خبرنگاران خدمه کشتی کره ای اجازه خروج از کشور را دریافت کردند

به گزارش بلاگ پو، تهران -خبرنگاران -سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: خدمه کشتی کره ای که به اتهام ایجاد آلودگی زیست محیطی در خلیج فارس توقیف شده است، در یک حرکت انسان محبت آمیز توسط جمهوری اسلامی ایران اجازه خروج از کشور را دریافت کردند.

خبرنگاران خدمه کشتی کره ای اجازه خروج از کشور را دریافت کردند

به گزارش روز سه شنبه خبرنگاران از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، سعید خطیب زاده در اظهاراتی از اقدام انسان محبت آمیز جمهوری اسلامی ایران در خصوص خدمه کشتی کره جنوبی خبر داد.

خطیب زاده گفت: به دنبال درخواست دولت کره جنوبی و مساعدت قوه قضائیه در چارچوب مقررات قضایی، خدمه کشتی کره ای که به اتهام ایجاد آلودگی زیست محیطی در خلیج فارس توقیف شده است، در یک حرکت انسان محبت آمیز توسط جمهوری اسلامی ایران اجازه خروج از کشور را دریافت کردند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در عین حال گفت: بررسی قضایی پرونده تخلف کشتی و کاپیتان در چارچوب قوانین ادامه دارد.

وی از گفت وگوی تلفنی سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه با چوی قائم مقام وزارت خارجه کره خبر داد که طی آن موضوع آزادسازی هر چه سریع تر منابع ارزی ایران در این کشور مورد تاکید قرار گرفت.

به گفته خطیب زاده طرفین در خصوص سازوکارهای موثر جهت استفاده از این منابع رایزنی کردند و طرف کره ای بر اراده دولت این کشور و تلاش حداکثری برای رفع محدودیت از این منابع در اسرع وقت تاکید کرد.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: ایرنا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 44016

به "خبرنگاران خدمه کشتی کره ای اجازه خروج از کشور را دریافت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خدمه کشتی کره ای اجازه خروج از کشور را دریافت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید