خبر خوش معاون رئیس جمهور برای مدافعان سلامت و بازنشستگان

به گزارش بلاگ پو، معاون رئیس جمهور با بیان اینکه مجوز جذب 22 هزار نفر با اولویت نیروهای شرکتی در وزارت بهداشت صادر شد، گفت: دولت برای پرداخت کارانه کادر درمان اهتمام ویژه ای دارد.

خبر خوش معاون رئیس جمهور برای مدافعان سلامت و بازنشستگان

به گزارش خبرنگاران از تسنیم، محمدباقر نوبخت در جمع خبرنگاران توجه به کادر درمان و حل مشکل معوقات آنان را هدف دولت در شرایط کنونی گفت و با تأکید بر اینکه اعتبارات لازم برای پرداخت کارانه کادر درمان اختصاص داده شده است گفت: امسال معادل 70 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در کشور انجام می شود.

معاون رئیس جمهور به خساراتی که اخیراً سیل به کشاورزان گیلانی وارد کرده است اشاره کرد و با بیان اینکه باران های موسمی مرداد شهریور در اغلب اوغات مسائلی را به وجود می آورند ابراز داشت: دولت درصدد است نه تنها از کشاورزان بیمه شده گیلانی بلکه از کشاورزانی که از بیمه استفاده نکردند هم حمایت کند.

نوبخت مسائل بودجه ای و اعتباری دولت را متذکر شد و با تأکید بر اینکه جهت حمایت از شالیکاران گیلانی از هیچ تلاشی مضایقه نمی شود شرح داد: اینکه گفته می شود اعتبارات مدیریت بحران کاهش یافته سخن درستی نیست زیرا این در این بخش ردیف مالی تعریف نشده اما دولت برای پیشبرد کارها اقدامات خوبی اندیشیده است.

معاون رئیس جمهور: 25 میلیارد تومان برای تکمیل فاز نخست پروژه باغ موزه دفاع مقدس گیلان اختصاص یافت

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: شهر صنعتی رشت در کما؛ صنعت دخانیات گیلان روز به روز ضعیف تر می شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه برداشت از دو درصد سهم کل بودجه برای کمک به مدیریت بحران و همچنین برداشت به همین مقدار از بودجه سال برای پیشگیری از حوادث غیرمترقبه را تمهید ویژه دولت گفت و گفت: با کمک همه دستگاه ها و مدیران ریل گذاری جهت رشت - کاسپین به بندرانزلی امروز شروع شد که موجبات توسعه گیلان را فراهم می کند.

وی از اجرای 132کیلومتر خط راه آهن در جهت تبریز به شکل دوخطه و یا اجرای پروژه راه آهن و دو خطه کردن قزوین - زنجان و یزد به اقلید توسط دولت خبر داد و اعلام کرد: همه جای ایران به یک کارگاه سازندگی تبدیل شده است از طرفی توجه به کادر درمان و پرداخت مطالبات و کارانه معوقه آنان نیز در دستور کار قرار گرفته است.

معاون رئیس جمهور توجه به ایثارگران و کمک به آنان را نیز از دیگر برنامه های دولت گفت و با بیان اینکه دولت امسال قصد دارد معادل 70 هزار میلیارد تومان در کشور سرمایه گذاری انجام دهد افزود: برای اتصال راه آهن از دریای خزر به خلیج فارس اعتبارات لازم را کنار گذاشتیم و دقت می کنیم که در توزیع منابع عدالت رعایت شود.

نوبخت با تأکید بر اینکه مهرداد لاهوتی نماینده ادوار گذشته مردم لنگرود به عنوان مشاور وی در امور کارهای عمرانی استان گیلان به طرح ها نظارت می کند، گفت: راه آهن رشت به آستارا هم مورد پیگیری قرار می گیرد از طرفی جمهوری آذربایجان هم در این پروژه مشارکت دارد اما مسائلی برای پرداخت منابع ش دارد.

وی آبگیری دو سد در گیلان تا قبل از سرانجام کار دولت را برای استان نوید بخش خواند و با اشاره به اینکه 400 میلیارد تومان دیگر برای اتمام این پروژه نیاز است، شرح داد: دولت با اینکه در شرایط تحریم به سر می بریم کم نیاورده است و برای تکمیل پروژه های ریلی و عمرانی تا جایی که می تواند پول و اعتبار اختصاص می دهد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اختصاص اعتباراتی برای احیاء و ساماندهی تالاب بین المللی انزلی را از دیگر برنامه های این سازمان دانست و گفت: در گذشته هم با توجه به بحث هایی که شد برای اجرای بایوجمی در تالاب انزلی مبالغی را پرداخت کردیم که بعداً گفتند این طرح دچار مشکل است و کار به نوعی تعطیل شد.

نوبخت ورود دستگاه های نظارتی و یکی از مقامات قضایی استان گیلان به اجرای طرح بایوجمی را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه کشور نیز در مورد نحوه هزینه کرد اعتبارات در هر طرحی حساس است گفت: برای ساماندهی تالاب بین المللی انزلی هر چه قدر منابع و اعتبار نیاز باشد اختصاص می دهیم.

وی حل و فصل تعارضاتی که در جهت اجرای برخی از طرح ها نظیر پروژه های کنارگذر در استان گیلان ایجاد می شود را خواستار شد و اعلام کرد: در همین زمینه هیئت دولت تصویب کرد که اگر در جهت اجرای طرحی بین محیط زیست و راه و شهرسازی حرفی پیش آمد کار پروژه متوقف نشود و سازمان برنامه و بودجه نقش حکم را بازی کند.

معاون رئیس جمهور بهره برداری از دو بیمارستان تالش و لنگرود در چند ماه گذشته را مورد توجه قرار داد و با تأکید بر اینکه ساخت بیمارستان 400 تختخوابی رشت هم در دستور کار است ابراز داشت: یکی از دغدغه های روزانه بنده حل مسائل کادر درمانی است به طوری که امسال 50 درصد به همه حقوق ها افزودیم.

نوبخت با بیان اینکه در فروردین امسال هم 15 درصد به پرداختی ها اضافه شد از توزیع 3 هزار و 600 میلیارد تومان اعتبار در ماه های گذشته بین استان هایی که به شدت با مشکل شیوع کرونا روبرو بودند خبر داد و گفت: حقوق کادر درمان همیشه سر وقت پرداخت می شود و مشکل فقط بحث کارانه آن ها است.

وی پرداخت دو مرحله اعتبار به مقدار 3 هزار میلیارد تومان برای پرداخت کارانه کادر درمانی را از دیگر اقدامات دولت گفت و افزود: از سه روز قبل هم پرداخت به کادر درمان کشور را شروع کردیم و مطالبات آنان را به شکل کامل ادا می کنیم و نظارت لازم هم داریم که این اعتبارات به شکل عادلانه در کشور توزیع شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه دادن مجوز به وزارت بهداشت و درمان برای جذب 22 هزار نفر با اولویت نیروهای شرکتی را از دیگر اقدامات دولت خواند و ابراز داشت: همسان سازی حقوق بازنشستگان هم از ابتدای مهر شروع می شود زیرا اسفند سال گذشته که حقوق تمام کارکنان افزایش پیدا کرد فاصله بین شاغلان و بازنشستگان زیاد شد.

نوبخت توجه به معیشت مردم در دوران بحران کرونا را دغدغه دولت خواند و با بیان اینکه دولت برای ساماندهی بازار کالا، بازار بورس، بازار سرمایه و بازار کار راه چاره دارد ابراز داشت: قصد داریم در همین زمینه صندوقی را ایجاد کنیم که بتواند از طریق تزریق یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به آن برای ساماندهی بازارها ورود کنیم.

وی به گرانی ها و نوسانات بازار و مسائلی که به جهت افزایش قیمت کالاها برای مردم ایجاد شده نیز اشاره کرد و گفت: تسویه مطالبات مربوط به ایثارگران نیز در دستور کار دولت قرار گرفته و همه این مبالغ را تا به امروز به صورت نقد پرداخت کرده و فقط اموری در بخش بیمه درمان آن ها باقیمانده که در حال پیگیری است.

معاون رئیس جمهور ساخت و تحویل 2 هزار واحد مسکن محرومان در گیلان را و اینکه سراسر ایران به یک کارگاه سازندگی تبدیل شده است متذکر شد و اعلام کرد: هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار برای 92 طرح ناتمام گیلان که در صورت بهره برداری از آن ها بیش از 4 هزار شغل در استان ایجاد می شود اختصاص خواهیم داد.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 33853

به "خبر خوش معاون رئیس جمهور برای مدافعان سلامت و بازنشستگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش معاون رئیس جمهور برای مدافعان سلامت و بازنشستگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید