دهکده ملل در زنجان ایجاد می شود

به گزارش بلاگ پو، استاندار زنجان گفت: دهکده ملل برای تبادل فرهنگ کشورهای مختلف در زنجان ایجاد می شود.

دهکده ملل در زنجان ایجاد می شود

به گزارش خبرنگاران، فتح الله حقیقی ظهر امروز در دیدار سفیر جمهوری خلق چین در ایران ضمن ابراز خرسندی از حضور سفیر چین در مهد تمدن، صلح و تاریخ و استان مهربانی اظهار کرد: کشور ما همواره مورد ظلم استکبار بوده که در رأس آن آمریکا قرار گرفته است، در حالی که اعتقاد ایران برای بسط عدالت، صلح و آرامش برای همه ملل ثابت شده است.

وی با اشاره به اینکه کشورهایی که می خواهند مستقل باشند، مورد عصبانیت آمریکا قرار می گیرند، گفت: کشور ما توانسته با همه جهان از جمله کشور بزرگ، متمدن و صاحب صنایع ارزشمند چین ارتباط برقرار کند و با حفظ تمامیت ارضی، روی پای خود بایستند.

این مسئول با اشاره به اینکه زنجان یکی از استان های ایران با تاریخ کهن و منابع ملی ارزشمند محسوب می شود، یادآور شد: بزرگ ترین گنبد خشتی جهان در سلطانیه جزو آثار تاریخی ارزشمند است. غاز کتله خور یکی از شگفت انگیزترین غارهای جهان است و قدمت مردان نمکی به 2530 سال می رسد.

استاندار زنجان با اشاره به تنوع معادن موجود در زنجان، بیان کرد: 35 نوع مواد معدنی در زنجان وجود دارد که اکنون 30 نوع آن استخراج می شود در بعد صنایع غذایی نیز به دنبال کامل کردن چرخه تولید و جلوگیری از خام فروشی هستیم.

وی وضعیت زنجان به لحاظ امنیت سرمایه گذاری را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه 45 درصد حجم سرمایه گذاری این استان توسط خارجی ها اجرا شده که حاکی از وجود بسترهای لازم برای سرمایه گذاری خارجی است. مجوزهای لازم برای سرمایه گذاری در این استان در کوتاه ترین مدت صادر و استعلام ها به روش الکترونیکی انجام می شود. لکه های سرمایه گذاری بر اساس اولویت معین شده است.

این مسئول به تنوع تولیدی و تحقیقاتی زیتون زنجان اشاره کرد و اضافه نمود: در بخش کشاورزی مانند گندم و دامپروری اصلاح نژاد اجرا شده و چندقلوزایی در بین گوسفندان نیز انجام می شود در حوزه الکترونیک جایگاه ویژه ای داریم و 70 درصد لوازم برقی فشار قوی کشور در زنجان تولید می شود.

حقیقی با اشاره به اینکه به فعالیت شرکت های دانش بنیان در راستای پیشرفت کشور اعتقاد داریم، شرح داد: می توانیم با کشور چین مراوده خوبی در زمینه صادرات کالا، تهاتر کالا، سرمایه گذاری و تبادل دانش فنی داشته باشیم و آمادگی داریم شهرک آی تی را با استفاده از تجارب چینی ها ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه زنجان در شعاع 400 کیلومتری به نیمی از جمعیت و منابع کشور دسترسی دارد، گفت: زنجان در قالب توسعه رابط بین کشورهای مستقر در جاده ابریشم، جشنواره بین المللی غذای اکو را برگزار می کند و این فرصت مناسبی برای توسعه سرمایه گذاری و تبادل فرهنگ ها است.

این مسئول از ایجاد دهکده ملل خبر داد و گفت: تمایل داریم چین اولین کشوری باشد که فرهنگ خود را با ما مبادله کند. عملیاتی شدن مذاکرات خواسته ما است و در این راستا پیشنهاد می کنیم کمیته ای بین اتاق بازرگانی و واحدهای صنعتی و تجاری و همین طور توسعه مناسبات فرهنگی ایجاد شود.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه تعدادی از توافقات گذشته زنجان و چینی ها مسکوت مانده است، شرح داد: یکی از آن ها به نیروگاه 500 مگاواتی سیکل ترکیبی زنجان 1 و دیگری نیروگاه 20 مگاواتی زنجان 2 است که خواستار پیگیری این پروژه ها از سفیر چین هستیم.

وی ادامه داد: در سال 95 قراردادی بین زنجان و یکی ز شرکت های چینی برای واگذاری شهرک صنعتی شماره 4 زنجان به چینی ها منعقد شد که آماده واگذاری این شرکت هستیم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

asiaro.ir: سفر به آسیا و کشورهای شرق آسیا، آسیای مرکزی و خاورمیانه

thailandro.ir: سفر به تایلند با همه خوشی ها و تفریحات هیجان انگیز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 11124

به "دهکده ملل در زنجان ایجاد می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دهکده ملل در زنجان ایجاد می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید