خبرنگاران معاون دادگستری گیلان : دختر 13 ساله قربانی تعصب مذموم و مسموم پدر شد

به گزارش بلاگ پو، رشت - خبرنگاران- معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با اشاره به قتل دختر 13 ساله در یکی از روستاهای شهرستان تالش علت بروز چنین خشونت هایی را رکود فکری و فقر فرهنگی دانست و گفت: پدر این دختر در حال حاضر در بازداشت به سر می برد.

خبرنگاران معاون دادگستری گیلان : دختر 13 ساله قربانی تعصب مذموم و مسموم پدر شد

جان احمد آقایی سه شنبه شب درگفت و گو با خبرنگار خبرنگاران درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: 28 اردیبهشت ماه این دختر 13 ساله به همراه جوانی به قصد ازدواج از منزل متواری می گردد و یک روز پس از آن پدر این دختر شکایتی تحت عنوان آدم ربایی در دادسرای شهرستان آستارا مطرح می نماید.

وی ادامه داد: پرونده جهت آنالیز در دستور کار دادسرا قرار می گیرد و پس از دستگیری پسرجوان؛ وی به مدت 24 ساعت بازداشت می گردد.

وی توضیح داد: با اطلاع رسانی دادسرا؛ پدر و مادر و بستگان این دختر به دادسرا مراجعه می نمایند و وی را مورد تفقد و عطوفت قرار می دهند و بازپرس با مشاهده اینکه پدر به ظاهر با مهربانی و گذشت از اشتباه دختر چشم پوشی نموده است؛ این دخت را تحویل خانواده می دهد.

آقایی اظهار داشت: پدر دختر با مهربانی که از خود نشان می دهد ، اعتماد بازپرس را جلب می نماید و به همین دلیل بازپرس از تحویل وی به خانواده اطمینان خاطر داشته است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان توضیح داد: پس از اینکه فرزند تحویل خانواده می گردد آنها شب را در منزل یکی از بستگان در آستارا می گذرانند و فردای آن روز به روستای خود مراجعت می نمایند که در هنگام غروب وقتی دختر در خواب بوده، پدر با دو ضربه داس به گردن دختر، وی را به قتل می رساند.

وی اضافه نمود: پدر این دختر بلافاصله پس از این اقدام از کار خود پشیمان شده و از خانه بیرون می آید و تقاضای یاری می نماید اما بی فایده است ومتاسفانه این دختر 13ساله به دلیل تعصب مذموم و مسموم پدر که در دین و عرف ما مورد پذیرش نیست، به قتل می رسد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان اضافه نمود: پدر دختر در حال حاضر در بازداشت است و پرونده ای نیز درباره رابطه نامشروع و آدم ربایی در دادسرا در حال رسیدگی است.

آقایی خاطر نشان کرد: والدین باید به نیازهای روحی، عاطفی و روانی فرزندان خود به ویژه در دوران بلوغ توجه نمایند؛ چرا که عدم آگاهی والدین از شیوه های تربیتی پیامدی جز رکود فکری ندارد و متاسفانه این رکود، گاهی منجر به تعصبات مذموم و در نتیجه آن بروز چنین خشونت هایی می گردد.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: ایرنا
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 26946

به "خبرنگاران معاون دادگستری گیلان : دختر 13 ساله قربانی تعصب مذموم و مسموم پدر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معاون دادگستری گیلان : دختر 13 ساله قربانی تعصب مذموم و مسموم پدر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید