رایزنی ماکرون با شی جینپینگ درباره وضعیت هنگ کنگ

به گزارش بلاگ پو، رئیس جمهوری فرانسه امروز چهارشنبه گفت، درباره وضعیت هنگ کنگ که در چند ماه اخیر درگیر ناآرامی بوده، با شی جینپینگ گفت وگو نموده است.

رایزنی ماکرون با شی جینپینگ درباره وضعیت هنگ کنگ

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در سرانجام سفر سه روزه اش به چین در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: نگرانی خودم و اروپایی ها را منتقل کردم.

او اضافه نمود: ما مکررا از طرفین درگیر خواسته ایم تا گفت وگو نمایند، خویشتنداری نشان دهند و از تنش ها بکاهند. من در جریان گفت وگو با شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین تاکید نمودم مساله اصلی تاکید بر ضرورت تنش زدایی به وسیله مکالمه است.

در همین حال کری لام، رئیس اجرایی هنگ کنگ امروز خشونت علیه یکی از قانونگذاران کشورش را محکوم کرد.

جونیوس هو، قانونگذار هنگ کنگی و دستیارش امروز هدف حمله مردی چاقو به دست قرار گرفتند و راهی بیمارستان شدند.

هان ژنگ، معاون نخست وزیر چین امروز در نشست با کری لام در پکن تاکید نمود این اعتراضات ضد دولتی برای فرمول یک کشور، دو سیستم مضر است.

او گفت: ما قاطعانه از دولت این منطقه اداری ویژه برای اتخاذ تدابیر اثرگذارتر و فعال تر به منظور حل و فصل این مسائل اجتماعی حمایت می کنیم. این مسائل اجتماعی شامل هزینه بالای مسکن هم می گردد.

چین هرگونه مداخله خارجی در اعتراضات هنگ کنگ را محکوم نموده و دولت های خارجی را مقصر تحریک آن دانسته است. پنج ماه اعتراضات هنگ کنگ که در اکثر مواقع به خشونت کشیده شده است، پکن را وارد بزرگترین بحران سیاسی در چند دهه اخیر کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 20 آبان 1398 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 13092

به "رایزنی ماکرون با شی جینپینگ درباره وضعیت هنگ کنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی ماکرون با شی جینپینگ درباره وضعیت هنگ کنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید