هزینه خواهد شد و میزان تخصیص آن به هر کشور نیز بستگی به شدت شیوع کرونا در آن خواهد داشت.

چارلز میشل- رییس شورای اروپا گفته است که این توافق یک لحظه حیاتی در تاریخ اروپا است. اورسلا فون در لین- رییس کمیسیون اروپا نیز گفته است اروپا یک بار دیگر وحدت خود را نشان داد و از این بحران قوی تر از قبل بیرون خواهد آمد.

از مجموع 750 میلیارد یورو اعتبار در نظر گرفته شده جدید، 390 میلیارد یورو به شکل یاری هزینه خواهد و فرایند بازپرداخت مبالغ دریافتی تا سال 2058 طول خواهد کشید. پیشتر کشورهای مخالف این پیشنهاد خواستار در نظر دریافت بازه زمانی کوتاه تری برای بازپرداخت وام ها شده بودند اما فرانسه و آلمان به عنوان طراحان اصلی این طرح روی انجام آن پافشاری داشتند.

بین بازه زمانی 2021 تا 2027 یک صندوق با اعتبار 1.074 تریلیون یورو وظیفه تامین مالی لازم برای احیای رشد مالی کشورهای اروپایی را بر عهده خواهد داشت.

امانویل ماکرون- رییس جمهور فرانسه در همین رابطه گفت: بودجه اتحادیه اروپایی دو برابر شده و در سال های پیش رو با اتکا به این بودجه نیرومند می توان گام های بزرگی برداشت.

آوریل سال جاری وزرای دارایی کشورهای اروپایی بر سر تخصیص 540 میلیارد یورو به صورت کوتاه مدت برای کاستن از تبعات رشد مالی موافقت نموده بودند. بانک مرکزی اروپا نیز بیش از یک تریلیون یورو در طول سال های پیش رو اوراق قرضه خریداری خواهد نمود.

با این حال یکی از اصلی ترین مسایل پیش رو بر سر موفقیت این بسته، چگونگی تامین منابع مالی لازم برای اجرای آن است. در شرایطی که بسیاری از کسب و کارها به دنبال تعطیلات سراسری گسترده و کاهش درآمد مصرف کنندگان با مسائل مالی عدیده روبرو هستند، کشورهای اروپایی کار دشواری برای افزایش درآمد مالیاتی دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 23 شهریور 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 30562

به "جزئیات بسته عظیم دو تریلیون دلاری اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات بسته عظیم دو تریلیون دلاری اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید