خبرنگاران جانسون قتل شهروند سیاهپوست آمریکایی بدست پلیس را محکوم کرد

به گزارش بلاگ پو، لندن - خبرنگاران - نخست وزیر انگلیس پس از هشت روز به نا آرامی های آمریکا واکنش نشان داد و قتل شهروند سیاهپوست به دست پلیس سفیدپوست این کشور را تکان دهنده و توجیه ناپذیر خواند و آن را محکوم کرد.

خبرنگاران جانسون قتل شهروند سیاهپوست آمریکایی بدست پلیس را محکوم کرد

بوریس جانسون روز چهارشنبه (14 خرداد) در جلسه پرسش و پاسخ از نخست وزیر در مجلس عوام انگلیس کشته شدن شهروند سیاهپوست به دست پلیس سفیدپوست این کشور را تکان دهنده و توجیه ناپذیر خواند.

وی تاکید کرد که حق مردم آمریکا برای برگزاری تظاهرات را به شرط مسالمت آمیز و قانونی بودن به رسمیت می شناسد.

جانسون این اظهارات را در واکنش به سخنان کی یِر استارمر رهبر حزب اصلی مخالف دولت اعلام کرد که گفته بود؛ از کشته شدن جورج فلوید شوکه شده و عصبانی است. وی رفتار پلیس آمریکا را نماد صریح نژاد پرستی و تنفر خواند که بسیاری از شهروندان اقلیت های قومی در این کشور تجربه می کنند.

استارمر از اینکه بوریس جانسون تا به امروز واکنش قاطعی به این مساله نشان نداده ابراز شگفتی و شرح داد؛ امیدوارم در تماس بعدی با رئیس جمهوری آمریکا مراتب انزجار انگلیس را نسبت رفتار او در واکنش به این حادثه اعلام کنید.

به دنبال قتل نژادپرستانه جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی توسط درک شویین افسر پلیس سفیدپوست مینیاپولیس در تاریخ 25 ماه می (5 خرداد) موجی از اعتراضات ابتدا ایالت مینه سوتا و سپس تمامی آمریکا را فرا گرفته است.

به دنبال اعتراضات سراسری در آمریکا، ترامپ تهدید کرده که از ارتش برای مقابله با خشونت ها استفاده می کند. او در بخشی از سخنان خود در این خصوص، فرمانداران و مقامات ایالتی را به دلیل نحوه پاسخگویی شان به اعتراضات اخیر به باد تمسخر گرفت.

بنابر اعلام منابع رسمی، به دنبال اعتراضات هشت روزه در آمریکا تا به امروز 13 نفر دیگر از شهروندان این کشور توسط پلیس و نیروهای امنیتی این کشور کشته شده اند.

وزیر تجارت بین الملل دولت در سایه انگلیس (حزب کارگر) در واکنش به این تحولات خواستار توقف فوری صادرات تجهیزات ضد شورش انگلیسی به آمریکا شده است.

املی ثورن بری در نامه ای به وزیر تجارت بین الملل انگلیس همچنین خواستار تحقیق درباره استفاده پلیس و گارد ملی آمریکا از تجهزات انگلیسی شد و شرح داد که چنین احتمالی برای دولت لندن مایه شرمساری خواهد بود.

آمارها در انگلیس نشان می دهد که 80 درصد انگلیسی ها جامعه آمریکا را نژاد پرست می دانند. بر اساس موسسه افکار سنجی یوگو، 40 درصد مردم انگلیس تصور می کنند که جامعه آمریکا بسیار نژاپرست و 40 درصد دیگر آن را نسبتا نژادپرست می دانند.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: ایرنا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 27743

به "خبرنگاران جانسون قتل شهروند سیاهپوست آمریکایی بدست پلیس را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جانسون قتل شهروند سیاهپوست آمریکایی بدست پلیس را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید